KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Městské muzeum ve Frýdlantu seznámí s dobovým vybavením domácností či mučícími nástroji
 
Autor / zdroj foto: Městské muzeum Frýdlant

Městské muzeum Frýdlant / Frýdlant

Městské muzeum Frýdlant nabízí tématické expozice - archeologie, řemesla, historie města apod. Seznámíte se s dobovým vybavením domácností, nábytkem a dokonce i se zbraněmi nebo mučícími nástroji.

Městské muzeum sídlí ve druhém patře novorenesanční radnice, která je dominantou nejen Masarykova náměstí, ale i celého města. Muzeum bylo založeno již v roce 1893 radním Juliem Krausem. Provede vás historií města Frýdlantu a představí množství dobových exponátů. Seznámíte se s dobovým vybavením domácností, nábytkem a dokonce i se zbraněmi nebo mučícími nástroji.

V hlavním prostorách muzea se nachází malá obrazová galerie sestavená z děl frýdlantských malířů a grafiků představující Frýdlant v různých historických obdobích. Zdejším unikátem je obraz zmrtvýchvstání Krista připisovaný dílně Bartolomea Sprangera. Významnou osobností města je Albrecht z Valdštejna, kterému je věnována celá místnost. Součástí expozice je bohatě vybavený měšťanský pokoj a selská jizba.


Expozice Špitálek
Další část muzea je provozována v objektu Špitálek, kousek od budovy radnice. Budova Špitálku nabízí pohled do zrekonstruovaných prostor, ve kterých jsou umístěny tématické expozice - archeologie, řemesla, historie města apod. Unikátním exponátem je nález základů chlebové pece, jejíž replika je umístěna na dvoře muzea. Součástí muzea je také nově zrekonstruovaná kaple s původní Pietou. Expozice byla v roce 2018 doplněna o interaktivní prvky.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.