Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Zoo Liberec vítá na světě nová mláďata. Narodil se malý margay, nosálové bělohubí nebo vzácný urial bucharský
Liberecká zoo se již v první třetině letošního roku může pochlubit hned několika významnými přírůstky. Po úspěšné hnízdní sezóně u dravých ptáků, která přinesla hned dva malé orlosupy bradaté, nová mláďata přibyla také u margayů (ocelotů dlouhoocasých), nosálů bělohubých, osináků afrických, urialů bucharských nebo celé řady tropických žab. V případě nosálů bělohubých se dokonce jedná o liberecký prvoodchov
Začala se natáčet Zlatovláska, i tentokrát s Petrem Štěpánkem
Po více než padesáti letech si milovníci pohádek budou moci užít klasický příběh Karla Jaromíra Erbena o Zlatovlásce v novém hávu. Před pár dny totiž začalo natáčení nové verze kultovní pohádky, jež v roce 1973 zařadila Petra Štěpánka coby Jiříka mezi herecké idoly konce minulého století.
V Pointě vyšla kniha pohádkových dobrodružství chlapce s komunikačními obtížemi, která přibližuje svět dětí s dysfázií
V online nakladatelství Pointa vyšla kniha s názvem Jak to vidí Wilda, která je příběhem chlapce, který se kvůli komunikačním obtížím musí potýkat s nepochopením okolí a svou frustraci přetváří na fantastická dobrodružství.
Procházkou či během pomůžete předčasně narozeným dětem Zapojit se můžete kdekoliv
První květnová neděle je dnem rodičů předčasně narozených dětí. K této příležitosti se uskuteční tradiční charitativní Běh a procházka pro MIMINKA DO DLANĚ České republiky, kterou letos počtvrté pořádá nezisková organizace Nedoklubko.
Bezděz bude slavit 760 let od svého založení, Trosky se dočkají nového ochozu
Letošní sezona začne 28. března, kdy se otevřou brány všech památek ve správě Národního památkového ústavu. Na Liberecku spravuje Národní památkový ústav 8 památek. 14. ročník projektu Po stopách šlechtických rodů se zaměří na rod Habsburků.
Semilské muzeum otevře novou expozici v roubenkách
Semilské muzeum přijalo nový úkol ve snaze rozšířit a zatraktivnit svou nabídku. Od letošního února převzalo od města dům č. p. 186 v Jílovecké ulici a chce v něm od června letošního roku vytvořit expozici lidového léčitelství.
Výtvarná soutěž Dream Car zná vítěze národního kola pro rok 2024
17. ročník výtvarné soutěže Dream Car Art Contest má své české vítěze. Děti z celé ČR zaslaly 621 soutěžních obrázků. Vítězové národního kola dostanou zajímavé věcné ceny. Devět nejlepších obrázků míří do Japonska utkat se v celosvětovém finále, kde mohou získat finanční odměnu pro sebe nebo svou školu.
Noc a den v DDM
Téměř 130 středisek volného času a domů dětí a mládeže napříč Českou republikou se rozhodlo v tomto roce premiérově připravit program pro pololetní prázdniny, které jsou vyhlášeny na 2. února s názvem „Noc a den v DDM/SVČ“.
Jablonecké muzeum slaví 120 let!
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, zřizované Ministerstvem kultury České republiky, spravuje největší kolekci bižuterie na světě a jednu z největších evropských veřejných sbírek skla. Poprvé se muzeum otevřelo veřejnosti už v roce 1904. V roce 2024 tedy oslaví 120 let od svého založení.
Podpořte fantazii svých dětí: Startuje 17. ročník mezinárodní výtvarné soutěže Toyota Dream Car
V prvním lednovém týdnu byl zahájen již 17. ročník soutěže Dream Car, kterou Toyota každoročně pořádá pro děti z celého světa. Ty v něm prokazují jak svoje výtvarné schopnosti, tak svoji představivost. Zadání je totiž jasné: „Nakresli, jak si představuješ, že by mělo vypadat auto budoucnosti. Čím si přeješ jezdit, až jednou vyrosteš?“
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

22. května 1849

budoucí americký prezident Abraham Lincoln dostal patent na vynález, který umožňoval zvedání plavidel přes útesy a překážky v řece, což z něj učinilo jediného prezidenta USA, který měl někdy nějaký patent.

Historie

22. května 833

byl podle kroniky Václava Hájka z Libočan jako pátý český kníže korunován pohanský Křesomysl.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí