Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Začalo natáčení nového filmu režiséra Davida Laňky Jedna noc
První klapka nového českého celovečerního filmu Jedna noc padla o prvním dubnovém víkendu v interiéru nevzhledně vyhlížejícího domku v Kladně. Natáčení pokračuje v Ostravě
Covidoví plaváčci potřebují doučování
Následky dvouleté covidové přestávky pociťujeme stále. Své o tom vědí i trenéři z dětských plaveckých kurzů. Dva ročníky dětí se neučily plavat vůbec, nebo pouze on-line, a to nestačí. Je na zodpovědnosti rodičů, aby děti zbavili tohoto stigma. Řešením jsou plavecké kurzy, kde se děti naučí plavat a bezpečně se chovat ve vodě i u vody.
Festival Jeden svět v Semilech začíná už za pár dní
Již příští týden se po pětileté pauze vrací do Semil přehlídka dokumentárních filmů Jeden svět. Divákům nabídne jedenáct projekcí a řadu hostů – režisérku Veroniku Liškovou, novináře Jana Tunu a Ivana Březinu nebo analytika Kryštofa Kruliše. Zahrají kapela Ruiny Blahobytu a Dj Innerscope.
Vyberte jméno malému luskounovi
Mládě luskouna krátkoocasého v Zoo Praha přibírá na váze každým dnem, matka Run Hou Tang o něj vzorně pečuje a šestitýdenní samička tak překonala počáteční kritické období. Prvnímu mláděti luskouna v Evropě zdánlivě nic nechybí – až na vhodné jméno! Vybírat ho můžou lidé už nyní na Portálu Pražana, a to bez ohledu na trvalé bydliště.
Hraniční Česká brána strážila Lužickou zemskou stezku
Státní hranice mezi Českem a Německem prochází skalním útvarem zvaným Česká brána, který se nalézá v lesích nedaleko Hrádku nad Nisou v údolí Bílého potoka zvaného též Weissbachtal.
Co se děje v muzeu, když je zavřeno?
Na začátku roku v lednu a únoru je Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě pro veřejnost z technických důvodů uzavřené. Je tomu tak každý rok a důvodů je hned několik. Vzhledem k rozsahu expozic a vytíženosti muzea během návštěvnické sezóny je nutné provést rozsáhlejší opravy a údržbu expozic i jejich prostor.
Zoo Liberec obohatila svou kolekci chovaných zvířat o nové druhy tropických žab
Ve znovuotevřeném pavilonu tropů, který prošel koncem roku drobnou rekonstrukcí, našly domov zcela nové druhy jedovatých žab. Jedná o jihoamerické tropické žabky pralesničky harlekýn a pralesničky barvířské.
Liberecký kraj podpoří obnovu památek téměř 11 miliony korun
Záchranu památek podporuje dotacemi i v nadcházejícím roce Liberecký kraj. Vyhlásil dotační program, který se zaměřuje na zachování a obnovu movitých a nemovitých kulturních památek a na restaurování kulturních památek nebo jejich částí.
Úspěch se opakuje: Česko bude na Berlinale opět reprezentovat film z FAMU
Animovaný film Deniska umřela, který režíroval Philippe Kastner z Katedry animované tvorby FAMU, bude mít světovou premiéru na festivalu Berlinale v prestižní soutěžní sekci Generation Kplus, jež představuje ve světové premiéře ty nejlepší celovečerní i krátké filmy pro děti.
Štědrý den v Zoo Liberec za dobrovolné vstupné
I letos Zoo Liberec připravila tradiční akci Štědrý den v Zoo Liberec za dobrovolné vstupné. Pro každého, kdo by si chtěl zkrátit čekání na Ježíška, budou brány zoo tento den otevřeny od 9.00 do 14.00. Pro zájemce si zahrada také připravila Betlémské světlo, které bude po celé vánoční svátky hořet na hlavním vstupu do zahrady.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

22. května 1849

budoucí americký prezident Abraham Lincoln dostal patent na vynález, který umožňoval zvedání plavidel přes útesy a překážky v řece, což z něj učinilo jediného prezidenta USA, který měl někdy nějaký patent.

Historie

22. května 833

byl podle kroniky Václava Hájka z Libočan jako pátý český kníže korunován pohanský Křesomysl.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí