VOLNÝ ČAS / Náš tip

Harrachov je připravený na letní sezonu
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Harrachov

Harrachov je připravený na letní sezonu. Návštěvníky čeká Gladiator Race, sraz automobilů a motorek, program na ozubnicové dráze i slavnosti ve sklárně.

„Touto dobou je již vše hotovo a moc se těšíme na všechny návštěvníky. Jezdí nám cyklobusy i lanovka a kalendář kulturních a sportovních událostí je nabitý tak akorát, aby si u nás přišli na své jak příznivci klidu a přírody, tak milovníci hudby, sportu nebo příznivci dvou a čtyř kol,” říká referentka cestovního ruchu v Harrachově Lucie Nováková.

Hned 1. července se koná akce na ozubnicové dráze z Kořenova do Harrachova. Je to den zubačky a užije si ho každý milovník vlaků. Den lze spojit s příjemným nenáročným výletem, kdy je možné z Harrachova dojet do centra dění v Kořenově vlakem, užít si slavnosti a zpět se vydat pěšky po turistické stezce.

První červencový víkend do Harrachova zvou také všechny motorkáře na prázdninové motožehnání. To je akce na celý víkend a motorkáři si budou moci vyměnit své zkušenosti v prázdninové atmosféře v areálu pod mamutím můstkem.

Největší sportovní událostí bude bezpochyby překážkový závod Gladiator Race, letos spojený s polským Runmageddonem. Pro účastníky a diváky to bude jistě velký zážitek. Trať v letošním roce začíná přímo výběhem do můstku.

Milovníci čtyř kol by si neměli nechat ujít již třetí ročník srazu sportovních a historických vozidel, stejně jako u motosrazů na doskočiště mamutího můstku, a to 14. až 16. července. Nebudou chybět ani tradiční pivní slavnosti nebo slavnosti k roku sarrachů v harrachovské sklárně.

Na kole i pěšky se z Harrachova dá vyrazit do Krkonoš, Jizerských hor, nebo do Polska. Tipy na výlety naleznou návštěvníci na webu harrachovcard.cz A komu by se nechtělo v parném létě stoupat do prudkých svahů, může využít lanovku na Čertovu horu. Ta je v každodenním provozu. Jezdí vždy od 9 do 17 hodin, a to každou půlhodinu. páteční jízdenka je vhodná zejména pro ty, kteří se rozhodnou pro menší procházky na vrcholu Čertovy hory, nebo pro ty, kteří chtějí navštívit s dětmi nafukovací bludiště. Ti výkonnější turisté se odsud pohodlně dostanou na Ručičky, Dvoračky, Zlaté návrší, nebo Voseckou boudu. Lanovka vozí také kola, koloběžky a dětské kočárky. Na hřebeny hor se tak dostanou i ti úplně nejmenší.

Autor / zdroj: Hana Veselá

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.