Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Politika 18.1.2013

Liberecký hejtman a pražský primátor podporují Karla Schwarzenberga

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta a primátor Prahy Bohuslav Svoboda v pátek na jednání Asociace krajů vyjádřili odlišné stanovisko k podpoře prezidentských kandidátů a postavili se za Karla Schwarzenberga.


Post
Společnost 18.1.2013

Zákaz návštěv chrání obyvatele domova důchodců v Českém Dubu

Vzhledem ke zvýšenému výskytu chřipkových komplikovaných onemocnění je v Domově důchodců Český Dub, s platností od soboty 19. 1. 2013 zákaz návštěv. Zákaz platí až do odvolání.


Post
Společnost 18.1.2013

V Turnově hořela tenisová hala, na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů

Požár tenisové haly v Turnově likvidovalo v pátek časně ráno sedm jednotek hasičů. Ohnisko bylo nalezeno u komínu krbových kamen, hasiči uchránili majetek ve výši několika milionů korun.


Post
Kauzy, soudy a právo 18.1.2013

Lobbista Janoušek bude kvůli sražení ženy nejspíš čelit obvinění z pokusu o vraždu

Městské státní zastupitelství v Praze překvalifikovalo případ lobbisty Romana Janouška, který loni v květnu srazil v Praze vietnamskou ženu.


Post
Politika 18.1.2013

Pro vyslovení nedůvěry bylo jen 92 poslanců, Nečasova vláda jede dál

Opoziční poslanci ve čtvrtek nezvládli vyslovit nedůvěru vládě Petra Nečase (ODS). Po diskuzi, která trvala devět hodin, chtělo pád vlády pouze 92 poslanců, nutných 101 hlasů opozice nezískala, vláda tak ustála již páté hlasování o nedůvěře.


Post
Krimi 17.1.2013

Benzín načerpal do děravé nádrže, pozor na zloděje

Neznámý zloděj pohonných hmot prorazil nádrž 36letému muži z Liberce, ten pak bohužel tankoval do děravé nádrže.


Post
Doprava 17.1.2013

OTEVŘENÝ ROZHOVOR s bývalým policistou. Co se bude dít po zrušení osoby blízké?

Od soboty se už řidiči nebudou moci vymlouvat při přestupcích na osobu blízkou. Znamená to, že budeme muset udávat své rodinné příslušníky? Jak se policie vypořádá s výmluvou na osobu vzdálenou? Více se dozvíte z rozhovoru s bývalým dopravním policistou a poradcem na ministerstvu dopravy Petrem Šlechtou.


Post
Počasí 17.1.2013

Zhrzený Fischer se navezl do Zemana i Schwarzenberga. Proč?

Poražený uchazeč o prezidentský úřad Jan Fischer naznačil, že podpoří jednoho ze svých přemožitelů. Ale prý až podle toho, jak se budou chovat.


Post
Krimi 17.1.2013

Muž v Liberci doma vařil záhadnou chemikálii, byt mu vybouchl

Ve čtyřpatrovém panelovém domě v Liberci - Rochlici v jednom z bytů večer jeden z jeho nájemníků vyráběl pomocí těkavých a výbušných chemikálií zatím neznámou látku a došlo k výbuchu a požáru.


Post
Zdravotnictví 17.1.2013

Lidé nevyužili v roce 2011 léky za více než 1,5 miliardy korun, hlásí SÚKL

Bez reálného využití zůstaly v roce 2011 léky za více než 1,5 miliardy korun a lidé je buď odevzdali do lékáren, vyhodili do komunálního odpadu, nebo vrátili zpět do ordinací lékařů. Jedná se minimálně o 3,7 procenta ze všech distribuovaných léků.


Post
Politika 17.1.2013

Rodinný život politiků nemá pro českého voliče žádný význam, myslí si politologové

Pro české voliče nemá spořádaný osobní a rodinný život politiků žádný vliv na jeho rozhodování, čímž je Česko mezi demokratickými zeměmi spíše výjimkou. Myslí si to politologové v reakci na oznámení premiéra Petra Nečase (ODS) o problémech v jeho manželství.


Post
Zdravotnictví 17.1.2013

Ministerstvo posílá do nemocnic antivirotikum Tamiflu

Z rezerv ministerstva zdravotnictví se do šesti fakultních nemocnic rozešle devět tisíc balení léku Tamiflu. Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze zůstane k dispozici i lék Relenza, který rezort uvolnil již minulý týden.


Post
Politika 17.1.2013

Loňské zvýšení DPH je fiasko, do rozpočtu nepřineslo žádné peníze, tvrdí odbory

Zvýšení DPH o čtyři procenta v loňském roce nepřineslo do státního rozpočtu žádné peníze, ale vedlo to jen k nárůstu inflace a poklesu reálných mezd a platů. Tvrdí to Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) ve své analýze, kterou ve čtvrtek zveřejnila.


Post
Doprava 17.1.2013

Téměř milion lidí si musí vyměnit řidičák. Týká se to i vás?

Během letošního roku nás čeká řada změn na silnicích. Na co se máme připravit? Jedna z nejzásadnějších změn je výměna řidičáků. Týká se tato výměna i vás?


Post
Politika 17.1.2013

Kalich hořkosti přetekl, nechť vláda padne, říkají Věci veřejné

Amnestie byla poslední kapkou do kalichu hořkosti, který plní současná vláda, řekl ve čtvrtek předseda Věcí veřejných Radek John. Strana bude při čtvrtečním hlasování o vyslovení nedůvěře vládě hlasovat proti kabinetu Petra Nečase (ODS).


Post
Společnost 17.1.2013

Premiérovo manželství v troskách! S manželkou žijí několik měsíců odděleně

Manželství premiéra Petra Nečase je v troskách. Po několika týdnech konečně přiznal barvu a řekl, že s manželkou Radkou už několik měsíců žije odděleně. Byl to i důvod, proč zrušil novoroční oběd s prezidentem Václavem Klausem.


Post
Politika 17.1.2013

Oba prezidentští kandidáti by chtěli měnit český volební systém

Změny a úpravy volebního systému do obou komor parlamentu by v prezidentské funkci chtěli prosazovat oba kandidát Miloš Zeman i Karel Schwarzenberg. O svých případných krocích jako hlava státu ve středu diskutovali ve vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu.


Post
Politika 16.1.2013

Nový ministr obrany bude známý až po druhém kole prezidentských voleb, řekl Nečas

Na jménu nového ministra obrany se musí shodnout předsedové všech tří koaličních stran, řekl ve středu po jednání vlády premiér Petr Nečas (ODS). Protože se může předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg stát prezidentem a rezignovat na stranické posty, bude se o něm rozhodovat až po druhém kole voleb.


Post
Krimi 16.1.2013

Kvůli metylalkoholu policie stíhá už šest osob za obecné ohrožení

Policie již trestně stíhá kvůli kauze metylalkohol šest osob za trestný čin obecné ohrožení. Kromě tří hlavních původců kauzy jsou to nyní další tři distributoři, uvedli ve středu na tiskové konferenci státní zástupci Roman Kafka a Jiří Zemek, kteří případ dozorují.


Post
Krimi 16.1.2013

Češi zadržení v Řecku už složili kauci, domů by se měli vrátit ve čtvrtek

Dva čeští počítačoví vývojáři, které v září zadržela řecká policie za údajnou špionáž na ostrově Limnos, kde natáčeli a fotili vojenské objekty, už složili kauci a ve čtvrtek ráno by měli odletět zpět do České republiky.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě