Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 22.12.2012

Do kostela zavítá o Vánocích třetina Čechů

V České republice necelých třicet procent lidí uvádí, že věří v Boha, ale z nich chodí pravidelně do kostela pouze třetina (10 procent). O Vánocích je situace jiná a do kostela přijde třetina všech Čechů, i těch, kteří věřící nejsou.


Post
Politika 21.12.2012

Prezident Václav Klaus podepsal zvýšení daní

Zvýšení DPH o jeden procentní bod na 15 a 21 procent bude od nového roku platit. Prezident Václav Klaus v pátek podepsal daňový balíček a rozpočtová pravidla.


Post
Společnost 21.12.2012

Hejtman Libereckého kraje navštívil Nový Bor

Sklářské muzeum a tamní sklárny Crystalex navštívil v pátek hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Hejtman ocenil dobrou práci novoborské samosprávy a přislíbil pomoc zejména ve vylepšení dopravní obslužnosti.


Post
Počasí 20.12.2012

V lednu by měl Česko zasypat sníh, předpovídají meteorologové

Padání deště se sněhem a mráz, takové by mělo být počasí během Vánoc, předpovídají meteorologové. Výrazně změna nenastane ani v dalších týdnech, prvních třicet dnů astronomické zimy, bude podle předpovědi teplotně průměrných a srážkově nadprůměrných.


Post
Společnost 19.12.2012

Poslanci přehlasovali prezidenta, pachatelé opakovaných přestupků budou mít zakázaný pobyt

Úřady budou moci až na tři měsíce zakázat pobyt na území obce pachatelům vícenásobných přestupků v místě jejich spáchání. Koalice v dolní parlamentní komoře přehlasovala ve středu prezidentovo veto zákona.


Post
Doprava 19.12.2012

V rámci dopravní akce odhalili policisté desítky opilých řidičů

Desítky opilých řidičů odhalili v rámci dopravní bezpečnostní akce TIPSPOL policisté v uplynulém týdnu na území celé republiky. Celkem 112 řidičů usedlo za volant v podnapilém stavu, dalších 32 řídilo pod vlivem drog.


Post
Politika 18.12.2012

Zastupitelé Libereckého kraje vzdali čest prezidentu Václavu Havlovi

Zasedání Zastupitelstva LK začalo 18. prosince krátkou vzpomínkou na jednoroční výročí úmrtí prvního prezidenta České republiky Václava Havla.


Post
Vzdělávání a školy 18.12.2012

Ve školách se může učit písmo Comenia script, ministerstvo školství souhlasí

Žáci se mohou začít ve školách učit písmo Comenia script, které je podobné tiskacímu. Ministerstvo školství po dvou letech ověřování s výukou souhlasí, podle závěrečné zprávy písmo děti baví, vyhovuje například i levákům nebo žákům se specifickými vzdělávacími potřebami.


Post
Vzdělávání a školy 17.12.2012

Děti z českolipských základních škol budou sportovat po vzoru olympioniků

Do projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) se v tomto školním roce zapojí děti ze všech českolipských základních škol, včetně prvního stupně českolipského gymnázia.


Post
Počasí 16.12.2012

Česku opět hrozí ledovka, varují meteorologové

Český meteorologický úřad varuje před ledovkou, která by se měla začít tvořit jak v noci na pondělí tak i na úterý. Ledovka by měla zkomplikovat situaci chodcům ale i v dopravě na celém území České republiky.


Post
Společnost 16.12.2012

V Liberci vzdají 18. prosince poctu Václavu Havlovi

Zasedání Zastupitelstva LK 18. prosince začne ve 14 hodin krátkou vzpomínkou na jednoroční výročí úmrtí prvního prezidenta České republiky Václava Havla ((5. října 1936, Praha – 18. prosince 2011, Vlčice).


Post
Společnost 15.12.2012

Českolipské turistické centrum patří k nejlepším v regionu

Vysoké hodnocení od zástupců agentury CzechTourism získalo Turistické informační centrum na náměstí T.G. Masaryka v České Lípě. V něm provedli pracovníci agentury v průběhu uplynulého půl roku šetření prostřednictvím takzvaného mystery shoppingu.


Post
Společnost 15.12.2012

Po vánocích přibydou statisíce starých mobilů

Před Vánoci tradičně roste poptávka po elektronice, spotřebiče každoročně patří k nejpopulárnějším dárkům. Podle společnosti SAMSUNG budou lidé letos pod stromečkem nejvíce nacházet chytré telefony.


Post
Společnost 15.12.2012

I v Jablonci je advent časem různých setkání

Adventní setkání vedení města se zástupci různých organizací a subjektů má v našem městě již několikaletou tradici. I letos se primátor města se svými náměstky sešel se reprezentanty neziskových organizací, zástupci kulturních subjektů i s podnikateli. Zavítal i mezi onkologické pacienty a samozřejmě ani letos se nezapomnělo na seniory.


Post
Kauzy, soudy a právo 14.12.2012

Liberecký soud odročil projednávání mačetového útoku, důvodem byl dopis jednoho z obžalovaných

Krajský soud v Liberci přerušil v pátek své jednání v případu takzvaného mačetového útoku, při kterém byli v srpnu loňského roku v Novém Boru zraněni tři lidé. Vězeňská služba totiž zadržela dopis, který napsal jeden z obviněných Antonín Sinu.


Post
Společnost 14.12.2012

Referendum o odkupu akcií JTR jablonečtí zastupitelé zamítli

Na včerejším mimořádném jednání podali zastupitelé z ČSSD návrh na referendum k odkupu podílu v JTR. Návrh na referendum byl zastupiteli zamítnut.


Post
Počasí 14.12.2012

O víkendu přijde obleva, říká meteoroložka

Třetí adventní víkend bude ve znamení oblevy, kdy teploty vstoupají až na 5 °C, což by mělo být nejvýše s celého týdne. Po oba víkendové dny bude pršet, tvořit se bude také ledovka, a to zejména v noci na sobotu.


Post
Zdravotnictví 14.12.2012

Liberecký kraj chce o českolipskou nemocnici pečovat

Liberecký kraj neuvažuje o prodeji ani pronájmu Nemocnice s poliklinikou, a.s., v České Lípě. Na setkání s generálním ředitelem MUDr. Petrem Chmátalem, zaměstnanci nemocnice a starosty měst Českolipska to potvrdili liberecký hejtman Martin Půta a statutární náměstkyně pro zdravotnictví Zuzana Kocumová.


Post
Kauzy, soudy a právo 13.12.2012

Okamura podal trestní oznámení na vnitro kvůli podvodu a maření voleb

Ministerstvo vnitra dělalo nezákonné a protiústavní kroky při kontrole podpisových archů prezidentských kandidátů které tak, aby vyřadilo nepohodlné kandidáty z voleb. Ve čtvrtek to uvedl jeden z neúspěšných kandidátů Tomio Okamura s tím, že už předal policii důkazy a trestní oznámení.


Post
Společnost 13.12.2012

Hasiči zasahovali na Semilsku v bioplynové stanici

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek před 11. hodinou v Bělé na Semilsku v bioplynové stanici, u které se kvůli mrazu poškodil kohout na potrubí, a hrozilo, že kapalný separát, tzv. fugát, unikne z nádrže.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA