SPORT / Severská kombinace

FIS YOUTH CUP v Harrachově tento víkend
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Skokanské můstky Harrachov

Harrachov

V Harrachově se o víkendu 15-17. ledna uskuteční mezinárodní závody mládeže FIS Youth Cup. Jedná se o závody tzv. Severské kombinace, která sestává ze skoku a běhu na lyžích. Svaz lyžařů ČR dostal na uspořádání povolení, závody proběhnou bez diváků a za dodržení přísných hygienických opatření.

„Pokusíme se i přes přísné hygienické opatření zorganizovat kvalitní mezinárodní závody pro mladé naděje,“ komentuje závody Tomáš Slavík ze Svazu lyžařů ČR.

Na mezinárodní závody v Severské kombinaci přijedou závodníci ve věku 13-17 let, a to z pěti států. Zúčastní se Němci, Italové, Slovinci, Slováci, Estonci a Američané. „Ještě před dvěma týdny jsme měli přihlášky z devíti států. Vzhledem k současné situaci v České republice se ale týmy postupně odhlašovaly,“ komentuje vývoj situace organizátor závodu Tomáš Slavík.

Podmínky konání závodu jsou poměrně přísné. Závod je bez diváků, všichni musí permanentně dodržovat předepsané rozestupy, všichni závodníci musí mít negativní test na Covid-19. Uzavřený navíc bude i celý areál skokanských můstků.

Město Harrachov závody podpoří finančním příspěvkem prostřednictvím Svazu lyžařů. „Velice nás těší, že je možné i v této době v Harrachově závody uspořádat. Podporujeme všechny sportovní akce a závody pro profesionální sportovce i širší veřejnost, tuto akci podpoříme i finančním příspěvkem,“ říká místostarosta Harrachova Tomáš Vašíček.

Autor / zdroj: Hana Veselá

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.