Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 23.1.2013

U Stráže nad Nisou na Liberecku se srazil vlak s osobním autem, nikdo nebyl zraněn

Komplikace v železniční dopravě mezi Libercem a Černousy způsobila ve středu odpoledne srážka osobního vlaku s autem. Nehoda se stala na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou, nikdo nebyl zraněn.


Post
Kauzy, soudy a právo 23.1.2013

Obvodní soud zprostil viny Bártu i Škárku

Obvodní soud pro Prahu 5 zprostil viny poslance Víta Bártu (VV) a Jaroslava Škárku. Bárta byl v dubnu loňského roku uznán vinným podplácení a dostal podmíněný 18měsíční trest a poslanec Jaroslav Škárka, byl tehdy uznán vinným z podvodu a odsouzen k nepodmíněnému trestu tří let vězení.


Post
Společnost 22.1.2013

Odstraňte sníh ze své střechy, doporučují hasiči

S pokračujícím sněžením se komplikuje nejen situace na silnicích, ale přibývá i sněhu na střechách budov. To s sebou přináší riziko kolapsu střech, bezpečnost občanů navíc mohou ohrozit sněhové převisy a rampouchy.


Post
Počasí 21.1.2013

Sněžit bude i v nejbližších dnech, upozorňují meteorologové

Varování před ledovkou ve Slezsku a na Moravě bude platit až do půlnoci. V noci by mělo nadále sněžit, stejně jako v dalších dnech.


Post
Politika 21.1.2013

Kdo volí Miloše a kdo Karla? Ke kandidátům se hlásí čím dál více osobností

Do druhého kola prezidentské volby se probojovali Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. Oba mají na své straně řadu známých i méně známých osobností.


Post
Počasí 21.1.2013

Počasí na celý týden: Nejdříve ledovka, pak kruté mrazy až -15 °C

Pokud jste doufali, že současné mrazy s počátkem týdne trochu povolí, asi vás ta zpráva nepotěší. Přituhne totiž ještě více a na silnicích nás navíc potrápí ledovka.


Post
Politika 20.1.2013

Pět dní do volby: Rozdělený národ, rozhádané rodiny

Do rozhodujícího kola první přímé volby prezidenta zbývá už jen několik dní. Předvolební boj se vyostřuje, národ se rozdělil do tří skupin.


Post
Politika 18.1.2013

Liberecký hejtman a pražský primátor podporují Karla Schwarzenberga

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta a primátor Prahy Bohuslav Svoboda v pátek na jednání Asociace krajů vyjádřili odlišné stanovisko k podpoře prezidentských kandidátů a postavili se za Karla Schwarzenberga.


Post
Společnost 18.1.2013

Zákaz návštěv chrání obyvatele domova důchodců v Českém Dubu

Vzhledem ke zvýšenému výskytu chřipkových komplikovaných onemocnění je v Domově důchodců Český Dub, s platností od soboty 19. 1. 2013 zákaz návštěv. Zákaz platí až do odvolání.


Post
Společnost 18.1.2013

V Turnově hořela tenisová hala, na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů

Požár tenisové haly v Turnově likvidovalo v pátek časně ráno sedm jednotek hasičů. Ohnisko bylo nalezeno u komínu krbových kamen, hasiči uchránili majetek ve výši několika milionů korun.


Post
Kauzy, soudy a právo 18.1.2013

Lobbista Janoušek bude kvůli sražení ženy nejspíš čelit obvinění z pokusu o vraždu

Městské státní zastupitelství v Praze překvalifikovalo případ lobbisty Romana Janouška, který loni v květnu srazil v Praze vietnamskou ženu.


Post
Politika 18.1.2013

Pro vyslovení nedůvěry bylo jen 92 poslanců, Nečasova vláda jede dál

Opoziční poslanci ve čtvrtek nezvládli vyslovit nedůvěru vládě Petra Nečase (ODS). Po diskuzi, která trvala devět hodin, chtělo pád vlády pouze 92 poslanců, nutných 101 hlasů opozice nezískala, vláda tak ustála již páté hlasování o nedůvěře.


Post
Krimi 17.1.2013

Benzín načerpal do děravé nádrže, pozor na zloděje

Neznámý zloděj pohonných hmot prorazil nádrž 36letému muži z Liberce, ten pak bohužel tankoval do děravé nádrže.


Post
Doprava 17.1.2013

OTEVŘENÝ ROZHOVOR s bývalým policistou. Co se bude dít po zrušení osoby blízké?

Od soboty se už řidiči nebudou moci vymlouvat při přestupcích na osobu blízkou. Znamená to, že budeme muset udávat své rodinné příslušníky? Jak se policie vypořádá s výmluvou na osobu vzdálenou? Více se dozvíte z rozhovoru s bývalým dopravním policistou a poradcem na ministerstvu dopravy Petrem Šlechtou.


Post
Počasí 17.1.2013

Zhrzený Fischer se navezl do Zemana i Schwarzenberga. Proč?

Poražený uchazeč o prezidentský úřad Jan Fischer naznačil, že podpoří jednoho ze svých přemožitelů. Ale prý až podle toho, jak se budou chovat.


Post
Krimi 17.1.2013

Muž v Liberci doma vařil záhadnou chemikálii, byt mu vybouchl

Ve čtyřpatrovém panelovém domě v Liberci - Rochlici v jednom z bytů večer jeden z jeho nájemníků vyráběl pomocí těkavých a výbušných chemikálií zatím neznámou látku a došlo k výbuchu a požáru.


Post
Zdravotnictví 17.1.2013

Lidé nevyužili v roce 2011 léky za více než 1,5 miliardy korun, hlásí SÚKL

Bez reálného využití zůstaly v roce 2011 léky za více než 1,5 miliardy korun a lidé je buď odevzdali do lékáren, vyhodili do komunálního odpadu, nebo vrátili zpět do ordinací lékařů. Jedná se minimálně o 3,7 procenta ze všech distribuovaných léků.


Post
Politika 17.1.2013

Rodinný život politiků nemá pro českého voliče žádný význam, myslí si politologové

Pro české voliče nemá spořádaný osobní a rodinný život politiků žádný vliv na jeho rozhodování, čímž je Česko mezi demokratickými zeměmi spíše výjimkou. Myslí si to politologové v reakci na oznámení premiéra Petra Nečase (ODS) o problémech v jeho manželství.


Post
Zdravotnictví 17.1.2013

Ministerstvo posílá do nemocnic antivirotikum Tamiflu

Z rezerv ministerstva zdravotnictví se do šesti fakultních nemocnic rozešle devět tisíc balení léku Tamiflu. Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze zůstane k dispozici i lék Relenza, který rezort uvolnil již minulý týden.


Post
Politika 17.1.2013

Loňské zvýšení DPH je fiasko, do rozpočtu nepřineslo žádné peníze, tvrdí odbory

Zvýšení DPH o čtyři procenta v loňském roce nepřineslo do státního rozpočtu žádné peníze, ale vedlo to jen k nárůstu inflace a poklesu reálných mezd a platů. Tvrdí to Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) ve své analýze, kterou ve čtvrtek zveřejnila.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA