Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Šestý ročník soutěže Kniha roku se blíží, přihlašovat se lze od Nového roku
Ledva skončil pátý ročník tradiční soutěže Kniha roku Libereckého kraje, blíží se další – šestý. Za všechny minulé ročníky se do soutěže přihlásilo 110 knih, které se svým obsahem a významem týkají Libereckého kraje, jeho občanů a jejich díla, území nebo jeho dílčích částí, tradic, příběhů, historie a výrobků.
Kvůli ochraně netopýrů byla na zimu uzavřena jeskyně Postojna v Českém ráji
Kvůli ochraně vzácných netopýrů byla pro návštěvníky uzavřena do konce března jeskyně Postojna v chráněné krajinné oblasti Český ráj. Zimují tu totiž netopýři, kteří jsou v zimě extrémně citliví na rušení.
Exponátem měsíce v turnovském muzeu je zdobná palice na odkládání čepců
Palice. Tak se v lidovém prostředí říkalo dřevěným vyřezávaným hlavám na odkládání a stavění čepců, popřípadě na vázání složitých úvazů šátků. Jedna taková je exponátem měsíce prosince v Muzeu Českého ráje v Turnově.
Vánoční atmosféru navodí víkend v Křišťálovém údolí
Křišťálové údolí opět otevírá své brány. Na víkend 10. a 11. prosince si skláři a šperkaři připravili dny otevřených dveří přímo ve svých provozech napříč celým krajem. Programem naladí své návštěvníky na blížící se Vánoce. Jde o poslední letošní akci v Křišťálovém údolí.
Knihovna slouží mladým i seniorům
Knihovny již dávno neslouží pouze k půjčování knih. Jejich role se posunula a knihovny dnes tvoří jeden ze stabilních vzdělávacích pilířů české společnosti. Stejně je tomu i v Semilech.
Vánoční trhy na pět dní zaplní českolipský ambit
Sváteční atmosféra, kvalitní rukodělné výrobky, chutné občerstvení a bohatý doprovodný program. Po dvouleté pauze se do českolipského muzea vrací tradiční vánoční trhy. Konají se od pátku 2. prosince do úterý 6. prosince.
Simona Stašová je nově zapsána v knize rekordů
Simona Stašová, jedna z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších hereček u nás má na svém kontě jedno velké prvenství, které nemá obdoby u nás, ale při hledání podkladů k rekordu, snad ani ve světě.
Naučná stezka na Turnovsku připomíná odkaz historika Josefa Pekaře
Nová naučná stezka vznikla na jaře 2020 u příležitosti 150. výroční narození turnovského rodáka – historika Josefa Pekaře. Vede zelenou turistickou trasou, je dlouhá čtyři kilometry a čítá šest zastavení s informačními panely.
Talentovaná písničkářka JULA vydává debutové album Úlet
Julie Brožová aka JULA, muzikantka, cestovatelka, herečka, instruktorka jógy smíchu, stvořila své první album s názvem Úlet.
Kapela O5 a Radeček vyrazí na valentýnské turné v doprovodu filharmoniků
Začátkem roku 2023 odehraje populární kapela O5 a Radeček valentýnské koncerty věnované všem zamilovaným, ale i těm, kteří lásku hledají. Turné s názvem Romantický smyčce odstartuje 13. února v Liberci.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

22. května 1849

budoucí americký prezident Abraham Lincoln dostal patent na vynález, který umožňoval zvedání plavidel přes útesy a překážky v řece, což z něj učinilo jediného prezidenta USA, který měl někdy nějaký patent.

Historie

22. května 833

byl podle kroniky Václava Hájka z Libočan jako pátý český kníže korunován pohanský Křesomysl.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí