VOLNÝ ČAS / Zimní aktivity

Kluziště ve Velké Bystřici se 2. prosince otevřelo veřejnosti
Celkový pohled na připravené kluziště. 
Autor / zdroj foto: Martina Skálová

Velká Bystřice

Venkovní teploty příznivě přispěly k tomu, že ve Velké Bystřici již vytvořili kvalitní led a od soboty 2. prosince ve 13 hod. se spustil provoz kluziště pro veřejnost. 

Pokladna pro vstupenky na kluziště a půjčovna bruslí je v přízemí Kulturního a informačního centra. Pokladna pro bruslení veřejnosti se otevírá 15 min. před zahájením prvního bloku. Platby jsou možné pouze v hotovosti, děkujeme za pochopení. Základní cena vstupného je stanovena na 80 korun pro osoby nad 15 let, děti zaplatí 40 korun. Vstupné vždy platí na jeden ucelený blok 90 minut, po jehož ukončení musí všichni kluziště opustit a následně bude probíhat úprava ledu. O víkendu bruslíme od 13 hod., od 15 hod. a od 17 hod. 

Připravena je i půjčovna bruslí, kde je v současné době k dispozici 60 párů bruslí všech velikostí. Půjčovna bruslí je v provozu pouze při bruslení veřejnosti. Občerstvení na Zámeckém náměstí v době provozu veřejného bruslení od 5. prosince bude zajišťovat Hotel Zámek Velká Bystřice s.r.o.  Sociální zařízení umístěné mezi náměstím a amfiteátrem je k dispozici.

Kluziště je z bezpečnostních důvodů monitorováno kamerovým systémem se záznamem.  Veřejnosti je rovněž k dispozici webová kamera, která slouží zejména k tomu, aby si každý mohl ověřit, zda je kluziště v provozu, případně zjistit jeho aktuální obsazenost. Maximální kapacita kluziště je 50 osob.

Veřejnost si může celý areál pronajmout ve stanovených hodinách, aktuální stav rezervací můžete sledovat na webových stránkách města v sekci Kluziště. V dopoledních hodinách si mohou areál pronajmout jak místní školy, tak školy z širokého okolí.

Provozní doba je obecně stanovena od 9:00 hod. do 21:00 hod. Provoz bude omezen ve dnech 24., 25. a 31. 12. 2023, kdy bude ukončen již ve 14:30 hod. Obecně platí, že v dopoledních hodinách areál využívají školy, odpoledne veřejnost a večer je k dispozici pro placené pronájmy. Rozvrh hodin je zveřejněn na webových stránkách.

Autor / zdroj: Martina Skálová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.