AKTUÁLNĚ / Společnost

Harrachovský mamut 2014 odstartuje již za týden

HARRACHOV

Přesně za týden odstartuje třetí závod Českého poháru v disciplínách T.F.A. Harrachovský Mamut 2014. Mezi hasiči se našlo 73 odvážlivců, kteří přijdou pokořit nemilosrdnou trať. Závodníci jsou z celé České republiky a pořadatelé evidují i pět hasičů Straže požarnej z Polské republiky. Závod se bude konat v neobvyklém prostředí skokanských můstků. Od startu k cíli to mají hasiči „pouhých“ 270 metrů, ale s převýšením na této vzdálenosti 92 metrů.

Český pohár soutěží v disciplínách TFA se bude konat 14. srpna 2014 v Harrachově, zahájení je plánováno na 9:30 hodin. Na hasiče čekají celkem 4 úseky, na kterých se budou muset poprat se silovými disciplínami, ale budou potřebovat i vytrvalost. V první části půjde o běh s požárními hadicemi, po kterém bude následovat sbalení hadic do boxu. V druhém úseku bude navazovat několik disciplín jako třeba 80 úderů palicí v hammer boxu, přenesení závaží tunelem, přemístění figuríny na 60 metrů a vždy obávaná třímetrová bariéra. Až si s tímto hasiči poradí, přesunou se na úsek číslo 3 k lešení. Zde si máknou s nastavovacími žebříky a vytahováním břemene. V posledním čtvrtém úseku se „dorazí“ výběhem v plné výbavě ke skokanským můstkům, přesně až na úroveň hrany můstku K 120. Vyhrají vlastně všichni, kteří takovým závodem projdou do konce.

Český pohár soutěží v disciplínách TFA měl svou premiéru vloni, kdy se na start postavilo více než 280 soutěžících. Zkratka TFA (Toughest Firefighter Alive) bývá volně překládána „Nejtvrdší hasič přežívá“. V Harrachově tomu tak bude doslova.

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.