KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Muzeum krkonošských řemesel v Poniklé.
V Muzeu krkonošských řemesel je k vidění zhruba 700 exponátů z Poniklé a okolí
Muzeum krkonošských řemesel v Poniklé.  
Autor / zdroj foto: krkonose-muzeum.cz

Muzeum krkonošských řemesel / Poniklá

V soukromém muzeu manželů Pičmanových v Poniklé je zhruba 700 exponátů. Předměty pocházejí převážně z Poniklé a okolí. V muzeu jsou k vidění také tradiční řemesla, ale můžete zde potkat i Krakonoše nebo dámy z Jilmu.

Soukromé muzeum manželů Pičmanových uvítalo své první návštěvníky 12. prosince 1999 vernisáží vánoční výstavy v roubené stodole. Nová část v přístavbě zahájila provoz dne 25. července 2004  u příležitosti oslav 650 let Poniklé. 

Předměty vystavené v muzeu pocházejí převážně z Poniklé a okolí. V současné době je v expozici zhruba 700 exponátů. Část věcí je rodinných, některé exponáty manželé zachránili před „ohněm“, řadu zakoupili, ale nejvíce předmětů dostali darem.

Vzdělávací spolek uměleckých řemesel Praha pod vedením Ivy Proškové pořádá každé léto v Poniklé kurzy, při kterých ožívá i zdejší muzeum. Vyučují se zde řemesla: košikářství, kamenictví, kovařina a další.  Léto vrcholí ponikelskou poutí vždy poslední neděli v červenci. V muzeu jsou k vidění tradiční řemesla, ale můžete zde potkat i Krakonoše nebo dámy z Jilmu. Ochutnat koláče, sejkory, pečínku a pivo.

V muzeu si také můžete zakoupit turistickou známku, turistickou vizitku, nyní i sběratelskou kartu (číslo 1415) a řadu upomínkových předmětů z Krkonoš.

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu krkonose-muzeum.cz.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.