KULTURA / Knihy

Pirátské léto s knihovnou
Pirátské léto s knihovnou. 
Autor / zdroj foto: Kateřina Šidlofová

Liberec

Liberecká knihovna nabízí během letošních prázdnin svým dětským i dospělým čtenářům několik dobrodružných her s pirátskými motivy v duchu hesla: Celé léto hrajte, čtěte a bavte se s námi!

Pro letošní prázdniny jsme pro děti připravili dvě zbrusu nové pátrací a úkolové hry, Oživlý gamebook a Léto s pirátem Kolískem, které je provedou po dobrodružné stezce nejrůznějšími zákoutími knihovny. V Oživlém gamebooku se s námi vydáte po stránkách knihy Jeana-Luca Biziena 100 tajemství v knihovně. Vaším úkolem bude objevit kalamář s inkoustem, pero a magickou knihu, abyste pomohli mužíčkovi s cylindrem vrátit se zpět do kouzelného světa. V Létě s pirátem Kolískem musíte naopak přijít na to, jak pomoci Kolískovi v boji se zlými piráty. Začátek obou her je v Knihovně pro děti a mládež a není nutné se na ně předem registrovat.

Na všechny mladé tělem i duší čeká v srpnu literární soutěž O poklad piráta knihovnického, která poběží na našich sociálních sítích a v níž se výherci mohou těšit na pěkné knižní ceny. Odhalte čtyři knihy ukryté v příběhu a zjistěte, jakou větou začíná jejich sedmnáctá stránka. V průběhu srpna se na sociálních sítích knihovny každý týden v úterý a ve čtvrtek objeví nápověda k vybrané knize.

„Rodiče o prázdninách či volných dnech, které doprovází špatné počasí, často přemýšlí o programu pro své děti. Knihovna nabízí řadu aktivit, které mohou děti pod střechou absolvovat. Dobrodružství k prázdninám patří, tak věřím, že pirát Kolísko a knihovnický pirát budou tím pravým lákadlem k návštěvě,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Milí čtenáři a návštěvníci knihovny, věnujte také pozornost upravené otevírací době v průběhu letních prázdnin. Letní provozní dobu i podrobnosti ke všem herním aktivitám a akcím najdete na webových stránkách knihovny.

I za omezeného provozu vás srdečně zveme do knihovny vypůjčit si něco hezkého ke čtení, využít některou ze soutěží nebo si jen tak posedět v příjemném prostoru knihovny či Knihovní kavárny. Přejeme vám krásné léto plné zážitků, vůní a letní pohody a těšíme se, že v září společně otevřeme novou sezónu. Nezapomeňte knihovnu zařadit do svého programu, připravujeme pro vás skvělé novinky,“ doplňuje PhDr. Dana Petrýdesová, ředitelka knihovny.

Autor / zdroj: Kateřina Šidlofová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.