Kultura / Volný čas / ARCHÍV

O Vánocích do muzea zdarma
Mimořádný dárek připravilo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Po celé vánoční svátky, tedy od 22. do 30. prosince bude pro všechny návštěvníky vstup zdarma, včetně vánočního tvoření ve středu 27. prosince.
Lucie Vondráčková obžalovaná z vraždy! Skončí ve vězení?
Dramatické záběry ukazují herečku a zpěvačku na zemi v poutech. Zásah policie byl skutečně nekompromisní. Lucie byla obviněna z vraždy.
Liberecká zoo chystá rekonstrukci pavilonu žiraf. Ty se vrátí do nového
Liberecká zoo se rozhodla modernizovat pavilon žiraf. Do dvou let by razantní proměnou měla projít budova žirafince i venkovní výběh, který budou i nadále společně obývat žirafy a zebry bezhřívé.
Nové lavičky v botanické nabídnou paletu barev i vůni pryskyřice
Největší zájem návštěvníků zažívá každý rok v létě botanická zahrada v Liberci. Proto se v zahradě rozhodli zpříjemnit návštěvníkům pobyt tím, že vytvořili nová místa pro posezení. Našli několik nových míst, která si přímo říkala o umístění lavičky.
Den architektury myslí i na nejmenší, děti si zahrají na architekty nebo vyrazí na pátrací hry
Tento pátek 29. září začíná po celé republice festival Den architektury, který nabízí objevné výpravy za architekturou známou i neznámou. Děti jsou samozřejmě vítány na všech festivalových procházkách a exkurzích, ale speciálně pro ně jsou zejména o festivalovém víkendu připraveny na celé řadě míst nejrůznější tvůrčí workshopy a další akce, na kterých si mohou třeba zahrát na architekty. Konkrétní místa pak poznají díky dobrodružným pátracím hrám.
Severočeský hrad Grabštejn zve u příležitosti Dnů evropského dědictví na premiérové prohlídky zreinstalovaných prostor
Letošní sezona je ve znamení 20. výročí existence Národního památkového ústavu a 13. ročníku projektu Po stopách šlechtických rodů, který je zaměřen na rod Harrachů. V rámci tohoto projektu byly částečně zreinstalované prostory bytu vrchního nadlesního na hradě Grabštejn, veřejnosti se představí o nadcházejícím víkendu u příležitosti Dnů evropského dědictví.
Krajská vědecká knihovna v Liberci má pro letošní prvňáčky zajímavou akční nabídku
Od 1. 9. 2023 po celé září se čerství prvňáčci mohou registrovat zdarma. Rodiče jim registraci mohou vyřídit jak v Knihovně pro děti a mládež na hlavní budově knihovny, tak i na všech městských pobočkách.
Hradozámecká noc oživí Trosky, Rohozec, Frýdlant, Grabštejn i Valdštejn
Posedět u táboráku, opéct si špekáček a užít si romantickou atmosféru večerního hradu při západu slunce. To vše umožní tradiční festival Hradozámecká noc, jejíž další ročník se koná v sobotu 26. srpna na několika památkách v Libereckém kraji.
Sob, zebra, kůň Převalského, antilopy nebo nahur modrý – to jsou některá z nových mláďat v liberecké zoo
Vlna chovatelských úspěchů v liberecké zoo stále pokračuje. Po úspěšné hnízdní sezóně u dravých ptáků se z čerstvých přírůstků aktuálně radují také na úseku kopytníků. Během měsíce června tam přišla na svět téměř desítka mláďat. Čerstvě narozené jedince mohou návštěvníci spatřit ve výběhu zeber Chapmanových, koz šrouborohých, koní Převalského, sobů karelských, nahurů modrých nebo vikuní.
Pirátské léto s knihovnou
Liberecká knihovna nabízí během letošních prázdnin svým dětským i dospělým čtenářům několik dobrodružných her s pirátskými motivy v duchu hesla: Celé léto hrajte, čtěte a bavte se s námi!
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Historie

21. dubna 1945

vstoupila americká vojska na československé území a osvobodila Aš.

Vynálezy

21. dubna 1895

představil Woodville Latham se svými syny Panopticon, první filmový promítací přístroj v USA.

Doprava

21. dubna 1973

začal sibiřský ropovod Družba dodávat ropu do východní Evropy.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí