Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Kauzy, soudy a právo 14.12.2012

Liberecký soud odročil projednávání mačetového útoku, důvodem byl dopis jednoho z obžalovaných

Krajský soud v Liberci přerušil v pátek své jednání v případu takzvaného mačetového útoku, při kterém byli v srpnu loňského roku v Novém Boru zraněni tři lidé. Vězeňská služba totiž zadržela dopis, který napsal jeden z obviněných Antonín Sinu.


Post
Společnost 14.12.2012

Referendum o odkupu akcií JTR jablonečtí zastupitelé zamítli

Na včerejším mimořádném jednání podali zastupitelé z ČSSD návrh na referendum k odkupu podílu v JTR. Návrh na referendum byl zastupiteli zamítnut.


Post
Počasí 14.12.2012

O víkendu přijde obleva, říká meteoroložka

Třetí adventní víkend bude ve znamení oblevy, kdy teploty vstoupají až na 5 °C, což by mělo být nejvýše s celého týdne. Po oba víkendové dny bude pršet, tvořit se bude také ledovka, a to zejména v noci na sobotu.


Post
Zdravotnictví 14.12.2012

Liberecký kraj chce o českolipskou nemocnici pečovat

Liberecký kraj neuvažuje o prodeji ani pronájmu Nemocnice s poliklinikou, a.s., v České Lípě. Na setkání s generálním ředitelem MUDr. Petrem Chmátalem, zaměstnanci nemocnice a starosty měst Českolipska to potvrdili liberecký hejtman Martin Půta a statutární náměstkyně pro zdravotnictví Zuzana Kocumová.


Post
Kauzy, soudy a právo 13.12.2012

Okamura podal trestní oznámení na vnitro kvůli podvodu a maření voleb

Ministerstvo vnitra dělalo nezákonné a protiústavní kroky při kontrole podpisových archů prezidentských kandidátů které tak, aby vyřadilo nepohodlné kandidáty z voleb. Ve čtvrtek to uvedl jeden z neúspěšných kandidátů Tomio Okamura s tím, že už předal policii důkazy a trestní oznámení.


Post
Společnost 13.12.2012

Hasiči zasahovali na Semilsku v bioplynové stanici

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek před 11. hodinou v Bělé na Semilsku v bioplynové stanici, u které se kvůli mrazu poškodil kohout na potrubí, a hrozilo, že kapalný separát, tzv. fugát, unikne z nádrže.


Post
Kauzy, soudy a právo 13.12.2012

Přímé volby prezidenta se zúčastní i Bobošíková, rozhodl Nejvyšší správní soud

Nejvyšší správní soud ve čtvrtek rozhodl, že ministerstvo vnitra musí zaregistrovat Janu Bobošíkovou (Suverenita) jako kandidátku v přímé volbě prezidenta. Naopak se u soudu neuspěly žádosti ekonoma Vladimíra Dlouhého a senátora Tomia Okamury.


Post
Politika 13.12.2012

Peake odvolala tři klíčové členy týmu bývalého ministra Alexandra Vondry

Nová ministryně obrany Karolína Peake den po svém nástupu na nový rezort udělala výrazné personální změny. Odvolala 1. náměstka rezortu Vlastimila Picka, ředitele Národního úřadu pro vyzbrojování Pavla Bulanta a a ředitele kabinetu Františka Šulce.


Post
Doprava 13.12.2012

Registr vozidel na některých pracovištích zkolaboval

Centrální registr vozidel po svém čtvrtečním napojení na registr obyvatel fungoval od 7.00 do 9.30, poté ale zkolaboval a postupně všechna pracoviště byla vyřazena z provozu. Podobné problémy mají v Pardubicích, Karviné, Plzni, Brně či Kladně.


Post
Společnost 13.12.2012

Jablonec nad Nisou ocenil práci dobrovolníků

Skleněná jablka lidem, kteří se věnují dobrovolnické práci, rozdával v obřadní síni jablonecké radnice náměstek primátora Petr Tulpa. Symbolicky jim tímto způsobem poděkoval za jejich nesobeckou pomoc.


Post
Společnost 13.12.2012

V Kamenářském domě v Turnově oslavili 5. výročí značky Regionální produkt Český ráj

Sdružení Český ráj založilo před pěti lety značku Regionální produkt Český ráj, a tak 10. prosince uspořádalo při příležitosti tohoto výročí setkání příznivců, podporovatelů a výrobců produktů, které jsou vytvořeny na území Českého ráje.


Post
Vzdělávání a školy 12.12.2012

Město Jablonec nad Nisou vyšlo vstříc Katolické základní škole

Statutární město Jablonec nad Nisou vyšlo vstříc Katolické základní škole mjr. Rudolfa Háska, která se na konci školního roku ocitla v nesnázích. Objekt, ve kterém škola sídlila, v Sazkově ulici, byl staticky narušen a označen jako havarijní.


Post
Politika 12.12.2012

Hasiči v České Lípě sundali pilkou muži z prstu dva prsteny

Českolipské hasiče ve středu na více než hodinu zaměstnala akce na chirurgické ambulanci tamní polikliniky, kde pomáhali muži sundat z nateklých prstů levé ruky dva prstýnky z chirurgické oceli. Na "operaci" museli použít plátek pilky na železo.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA