EKONOMIKA / Investice

Kraj hledá firmu, která opraví most přes Jizeru v Semilech. Chystá také další rekonstrukce
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

Semily

Most přes Jizeru v Semilech se dočká rekonstrukce. Krajští radní na včerejším jednání rozhodli o zahájení veřejné zakázky na tuto akci. Investorem bude Liberecký kraj a město Semily.

„Rekonstrukce mostu přes Jizeru v Tyršově ulici je dalším z příkladů dobé spolupráce krajské samosprávy o obcí. Je to zároveň největší společný projekt Semil a Libereckého kraje,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Most nyní nesplňuje parametry pro pěší, obtížně se tam například vyhýbají lidé. Projekt tedy přinese kromě vybudování zcela nového mostu také rozšíření chodníků, a to až na čtyři metry. Navíc budou od vozovky oddělené zábradlím,“ dodal statutární náměstek pro resort dopravy Jan Sviták.

Zakázka bude rozdělena na dvě části. Investorem demolice a výstavby nového mostu bude Liberecký kraj. Nabídková cena u této části projektu nesmí překročit 68.890.606,88 korun včetně DPH. Semily investují do výstavby chodníků, osvětlení a schodišť tak, aby mohli chodci po mostě přecházet co nejbezpečněji. Předpokládána hodnota stavebních prací činí 5.248.039,96 korun včetně DPH. „Pokud vše půjde podle plánu, ještě letos by měly být zahájeny stavební práce a já pevně věřím, že se přes nový most projedou první řidiči a pohodlně přes něj přejdou chodci ještě do konce roku 2023,“ doplnil Jan Sviták. „Prosím zároveň během rekonstrukce o trpělivost. Motoristé budou muset využít objízdné trasy. Přes Jizeru se dostanou po mostu v Jatecké ulici.“

Autor / zdroj: Filip Trdla

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.