KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Mezi největší lákadla liberecké zoo patří lachtani.
Zoo Liberec láká hlavně na bílé tygry a lachtany. V kontaktní zoo můžete nakrmit domácí zvířata
Mezi největší lákadla liberecké zoo patří lachtani.  
Autor / zdroj foto: zooliberec.cz

Zoo Liberec / Liberec

Zoo Liberec je nejstarší zoologickou zahradou v Česku. Mezi její největší lákadla patří bílí tygři a lachtani. Během návštěvy zoo se děti mohou zabavit na velkém dětském hřišti s mnoha dřevěnými prolézačkami a atrakcemi. V kontaktní zoo můžete nakrmit domácí zvířata.

Liberecká zoologická zahrada je nejstarší zoologickou zahradou v Česku. Rozprostírá se na ploše 13 hektarů, na které chová 152 druhů zvířat. Více než 500 zvířat je zařazeno v různých evropských záchovných programech EEP (Evropský záchovný program), ESB (Evropská plemenná kniha) a RDB (Červená kniha ohrožených zvířat IUCN). Tyto národní programy se snaží chránit druhy zvířat, ohrožených vyhubením. Stejnému cíli slouží i úmluva CITES o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy zvířat.

Mezi její největší lákadla patří bílí tygři a lachtani. Mezi jejími úspěchy je odchování samečka takina čínského, oslů somálských, orlů kamčatských, orla nejmenšího, orlosupů bradatých nebo krokodýla čelnatého.

Liberecká zoologická zahrada nabízí také vzdělávací programy, a to pro děti z mateřských škol, tak i žáky 1. a 2. stupně základních škol i pro studenty středních škol.

Během návštěvy zoo se děti mohou zabavit na velkém dětském hřišti s mnoha dřevěnými prolézačkami a atrakcemi, které se nachází vedle kontaktní zoo. V kontaktní zoo jsou domácí zvířata, která můžete nakrmit. V průběhu letní sezony jezdí v areálu zoo vyhlídkový vláček. V tomto období jsou dětem k dispozici také elektroautíčka.

K občerstvení v zoo slouží také bistro, cukrárna a další občerstvovací stánky. Kousek od vstupu do zoo také restaurace Formanka nabízející českou kuchyni. Návštěvníkům Zoo Liberec jsou v areálu u hlavního vstupu do zoo k dispozici uzamykatelné boxy na osobní věci. Pro uzamčení boxu je třeba vložit minci (10 Kč/0,5 €). Rozměr boxu: 60 x 55 x 55 cm.

V rámci areálu je také možné odložit své kolo do stojanu. Nutný vlastní zámek.

Více informací včetně výčtu zvířat, které zoo chová, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu Zoo Liberec.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.