AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Střední školy Libereckého kraje excelovaly v celostátním programu Excelence

LIBERECKÝ KRAJ

Na vynikající celkové sedmé místo v mezikrajském srovnání dosáhly střední školy v kraji v rozvojovém programu ministerstva školství "Hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích v roce 2014 - Excelence středních škol 2014".

Nejúspěšnějšími ze zúčastněných škol byla trojice libereckých škol - Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec, Gymnázium F. X. Šaldy Liberec a Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Liberec, kterým ministerstvo přilepší více než 200.000 Kč. Jejich žáci bodovali především v soutěžích s koeficientem 1, tj. ve Středoškolské odborné činnosti, biologické, chemické, fyzikální a matematické olympiádě či v programování. Ve Středoškolské odborné činnosti pak vůbec nejvíce zabodovala ziskem 9,2 bodů z 10 možných Střední škola a Mateřská škola Liberec, výborných výsledků v soutěži v programování dosáhla Střední průmyslová škola Česká Lípa.

"Potěšil mě nejen úspěch naší školy, ale také celkové umístění středních škol v kraji. Když si uvědomíme, že Liberecký kraj je druhý nejmenší kraj republiky, tak sedmé místo je opravdovou známkou kvality," hodnotí loňské výsledky v programu Josef Šorm, ředitel Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Liberci.

Program bodově hodnotí úspěšnost žáků v krajských, ústředních a mezinárodních kolech vybraných soutěží a na základě tohoto bodového hodnocení obdrží v následujícím roce školy finanční prostředky do fondu mzdových prostředků na odměny pedagogů podílejících se na odborné přípravě žáků. Základním cílem programu Excelence je především podpora, zvyšování kvality a rozšiřování péče o nadané žáky na středních školách, kteří jsou schopni dosahovat vynikajících výsledků. Mezi další cíle patří zvýšení zájmu a motivace žáků, pedagogických pracovníků a škol o účast v soutěžích a přehlídkách, a tedy o zvyšování vědomostní úrovně žáků nad rámec školních vzdělávacích programů.

"Výsledky středních škol v loňské Excelenci jsou opravdu excelentní a dokazují, že máme v kraji nejen dostatek talentovaných žáků, ale i kvalitních pedagogů, kteří dokáží jejich nadání podporovat a dále rozvíjet. Všem školám v kraji, které se přispěly k dobré reprezentaci Libereckého kraje, děkuji a blahopřeji k dosaženému výsledku," dodává k úspěchu Alena Losová, radní resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Autor / zdroj: Jiří Langer

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.