VOLNÝ ČAS / Náš tip

Startují komentované prohlídky libereckého podzemí

LIBEREC

V Liberci startuje série komentovaných prohlídek krytu CO v Lucemburské ulici, kterou připravilo oddělení městské informační centrum ve spolupráci s oddělením krizového řízení MML. Komentované prohlídky se budou konat od července až do prosince vždy první sobotu v měsíci v 8:30, 10:00 a 11:30 hodin. Výjimkou je červenec, kdy první sobota v měsíci vychází na státní svátek, proto se první komentovaná prohlídka z celé série uskuteční namísto začátku července už v sobotu 28. června.

Návštěvníci si budou moct největší liberecký kryt CO prohlédnout včetně jeho původního vybavení - plně funkční strojovny či filtro-ventilačního zařízení. K vidění bude také 20 velkoplošných panelů, na kterých návštěvníci naleznou řadu informací i o dalších místech libereckého podzemí. Autorem panelové výstavy je známý odborník na liberecké podzemí Ivan Rous. Ke zhlédnutí budou rovněž dobové dokumenty a exponáty vztahující se k civilní ochraně.

Prodej vstupenek zajistí oddělení městské informační centrum, přičemž vybrané vstupné bude odevzdáno do rozpočtu města. Samotné prohlídky včetně průvodcovské služby pak zajistí oddělení krizového řízení, které pro tuto příležitost nechá vyrobit turistické razítko. Každý, kdo se s orazítkovanou vstupenkou dostaví do městského informačního centra, pak bude mít možnost zdarma navštívit radniční věž.

Závazné objednávky na sobotní termíny bude přijímat městské informační centrum, a to buď osobně, prostřednictvím e-mailu (mic@infolbc.cz), telefonu (485 101 709) či formuláře na webu www.visitliberec.eu. Objednání v týdnu konání prohlídky (tedy na poslední chvíli) bude možné nejpozději do čtvrtečních 16.00 hodin. Objednávky pro školní kolektivy a předem nahlášené skupiny včetně zajištění kvalifikovaného průvodce bude nadále zařizovat oddělení krizového řízení.

Cenový tarif prohlídek krytu CO v Lucemburské ulici:
dospělí - 50 Kč
děti do 15 let, senioři nad 65 let, studenti a ZTP - 30 Kč
ZTP/P - zdarma

Autor / zdroj: Jan Vrabec

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.