AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Krnovská porodnice má jedinečné resuscitační lůžko pro novorozence
Primář dětského oddělení SZZ Krnov MUDr. Ondřej Klapec je rád, že vedení nemocnice schválilo nákup jedinečného lůžka Panda Warmer.  
Autor / zdroj foto: Jiří Krušina

Krnov

Vyhřívané lůžko Panda za 800 tisíc korun pořídilo Sdružené zdravotnické zařízení Krnov pro svoji porodnici. Jedinečné zařízení bude umístěno na operačním sále, kde přichází na svět děti akutními či plánovanými císařskými řezy.

„Jsem moc rád, že vedení nemocnice dalo našemu požadavku zelenou a lůžko Panda Warmer zakoupilo. Zařízení nám během krátké chvíle ukáže, jak funguje srdce a nepřímo i plíce každého novorozence, který přišel na svět. Dítě je posléze možno na tomto lůžku i zvážit,“ uvedl primář dětského oddělení MUDr. Ondřej Klapec.

V krnovské porodnici přivedou na svět císařským řezem každý rok mnoho dětí. I když porodnice v rámci republiky patří mezi pracoviště s nejnižším počtem poporodních komplikací, musí být zdravotníci připraveni i na případnou resuscitaci. „Přestože jde o minimum případů, kdy nastávají po porodu u novorozence závažné komplikace, tak právě lůžko Panda má v sobě zabudovaný resuscitační modul, kyslík, odsávačku a celou řadu dalších technologických vymožeností. Díky tomuto sofistikovanému zařízení budeme moci provádět resuscitaci u novorozenců nejkvalitnější formou,“ pokračoval primář Ondřej Klapec.

Krnovská porodnice jako jedna z prvních v ČR začínala s bondingem /i u císařských řezů/ a dbá na podporu rané vazby. V tomto trendu hodlá vytrvat a každému děťátku bude po prvotním vyšetření na novém lůžku bonding umožněn a to buď s maminkou či tatínkem - dle jejich požadavků.

Ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA považuje pořízení lůžka Panda z vlastních zdrojů nemocnice za dobrou investici. „Děláme pro bezpečí maminek a jejich dětí maximum. Nové lůžko bude prioritně sloužit k rychlé a zároveň pečlivé kontrole životních funkcí dětí po císařském řezu. Přeji si, aby integrovaný resuscitační modul zůstával jen pomyslnou pojistkou.“

Autor / zdroj: Jiří Krušina

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.