Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Dobrodružný Večer v Naivním s Divadlem Drak
Stejně jako v minulých letech také v nové sezóně pořádá Naivní divadlo Liberec cyklus pravidelných Večerů v Naivním s řadou zajímavých hostů.
K-popový sen NTC Dream se ukáže poprvé ve filmu i v českých kinech
K-pop už dávno překročil hranice domovské Jižní Koreje a stal se celosvětovým fenoménem. Miliony fanoušků sledují každý krok svých chlapeckých i dívčích idolů, u kterých není podstatná pouze hudba samotná, ale i jejich rozpoznatelné osobnosti, opulentní vizuální stránka každé skupiny a perfektní taneční vystoupení. Do
Do kin míří celovečerní dokument Srdce dubu. Předpremiéru bude mít v rámci Francouzského filmového festivalu
Stromy – živé organismy a zároveň fascinující obrazový materiál pro režiséry dokumentárních filmů o přírodě. Žádný z nich však dosud nezachytil tento dokonalý ekosystém optikou jeho obyvatel. To se nyní podařilo francouzskému snímku Srdce dubu, který divákovi nabízí napětí, vazby i emoce odehrávající se pod mohutnou korunou stoletého dubu.
Cestujeme s dětmi bezpečně
Cestujete se svými dětmi autem bezpečně? Většina rodičů se snaží pro bezpečnost svých ratolestí udělat maximum, a v autě to platí dvojnásob, ale přesto při přepravě malých pasažérů spousta z nich dělá chyby.
Dílo měsíce v Oblastní galerii připomíná Františka Bílka
Sto padesát let uplyne v listopadu od narození významného představitele českého secesního symbolismu Františka Bílka. Škála jeho tvorby je velmi široká – působil nejen jako grafik, sochař, řezbář a keramik, ale i jako kreslíř, ilustrátor, autor návrhů knižních vazeb a v neposlední řadě také jako architekt.
Zoo Liberec představuje zcela nový živočišný druh – leguány fidžijské. Návštěvníci je mohou pozorovat v pavilonu tropů
Zoo Liberec rozšířila svou kolekci chovaných zvířat o vzácné a ohrožené plazy leguány fidžijské. Pro libereckou zahradu je to prvně v historii, kdy tento druh chová.
Českou Lípu čeká víkend plný železniční nostalgie
Nadcházející víkend bude na Českolipsku patřit železnici. Během soboty a neděle se uskuteční řada nostalgických jízd, o které se postarají parní lokomotivy Čtyřkolák a Kafemlejnek nebo historické motorové vozy Hurvínek a Singrovka
Support Lesbiens představují singl Sins a slibují nové album
Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového alba. To by Supporti rádi představili svým fanouškům už koncem tohoto roku.
Vodní svět v Dětském koutku prošel kompletní rekonstrukcí
V minulém týdnu se návštěvníkům Dětského koutku znovu otevřel vodní svět, který prošel v předcházejících týdnech kompletní přestavbou.
WAR 2022 – výstava fotografií z aktuálního dění na Ukrajině
Od 18. června do 21. července můžou návštěvníci Boučkova statku na Malé Skále vidět unikátní výstavu válečného fotografa Stanislava Krupaře.
3 4 5 6 7 8 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

22. května 1849

budoucí americký prezident Abraham Lincoln dostal patent na vynález, který umožňoval zvedání plavidel přes útesy a překážky v řece, což z něj učinilo jediného prezidenta USA, který měl někdy nějaký patent.

Historie

22. května 833

byl podle kroniky Václava Hájka z Libočan jako pátý český kníže korunován pohanský Křesomysl.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí