EKONOMIKA / Dotace

Více než čtyři desítky žadatelů se dočkaly dotace na provoz svých prodejen
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

Liberecký kraj

Liberecký kraj opět podpořil maloobchodní prodejny v obcích z programu Obchůdek 2021+. Připraveno pro ně letos bylo dohromady 4,4 milionu korun. Podmínky nyní splnilo celkem 44 žadatelů.

„Program pomáhá udržet provoz prodejen v obcích do 1.000 obyvatel nebo v obcích do 3.000 obyvatel, jejíž místní části mají méně než 1.000 lidí a na jejichž území se nachází maximálně jedna maloobchodní prodejna s převahou prodeje potravin a nápojů,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Kraj přijímal žádosti o dotaci od začátku loňského listopadu do půlky letošního ledna. „Celkem jsme obdrželi 44 žádostí o dotaci v celkové výši 4.894.431,54 korun. Všechny splnily kritéria. Vzhledem k převisu požadované částky o 494.431,54 korun jsme je pak pokrátili 10,01 % do výše alokace a zaokrouhlili na celé koruny,“ dodal Jiří Ulvr.

Žadatelé mohou dotaci využít například na mzdové výdaje, výdaje na nájemné, energie (vytápění, osvětlení), telekomunikační služby a obsluhu bezhotovostních plateb a nově i na pořízení neinvestičního majetku. Výdaje musí být vynaložené v období od 1. ledna 2022 do konce loňského roku.

Autor / zdroj: Filip Trdla

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.