Zpravodajství

Do České republiky se po téměř pěti letech vrátil africký mor prasat
Liberecký kraj
V České republice byl po téměř pěti letech od posledního případu potvrzen africký mor prasat (AMP). Vyšetření ve Státním veterinárním ústavu Praha dnes potvrdilo nákazu u uhynulého selete prasete divokého nalezeného v Jindřichovicích pod Smrkem na Frýdlantsku v Libereckém kraji.
Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič
Od brzkých ranních hodin ve středu zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Česká Lípa chce upravit byty v Domě s pečovatelskou službou
Česká Lípa chce upravit byty v Domě s pečovatelskou službou
Zvýšit komfort a bezpečí obyvatel Domu s pečovatelskou službou v Ústecké ulici na Ladech chce město Česká Lípa. V zařízení chystá rozsáhlé stavební úpravy, nyní hledá projektanta, který připraví kompletní projektovou dokumentaci.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Dobrovolní dárci krve převzali ocenění na radnici
Semily
Divadelní sál semilské radnice se ve středu 9. listopadu stal historicky poprvé dějištěm slavnostního oceňování bezpříspěvkových dárců krve.
Noc divadel si užijí v Naivním divadle děti i dospělí
Liberec
Na Noc divadel, která se uskuteční po celé České republice i v řadě evropských zemí v sobotu 19. listopadu, si liberecké Naivní divadlo připravilo rozmanitý program určený divákům napříč všemi věkovými kategoriemi.
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.
Střední škola Semily uspořádala druhý ročník soutěže se zdravotnickou tématikou
Semily
Již druhý ročník celostátní soutěže družstev středních škol, které vyučují žáky v oboru Požární ochrana, se zdravotnickou tématikou pod názvem FiRescue Semily, uspořádala Střední škola Semily.
Zahraniční dopravní experti podpořili český návrh řidičáku na zkoušku a možnost pro mladé řidiče, řídit od 17 let s doprovodem
Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VĚDA

2. prosince 1942

provedl Enrico Fermi první řízenou řetězovou jadernou reakci.

DOPRAVA

2. prosince 1938

byl dán jižní Moravě do provozu Baťův kanál - vodní cesta spojující Otrokovice s Rohatcem.

HISTORIE

2. prosince 1804

se Napoleon Bonaparte korunoval na císaře Francie.