AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Liberecký kraj již od 1. dubna rozšíří za téměř dva milióny zubní pohotovostní služby

LIBERECKÝ KRAJ

Rada Libereckého kraje schválila zahájení výběrového řízení veřejné zakázky malého rozsahu „Rozšíření zubní pohotovostní služby v oboru zubní lékařství na území Libereckého kraje“.

Účelem je poskytování zubní pohotovosti pro obyvatele kraje především v nočních hodinách (soboty, neděle, svátky), kdy pacienti musejí jezdit za ošetřením mimo Liberecký kraj. Aby došlo ke zlepšení v této oblasti, vyčlenil Liberecký kraj na zubní pohotovost pro rok 2015 finanční prostředky ve výši 1.950.000 Kč, které získá vítězný uchazeč.

„Cílem je rozšířit provozní doby zubní pohotovostní služby pro občany celého Libereckého kraje i v odpoledních a nočních hodinách,“ zdůraznil náměstek hejtmana Marek Pieter s tím, že o vyhlášení výzvy veřejné zakázky malého rozsahu budou, kromě standardní cesty zveřejnění na portále zadavatele, informováni poskytovatelé v oboru zubní lékařství cestou předsedů oblastní stomatologické komory.

Předmětem příslušné veřejné zakázky je požadované rozšíření pohotovosti prozatím pro období od 1. 4. do 31. 12. 2015. Týká se konkrétně rozšíření služeb o sobotách, nedělích a o svátcích, a to v době od 18:00 do 6:00 hodin následujícího dne.

„Pohotovostní službou v oboru zubní lékařství se rozumí ambulantní péče poskytovaná pacientům v případě náhlé změny zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění vzniklého mimo pravidelnou ordinační dobu poskytovatele v oboru zubní lékařství,“ vysvětlila vedoucí odboru Zdravotnictví a Zdravotní rada Alena Riegerová.

Očekávané vyhodnocení veřejné zakázky se předpokládá na přelomu měsíce února a března tak, aby rozšířená stomatologická pohotovostní služba mohla fungovat již od začátku dubna 2015.

„Věříme, že se nám sejde dostatečné množství nabídek, abychom mohli vybrat nejvhodnějšího uchazeče,“ přeje si náměstek Marek Pieter.

Autor / zdroj: Jiří Langer

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.