KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Přijďte se podívat do Chrastavského sklepení. Muzeum překvapí skvěle zpracovanou chrastavskou historií
 
Autor / zdroj foto: Městské muzeum a infocentrum Chrastava

Městské muzeum a infocentrum Chrastava / Chrastava

Městské muzeum a infocentrum Chrastava představuje místní historii, významné osobnosti i umění. Nabízí několik výstav dokumentárních i uměleckých fotografií, výstavu čínského umění a kultury či zajímavou instalaci na téma písma různých národů.

Městské muzeum bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1996. Díky společnému úsilí Společnosti přátel historie města Chrastavy a Městského úřadu se mohou dnes návštěvníci seznámit s dávnou i blízkou historií nejen města, ale i okolí. Hned ve vstupním prostoru muzea vás překvapí železný hornický vozík nalezený v blízkosti štol mezi Chrastavou a Bílým Kostelem či několik restaurovaných renesančních náhrobků, které donedávna stály ve špatném stavu u zdi mezi kostelem a farou.

Během zajímavé přednášky se každý dozví řadu informací o prvních slovanských a později i německých obyvatelích Chrastavy, o dobývání okolních hor, o tom, jak pravděpodobně vznikl název města apod. Pro toho, kdo neví nic nebo jen málo o tom, že se v Chrastavě narodilo či žilo několik významných osobností, bude návštěva chrastavského Městského muzea jistě velmi zajímavá.

Po skončení prohlídky stálé expozice muzea má každý možnost navštívit tzv. minigalerii, jež je součástí muzea. Pravidelně obměňovaná instalace láká svými zajímavými tématy řadu návštěvníků. Co jste tu mohli během předešlých let shlédnout? Například několik výstav dokumentárních i uměleckých fotografií, výstavu čínského umění a kultury, dále zajímavou instalaci na téma písma různých národů, výstava o Euroregionu Nisa, do něhož Chrastava náleží atd.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.