EKONOMIKA / Firmy

Hilding Anders otevřela v Jilemnici závod s kapacitou až milion matrací za rok
 
Autor / zdroj foto: Miloš Šálek

Jilemnice

Největší výrobce matrací a doplňků pro zdravé spaní na českém a slovenském trhu, společnost Hilding Anders, včera otevřela novou halu v Jilemnici. Po fatálním požáru v roce 2020 se výroba matrací vrací do stejné lokality, kde zaměstnává 110 stálých pracovníků. Firmě se podařilo zachovat objem zakázek v původní velikosti a nyní rozšiřuje dodávky nejen v tuzemsku a na Slovensku, ale i v dalších zemích Evropské unie. V České republice vyrábí matrace pod značkou Tropico, Spirit, Curem a Slumberland. Nový areál je pětkrát větší než původní, s možností rozšíření. Kapacitu Hilding Anders staví až do výše 800 000 až 1 000 000 matrací za rok.

Společnost je také významným dodavatelem do zdravotnických zařízení. Právě v této oblasti chystá řadu funkčních matrací, ale i další produktové i technologické novinky. Hilding Anders je dlouhodobě autorem nových technologií a patentových řešení, které zlepšují spánek. Velkou pozornost věnuje použití kvalitních vstupních materiálů a používá pouze certifikované, zdravotně nezávadné materiály. Matrace vyrábí na moderním strojním vybavení od italských, německých a českých renomovaných firem. Momentálně se může pochlubit stroji, jako je nejmodernější CNC řezací centrum v Evropě nebo číslicově řízené obráběcí a prošívací stroje.

Jednou z unikátních technologií, se kterou ve společnosti pracují, je funkční a vizuálně efektní 3D Rainbow technologie, která dokáže vhodně kombinovat několik pěn různých vlastností v jedné ložné ploše. „Matrace s lehací plochou, která byla vytvořena touto technologií, je typická pestrobarevnými masážními výstupky. Funkčně dokáže technologie 3D Rainbow vytěžit výhody z různých materiálů – například spojit pohodlí paměťové pěny se vzdušností a studených pěn, což v tuto chvíli žádná jiná technologie neumožňuje,“ uvedl Petr Vašíček, ředitel Hilding Anders pro Českou republiku, založenou už v roce 2000 pod názvem TROPICO PLUS CZ.

Navzdory požáru a pandemii covidu se firmě podařilo v loňském roce dosáhnout vyššího obratu než v předchozích dvou letech. V Česku to bylo nad hranicí 400 milionů korun a v celé skupině Hilding Anders pak více než miliarda eur. Ve čtvrtém kvartálu roku 2021 a prvním kvartálu letošního roku zaznamenala dokonce nárůst oproti minulým obdobím. I když válka na Ukrajině ovlivňuje ceny různých komodit, zejména pohonných hmot a energií, což se promítá do cen vstupních materiálů, s dodávkami materiálů firma potíže nemá.

„Úspěch naší společnosti stojí na zaměstnancích, kteří nám v nejtěžší chvíli po požáru pomohli. Pracovní kolektiv stále rozšiřujeme, nabízíme nejen technické, ale i operátorské pozice. Zaměstnáváme také ukrajinské pracovníky a nabídku pracovních příležitostí koordinujeme s městem,“ popsal Petr Vašíček.

Autor / zdroj: Lucie Vurbsová


Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.