Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Počasí 16.1.2013

Chumelenice přijde do Česka už večer, zítra napadne až 15 cm nového sněhu

Do Česka se díky tlakové níži nad Itálií znovu vrátí sněžení. Četnější sněžení se objeví až dnes večer na jihozápadě Česka, ve čtvrtek ale podle meteorologů napadne až 15 centimetrů nového sněhu.


Post
Krimi 16.1.2013

Policie loni vyšetřovala 304 528 trestných činů, o 12 640 méně

V Česku policie vloni vyšetřovala 304 528 trestných činů, což je o 12 640 méně, než předloni. U majetkové kriminality je pokles o čtyři procenta, u násilné o pět procent méně, obě tyto kriminality tvoří 70procentní zatíženost policie.


Post
Doprava 15.1.2013

Vonná tyčinka zapália byt

V neděli před polednem vyjížděli liberečtí hasiči k požáru v panelovém domě v části Liberce Starý Harcov. Požár v komoře jednoho z bytů tam způsobila vonná tyčinka odhozená do koše.


Post
Doprava 15.1.2013

Vedení města mění parkovací zvyklosti v Jablonci

Rada města vydala nové nařízení o určení míst ke stání na místních komunikacích, které rozšiřuje parkovací plochy ve městě Jablonec nad Nisou, upravuje prodej parkovacích karet a řeší také dobu a zpoplatnění parkování.


Post
Společnost 15.1.2013

Odstartoval blok přednášek v rámci projektu finančního vzdělávání

Celkem 15 učitelů z nejrůznějších českolipských základních škol absolvovalo v pondělí 14. ledna 2013 první dvě lekce z naplánovaného bloku deseti přednášek, které proběhnou v rámci projektu „Finanční vzdělávání na základních školách v České Lípě“.


Post
Společnost 14.1.2013

Na Liberecku ulovili kance, měl v sobě larvy způsobující nebezpečnou trichinelózu

Před koncem loňského roku ulovili v katastrálním území Paseky nad Jizerou v Libereckém kraji divočáka, u kterého kontrola prokázala přítomnost larvy svalovce stočeného. Ty se po požití v lidském těle zapouzdří a invaze může končit i smrtí.


Post
Doprava 14.1.2013

Výmluva na osobu blízkou bude fungovat už jen pár dní. Řidiči ale už mají jiné finty

Piráti silnic a řidiči, kteří se příliš nezalamují dopravními předpisy, budou mít už za pár dní útrum. Při předvolání na policii se od soboty totiž nebudou moci vymlouvat na osobu blízkou. Jenže! Čeští řidiči už vymysleli, jak se postihům vyhnout.


Post
Počasí 14.1.2013

Meteorologové očekávají, že dnes napadne až 20 centimetrů sněhu

Meteorologové odhadují, že na některých místech by mohlo napadnout až 20 centimetrů sněhu. Teploty budou pod nulou.


Post
Společnost 13.1.2013

Městská knihovna v Semilech vstoupila do roku 2013 s novým vedením a novou koncepcí

Pod vedením nové ředitelky, kterou se na základě výběrového řízení a následného jmenování Radou města Semily stala Bc. Alena Matěchová, vstoupila semilská knihovna do nového roku.


Post
Společnost 13.1.2013

K.L.A.U.S je č*rák. V Liberci jezdila auta s vulgárním nápisem

Několik řidičů se rozhodlo, že vyjádří svůj názor na prezidentskou amnestii. A rozhodně si nebrali servítky. Na auto si napsali velmi vulgární nápis.


Post
Politika 12.1.2013

ROZHODNUTO: Českým prezidentem bude KNÍŽE nebo ZEMAN

Hlasy prvního kola přímé volby prezidenta jsou téměř všechny sečteny. Nejvíce jich získali Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. Ti se utkají o post hlavy státu ve 2. kole voleb.


Post
Společnost 12.1.2013

Bez pomoci hasičů by to na silnicích Libereckého kraje opět nešlo

Dopravní nehody zaměstnávají hasiče i během sobotního dne. Na některým silnicích utvořily sníh s ledem natolik kluzký povrch, že vozy měly problém se na nich vůbec udržet.


Post
Společnost 12.1.2013

V Česku skončilo první kolo přímé volby prezidenta

Úderem 14.00 se v Česku zavřely volební místnosti a skončila historicky první přímá volba hlavy státu. Zájem o hlasování byl ohromný, volební komisaři po celé republice hlásili plné volební místnosti a fronty před plentami.


Post
Doprava 11.1.2013

Sněžení komplikuje dopravu, hasiči pomáhají hlavně u nehod

Sněžení přineslo do Libereckého kraje spoustu komplikací, hasiči jsou v jednom kole a pomáhají hlavně u dopravních nehod. Dopravu z Liberce na Jablonec nad Nisou ochromila nehoda kamionu v serpentinách ulice Lučanské.


Post
Společnost 11.1.2013

Tříkrálová sbírka pomůže amnestovaným vězňům, zveřejnila Charita ČR

Do středisek Charity ČR po celé republice přicházejí desítky bývalých vězňů, kteří byli propuštěni na základě prezidentské amnestie. Amnestovaní se mnohdy ocitají na svobodě bez prostředků a my se jim snažíme pomáhat i prostřednictvím Tříkrálové sbírky.


Post
Krimi 10.1.2013

Protikorupční policie odhalila kauzu nákupu budov pro České dráhy

Kauzu ohledně nákupu budov pro České dráhy, při kterém vznikla škoda 445 miliónů, odhalila v minulých dnech protikorupční policie. Kriminalisté dva roky prověřovali nákup budov v pražské Opletalově ulici, v uplynulých dnech zadrželi a obvinili osm lidí.


Post
Zdravotnictví 9.1.2013

Těžkých případů chřipky přibývá, ministerstvo spouští horké linky pro lékaře

Počet pacientů se závažným průběhem chřipky neustále přibývá, v českých a moravských nemocnicích je takových případů už téměř padesát a přibyla i další oběť. Ministerstvo zdravotnictví proto zavedlo telefonní linky pro ošetřující lékaře, jejichž prostřednictvím mohou vést konzultace se specialisty.


Post
Společnost 8.1.2013

Sociální služby v České Lépě jsou připravené pomoci amnestovaným vězňům

Dva pytle s převážně zimním oblečením darovaly Sociální služby města České Lípy amnestovaným vězňům, kteří v posledních dnech opustili brány věznice ve Stráži pod Ralskem. Zhruba osm z nich pak v českolipském Domě humanity podalo žádost o poskytnutí služby. V současné chvíli ale nikdo z propuštěných těchto služeb nevyužívá.


Post
Počasí 8.1.2013

Na západě déšť, na východě sníh. Jak bude dál?

Zatímco v Čechách už to několik dní vypadá na příchod jara, na Moravě se dají stavět sněhuláci. Současné počasí vydrží minimálně do konce pracovního týdne.


Post
Společnost 8.1.2013

Amnestie se promítla i v Jablonci

Městská policie Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Policií ČR monitoruje situaci ve městě v souvislosti s vyhlášenou amnestií.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA