Zpravodajství / ARCHÍV

Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Městu Liberec se v příštím roce výrazně zvýší náklady na likvidaci a svoz odpadů
Město Liberec v příštím roce bude muset zaplatit výrazně více za likvidaci a svoz komunálního odpadu, než doposud. Důvodem je především růst inflace a vyšší ceny energií.
Odborníci zkoumají trhliny ve skále pod hradem Vranov na Turnovsku
Inženýrští geologové z Ústavu struktury a mechaniky hornin Akademie věd ČR začali s průzkumem trhlin v pískovcovém skalním masívu na zřícenině hradu Vranov v obci Malá Skála na Turnovsku.
Nový jízdní řád 2023 v Libereckém kraji
V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. Na základě požadavku objednatelů dopravy dojde ke změně dopravců na lince L2 Liberec – Česká Lípa – Děčín, kterou nově zajistí společnost Die Länderbahn. Rozsah regionální dopravy na ostatních linkách provozovaných Českými drahami zůstane na úrovni současného grafikonu.
Školy v Semilech budou po roce opět soutěžit o nejhezčí vánoční stromeček
I v letošním roce se budou moci semilské školy a školky zapojit do soutěže o nejhezčí vánoční stromeček, tentokrát pod názvem „Nejmilejší vánoční stromeček“.
V neděli 11. prosince dojde ke změnám v jízdních řádech MHD Česká Lípa
V neděli 11. prosince dojde ke změnám v jízdních řádech MHD Česká Lípa Hned na několik změn se musejí připravit cestující v českolipské MHD. Dojde k nim v neděli 11. prosince, což je obvyklý termín pro změnu jízdních řádů. Společně s jízdními řády MHD se mění i jízdní řády linkových autobusů. 
Do České republiky se po téměř pěti letech vrátil africký mor prasat
V České republice byl po téměř pěti letech od posledního případu potvrzen africký mor prasat (AMP). Vyšetření ve Státním veterinárním ústavu Praha dnes potvrdilo nákazu u uhynulého selete prasete divokého nalezeného v Jindřichovicích pod Smrkem na Frýdlantsku v Libereckém kraji.
Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič
Od brzkých ranních hodin ve středu zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Sport

29. března 1896

se na Císařské louce uskutečnilo poprvé pražské derby Sparta–Slavia. Sparta zvítězila 1:0.

Zdravotnictví

29. března 2006

byl v České republice zaznamenán první výskyt tzv. ptačí chřipky. Labuť s tímto onemocněním zjistili veterinární lékaři v Hluboké nad Vltavou.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí