AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Liberecký magistrát stěhuje serverovnu a také registr vozidel. Omezí tak svoje služby
 
Autor / zdroj foto: Jan Král

Liberec

„Ve druhém květnovém týdnu mohou občané přijít vyřídit své záležitosti tedy pouze v úterý 9. května od 8 do 16 hodin. Telefonické a emailové spojení s úřadem zůstává v provozu po celou dobu uzavření budov,“ říká tajemník libereckého magistrátu Martin Čech.

Přesun datového centra

Město Liberec plánuje přemístění části technologií datového centra informačního systému statutárního města Liberec z lokality Nového magistrátu do lokality Krajského úřadu Libereckého kraje.

Přemístění části datového  centra  řeší  významné  bezpečnostní  riziko již zastaralé  klimatizace  datového centra v  Novém magistrátu a současně i geografického rozdělení datových center.

Je to o rozložení rizika. My máme na optické síti dvě serverovny a jedna, ta v budově Uranu, nebude v provozu kvůli rekonstrukci budovy. Proto budeme mít dočasně druhou na Krajském úřadu a po rekonstrukci si ji vrátíme do Uranu. Přepojení serveroven si vyžádá krátkou odstávku služeb celého magistrátu,“ komentuje náměstek primátora pro technickou správu a informační technologie Jiří Šolc.

Z důvodu stěhování části technologií datového centra informačního systému statutárního města Liberec budou pro veřejnost uzavřena pracoviště magistrátu, tedy všechny budovy, a to od středy 10. května do soboty 13. května včetně. Služby, které statutární město Liberec poskytuje informačním systémem statutárního města Liberec, nebudou veřejnosti dostupné od 9. 5. 2023 (od 16.00 hodin) do 13. 5. 2023 (do 14.00 hodin). Jediný den pro návštěvu magistrátu v daném týdnu je tedy úterý 9. května, a to v čase od 8 do 16 hodin.

Připomínám, že magistrát města zůstane uzavřen také v pondělí 8. května, protože je státní svátek Dne vítězství,“ uvádí mluvčí radnice Jana Kodymová.

Agenda sjednávání pohřbů a věci s pohřebnictvím spojené fungovat budou, kromě možnosti placení sjednaných služeb platební kartou. V těchto dnech je tak možná úhrada pouze v hotovosti. Více o pohřebních službách města najdete na webu https://www.pohrebvliberci.cz/

Stěhování registru vozidel z Uranu do budovy S-Tower

Z důvodu stěhování registru vozidel z budovy URAN do budovy S - Tower v dolním centru města bude toto pracoviště uzavřeno od 15. do 20. května, včetně soboty.

Odbor dopravně správních agend  bude služby registru vozidel poskytovat na novém pracovišti od pondělí  22. května 2023. Děkujeme za pochopení,“ doplňuje tisková mluvčí Jana Kodymová.

 

Autor / zdroj: Jana Kodymová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.