KULTURA / Hudba

Kultura v Semilech žije: Tentokrát si ji Semilští užijí pod okny
Zpěvák a jazzman Karel Hermes. 
Autor / zdroj foto: Archiv pořadatele

Semily

Také byste se konečně rádi vypravili na koncert nebo do divadla? Pokud vám kultura v této době chybí, pak věřte, že umělcům naproti tomu velmi chybí publikum. A tak přesto, že mají z rozhodnutí vlády umožněno vrátit se k provozování své činnosti, myšlenka na prázdné hlediště je ani trochu netěší. Mnozí z nich tak stále hledají způsob, jak se svému publiku co nejvíc přiblížit. Kulturní centrum Golf Semily, které muselo coby hlavní pořadatel jen před několika dny zrušit letošní pořádání tradičního hudebního festivalu Jazz pod Kozákovem, nyní pro věrné diváky a posluchače připravuje zajímavý koncert - Jazz pod okny.

"V Semilech v pátek 27. listopadu přivítáme afroamerického zpěváka a jazzmana v jedné osobě Karla Hermese, který společně se svými tanečnicemi uskuteční v předsálí Kulturního centra GOLF koncert plný živé a temperamentní muziky. Koncert bude alespoň částečnou náhradou za festival Jazz pod Kozákovem, který jsme museli přesunout na květen příštího roku." říká Martin Brádle, ředitel Kulturního centra GOLF.

Po celém městě na styčných místech budou rozmístěny reproduktory a obyvatelé města Semily si tak budou moci koncert užít na živo z pohodlí domova. Vzhledem k přijatým vládním opatřením tak bude hudba k lidem přenášena přímo pod okna. A pokud si posluchači budou chtít užít koncert i v obraze, mohou využít přenosu přes facebookovou stránku Kulturního centra Golf Semily. Záznam poté najdou na YouTube kanálu KC GOLF Semily.

"Pokud se pilotní koncert osvědčí a přinese lidem alespoň trochu radosti v tomto složitém období, rádi bychom v přenosech pokračovali až do doby, kdy budou moci být kulturní svatostánky opět otevřené a my si budeme moci všechna vystoupení naplno vychutnat při společných setkáních přímo v KC Golf Semily," slibuje ředitel KC GOLF Semily. "V prosinci by se tak posluchači mohli těšit na vánoční koncert," dodává..

Autor / zdroj: Renata Coufalová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.