Magazín / ARCHÍV

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2022 získal snímek „M 63“
Galaxie Slunečnice je spirálním hvězdným ostrovem, nacházejícím se v souhvězdí Honících psů na severní obloze. Spolu s tzv. Vírovou galaxií M 51 a několika menšími galaxiemi tvoří jednu galaktickou kupu.
Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2022 získal snímek „Carina a sopka“
Mlhovina Carina, sopečný ostrov La Palma i samotný kráter vulkánu Cumbre Vieja, to vše se vešlo vítězi dubnového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce do jednoho fotografického příběhu.
V konzervách s rajčaty testy odhalily zdraví škodlivé látky
Rajčata jsou základem pro celou řadu oblíbených italských pokrmů a asi jen málokteré dítko ohrne nos nad „červenou omáčkou“ s těstovinami. O to závažnější je zjištění, že téměř třetina konzerv s nasekanými rajčaty, které nechala testovat spotřebitelská organizace dTest, obsahovala rizikové látky.
Litovel Moravan slaví čtyřicátiny retro edicí
Litovel Moravan letos slaví kulaté výročí. Pivovar Litovel k této slavnostní příležitosti přichází s retro edicí, která se inspirovala původní etiketou. Patronem receptury tohoto piva je dnes již emeritní sládek pivovaru Miroslav Koutek.
Jak na očistu našich ledvin?
Ledviny v našem těle plní řadu důležitých funkcí a některé z nich, jako třeba ta očistná, jsou životně důležité. Jakou údržbu však potřebují ledviny samotné, aby mohly bezchybně fungovat?
Výskyt duševních onemocnění dále roste. Po covidu přišla válka a na odborníka se stále čeká i měsíce.
Duševní zdraví mnoha Čechů je nyní podlomeno. Podepsal se na nich covid, a navíc válečný konflikt na Ukrajině. Psychologové hlásí až trojnásobný nárůst počtu lidí.
Mobilní aplikace E.ON Drive nově nasměruje řidiče elektromobilů k 700 dobíječkám v České republice
Kartou E.ON Drive už mohou řidiči dobíjet u téměř 700 stanic v Česku včetně hlavních sítí. Nově všechny tyto dobíječky najdou v mobilní aplikaci E.ON Drive, která jim pomůže se zorientovat a zjistit všechny informace o stanici ještě před příjezdem.
Podvody při nákupech ojetin
Nedostatek nových aut se projevuje i zvýšeným zájmem o ojetiny. Jsou ale všichni prodejci ojetých vozidel ke svým zákazníkům féroví?
Je třeba se bát zvýšené konzumace vajec?
Kolem vajec a cholesterolu kolují různá tvrzení a mýty. Jak je to doopravdy s cholesterolem ve vejcích, které jsou neodmyslitelně patří k velikonočním svátkům.
Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2022 získal snímek NGC 1579 - Trifid severu a okolí
Mlhovina NGC 1579 "Trifid severu" se nachází v souhvězdí Střelce a zabírá na obloze plochu 12´ x 8´. Její skutečný průměr se odhaduje na 3 až 4 světelné roky.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

DOPRAVA

17. srpna 1869

zahájila v Brně provoz první koňská tramvajová linka v českých zemích.

TECHNIKA

17. srpna 1982

vychází první hudební optický disk. První hudebním CD se stává album ABBA The Visitors. Původně mělo mít CD 60 minut jak LP, ale SONY trvá na 74 minutách, aby se na jedno CD vešla celá Beethovenova Devátá symfonie.

ZAJÍMAVOSTI

17. srpna 1999

byl luxusní pražský hotel Inter-Continental prodán za tři miliardy korun.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí