Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 12.1.2013

Bez pomoci hasičů by to na silnicích Libereckého kraje opět nešlo

Dopravní nehody zaměstnávají hasiče i během sobotního dne. Na některým silnicích utvořily sníh s ledem natolik kluzký povrch, že vozy měly problém se na nich vůbec udržet.


Post
Společnost 12.1.2013

V Česku skončilo první kolo přímé volby prezidenta

Úderem 14.00 se v Česku zavřely volební místnosti a skončila historicky první přímá volba hlavy státu. Zájem o hlasování byl ohromný, volební komisaři po celé republice hlásili plné volební místnosti a fronty před plentami.


Post
Doprava 11.1.2013

Sněžení komplikuje dopravu, hasiči pomáhají hlavně u nehod

Sněžení přineslo do Libereckého kraje spoustu komplikací, hasiči jsou v jednom kole a pomáhají hlavně u dopravních nehod. Dopravu z Liberce na Jablonec nad Nisou ochromila nehoda kamionu v serpentinách ulice Lučanské.


Post
Společnost 11.1.2013

Tříkrálová sbírka pomůže amnestovaným vězňům, zveřejnila Charita ČR

Do středisek Charity ČR po celé republice přicházejí desítky bývalých vězňů, kteří byli propuštěni na základě prezidentské amnestie. Amnestovaní se mnohdy ocitají na svobodě bez prostředků a my se jim snažíme pomáhat i prostřednictvím Tříkrálové sbírky.


Post
Krimi 10.1.2013

Protikorupční policie odhalila kauzu nákupu budov pro České dráhy

Kauzu ohledně nákupu budov pro České dráhy, při kterém vznikla škoda 445 miliónů, odhalila v minulých dnech protikorupční policie. Kriminalisté dva roky prověřovali nákup budov v pražské Opletalově ulici, v uplynulých dnech zadrželi a obvinili osm lidí.


Post
Zdravotnictví 9.1.2013

Těžkých případů chřipky přibývá, ministerstvo spouští horké linky pro lékaře

Počet pacientů se závažným průběhem chřipky neustále přibývá, v českých a moravských nemocnicích je takových případů už téměř padesát a přibyla i další oběť. Ministerstvo zdravotnictví proto zavedlo telefonní linky pro ošetřující lékaře, jejichž prostřednictvím mohou vést konzultace se specialisty.


Post
Společnost 8.1.2013

Sociální služby v České Lépě jsou připravené pomoci amnestovaným vězňům

Dva pytle s převážně zimním oblečením darovaly Sociální služby města České Lípy amnestovaným vězňům, kteří v posledních dnech opustili brány věznice ve Stráži pod Ralskem. Zhruba osm z nich pak v českolipském Domě humanity podalo žádost o poskytnutí služby. V současné chvíli ale nikdo z propuštěných těchto služeb nevyužívá.


Post
Počasí 8.1.2013

Na západě déšť, na východě sníh. Jak bude dál?

Zatímco v Čechách už to několik dní vypadá na příchod jara, na Moravě se dají stavět sněhuláci. Současné počasí vydrží minimálně do konce pracovního týdne.


Post
Společnost 8.1.2013

Amnestie se promítla i v Jablonci

Městská policie Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Policií ČR monitoruje situaci ve městě v souvislosti s vyhlášenou amnestií.


Post
Doprava 8.1.2013

V Česku zemřelo loni na silnicích 681 lidí, nejméně od roku 1961

V České republice zemřelo loni na silnicích 681 lidí. Oficiální statistiku potvrdil v úterý policejní prezident Martin Červíček s tím, že je to nejméně od roku 1961, kdy se provádí ucelená statistika.


Post
Společnost 7.1.2013

Prasečí chřipka straší Česko, pacientů stále přibývá

Českem obchází opět strašák chřipkové epidemie. S prasečí chřipkou skončilo v nemocnicích v posledních dnech hned několik lidí.


Post
Společnost 7.1.2013

Koledníci s Tříkrálovou sbírkou Charity ČR navštívili Krajský úřad Libereckého kraje

Krajský úřad Libereckého kraje navštívili dnes koledníci včele s Kamilem Janem Svobodou, náměstkem primátorky pro školství, kulturu a sociální oblast s tradiční Tříkrálovou sbírkou. Kašpar, Melichar a Baltazar v úvodu navštívili také zasedání členů Rady LK, kteří se do jednoho, hejtmanem Martinem Půtou počínaje, ke sbírce připojili, stejně jako většina zaměstnanců úřadu.


Post
Společnost 7.1.2013

Liberec chce převzít dopravní hřiště, kraj o tom uvažuje

Některá města v Libereckém kraji negativně vnímají skutečnost, že Dětské dopravní hřiště v Liberci patří Libereckému kraji. O svá dopravní hřiště se totiž jiná města, v kraji jich je deset, musí starat sama.


Post
Společnost 7.1.2013

Druhé kolo prezidentských voleb je v režii Zeman - Fischer, tvrdí průzkum

Do druhého kola prezidentské volby postoupí Miloš Zeman (25,1 procenta) a Jan Fischer (20,1 procenta), uvedl průzkum agentury ppm factum. Za vedoucí dvojicí je s odstupem skupina tří pronásledovatelů: Vladimír Franz, Karel Schwarzenberg, Jiří Dienstbier, kteří mají téměř stejnou podporu.


Post
Doprava 7.1.2013

Pozor na ledovku, varují celé Česko meteorologové

Meteorologové varují, Česku hrozí ledovka. Varování platí od pondělní 8.30 do odvolání v Jihomoravském, Královéhradeckém, Libereckém, Moravskoslezském, Olomouckém, Pardubickém a Zlínském kraji a také na Vysočině.


Post
Společnost 6.1.2013

Jablonecký primátor přivítal první miminko roku 2013

První jablonecké miminko roku 2013 se narodilo na Nový rok v 14:57 manželům Bílkovým z Jablonce nad Nisou. Holčičku Vendulku přišli do života přivítat nejen zástupci jablonecké nemocnice, ale také primátor města Petr Beitl.


Post
Kauzy, soudy a právo 6.1.2013

AMNESTIE: Žaloba na vládu, demonstrace, petice a rozzuřený národ

Takovou reakci prezident ani premiér zřejmě nečekali. Proti amnestii, která dostala z vězení tisíce vězňů se v republice zvedla vlna odporu. Existují ale i výjimky. Někteří lidé amnestii obhajují.


Post
Politika 6.1.2013

Prezidentský duel TV Prima Family vyhrál u diváků Miloš Zeman

Jak ukázal bleskový průzkum společnosti SANEP u diváků, kteří sledovali páteční prezidentský duel mezi Janem Fischerem a Milošem Zemanem na TV Prima Family, jednoznačně zvítězil Miloš Zeman, který zaujal 54,5 procenta diváků. Oproti tomu Jan Fischer zaujal pouze 12,4 procenta diváků.


Post
Společnost 5.1.2013

Při dvou ranních požárech na Liberecku zachránili hasiči téměř dvě desítky lidí

Šestnáct lidí zachránili hasiči v sobotu ráno při dvou požárech na Liberecku. První požár vypukl v dvoupatrovém bytovém domě v Liberci, podruhé hořelo ve Mšeně nad Nisou.


Post
Kauzy, soudy a právo 4.1.2013

Osobnosti o Klausově amnestii: Prezident poškodil naši zem

Nejen politici a prezidentští kandidáti, ale i známé české osobnosti kroutí hlavou nad amnestií prezidenta Václava Klause.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě