Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Sob, zebra, kůň Převalského, antilopy nebo nahur modrý – to jsou některá z nových mláďat v liberecké zoo
Vlna chovatelských úspěchů v liberecké zoo stále pokračuje. Po úspěšné hnízdní sezóně u dravých ptáků se z čerstvých přírůstků aktuálně radují také na úseku kopytníků. Během měsíce června tam přišla na svět téměř desítka mláďat. Čerstvě narozené jedince mohou návštěvníci spatřit ve výběhu zeber Chapmanových, koz šrouborohých, koní Převalského, sobů karelských, nahurů modrých nebo vikuní.
Pirátské léto s knihovnou
Liberecká knihovna nabízí během letošních prázdnin svým dětským i dospělým čtenářům několik dobrodružných her s pirátskými motivy v duchu hesla: Celé léto hrajte, čtěte a bavte se s námi!
Harrachov je připravený na letní sezonu
Harrachov je připravený na letní sezonu. Návštěvníky čeká Gladiator Race, sraz automobilů a motorek, program na ozubnicové dráze i slavnosti ve sklárně.
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinkovou zahradu i do arboreta
Roušku tajnosti z běžně nepřístupných míst poodkryje Víkend otevřených zahrad, který se po celém světě, Liberecký kraj nevyjímaje, koná o víkendu 10. a 11. června. Tento svátek vznikl v roce 1998 ve Velké Británii; v České republice se slaví od roku 2010.
Poslední šance vyzkoušet si výcvik astronautů nebo se projít po Měsíci
Největší evropská výstava kosmonautiky Cosmos Discovery v Bratislavě již 2. července končí a na několik let opouští Česko i Slovensko. Poslední šance vydat se do kosmu na Incheba Expo Bratislava potrvá již jen pád týdnů. A tak jako do Brna na výstavu před lety přijelo mnoho Slováků, tak i letos do Bratislavy, která je jen hodinu cesty z Brna, přijíždějí za zážitkem Češi, kteří se chtějí projít po Měsíci nebo usednout do kokpitu raketoplánu.
Nosálové jsou zpátky v zoo! Jen místo původních červených zahrada nově chová vzácné nosály bělohubé
Nosálové se opět vrátili do Zoo Liberec. Nejedná se ale o nosály červené, které zahrada chovala v letech 2004–2018, ale o nový, vzácnější druh – nosály bělohubé. Dvojce těchto středoamerických šelem přicestovala ze zoologické zahrady v Jihlavě a v Liberci našla nový domov ve společném výběhu s tapírem jihoamerickým. V liberecké zoo mohou návštěvníci pozorovat tento raritní druh znovu po více než třiceti letech.
Pavilon opic v liberecké zoo se opět otevřel návštěvníkům. Prošel částečnou rekonstrukcí
Po více než sedmi měsících se návštěvníkům znovu otevřel liberecký pavilon opic. Od září minulého roku v něm probíhala částečná rekonstrukce. Proměnou prošly vnitřní ubikace menších druhů opic i celá návštěvnická část.
Nový formát knih, který myslí na seniory
Na pultech knihkupectví nikoho nepřekvapí nespočet knih určených pro nejmenší čtenáře nebo dokonce pro ty, kteří se ještě nemohou za čtenáře v pravém slova smyslu označovat. Pro opačné věkové spektrum ale speciální nabídka chybí, jako by se ani nepočítalo s tím, že senioři potřebují odlišné knihy.
V Zoo Liberec se narodila mláďata viskač. Jedná o naprosto raritní druh, který je k vidění pouze v Liberci
Skupina viskač (Lagostomus maximus) se rozrostla o tři čerstvé přírůstky. Krátce po sobě porodily obě chovné samice a trojice mláďat se má zatím čile k světu.
Čtrnáct zpřístupněných jeskyní zahájilo sezónu a zve na klasické i zážitkové prohlídky
Po zimní pauze, kdy byly některé zavřeny kvůli ochraně hibernujících netopýrů, je již plně a pravidelně otevřeno všech 14 zpřístupněných jeskyní v České republice.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

22. května 1849

budoucí americký prezident Abraham Lincoln dostal patent na vynález, který umožňoval zvedání plavidel přes útesy a překážky v řece, což z něj učinilo jediného prezidenta USA, který měl někdy nějaký patent.

Historie

22. května 833

byl podle kroniky Václava Hájka z Libočan jako pátý český kníže korunován pohanský Křesomysl.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí