Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Počasí 17.1.2013

Zhrzený Fischer se navezl do Zemana i Schwarzenberga. Proč?

Poražený uchazeč o prezidentský úřad Jan Fischer naznačil, že podpoří jednoho ze svých přemožitelů. Ale prý až podle toho, jak se budou chovat.


Post
Krimi 17.1.2013

Muž v Liberci doma vařil záhadnou chemikálii, byt mu vybouchl

Ve čtyřpatrovém panelovém domě v Liberci - Rochlici v jednom z bytů večer jeden z jeho nájemníků vyráběl pomocí těkavých a výbušných chemikálií zatím neznámou látku a došlo k výbuchu a požáru.


Post
Zdravotnictví 17.1.2013

Lidé nevyužili v roce 2011 léky za více než 1,5 miliardy korun, hlásí SÚKL

Bez reálného využití zůstaly v roce 2011 léky za více než 1,5 miliardy korun a lidé je buď odevzdali do lékáren, vyhodili do komunálního odpadu, nebo vrátili zpět do ordinací lékařů. Jedná se minimálně o 3,7 procenta ze všech distribuovaných léků.


Post
Politika 17.1.2013

Rodinný život politiků nemá pro českého voliče žádný význam, myslí si politologové

Pro české voliče nemá spořádaný osobní a rodinný život politiků žádný vliv na jeho rozhodování, čímž je Česko mezi demokratickými zeměmi spíše výjimkou. Myslí si to politologové v reakci na oznámení premiéra Petra Nečase (ODS) o problémech v jeho manželství.


Post
Zdravotnictví 17.1.2013

Ministerstvo posílá do nemocnic antivirotikum Tamiflu

Z rezerv ministerstva zdravotnictví se do šesti fakultních nemocnic rozešle devět tisíc balení léku Tamiflu. Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze zůstane k dispozici i lék Relenza, který rezort uvolnil již minulý týden.


Post
Politika 17.1.2013

Loňské zvýšení DPH je fiasko, do rozpočtu nepřineslo žádné peníze, tvrdí odbory

Zvýšení DPH o čtyři procenta v loňském roce nepřineslo do státního rozpočtu žádné peníze, ale vedlo to jen k nárůstu inflace a poklesu reálných mezd a platů. Tvrdí to Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) ve své analýze, kterou ve čtvrtek zveřejnila.


Post
Doprava 17.1.2013

Téměř milion lidí si musí vyměnit řidičák. Týká se to i vás?

Během letošního roku nás čeká řada změn na silnicích. Na co se máme připravit? Jedna z nejzásadnějších změn je výměna řidičáků. Týká se tato výměna i vás?


Post
Politika 17.1.2013

Kalich hořkosti přetekl, nechť vláda padne, říkají Věci veřejné

Amnestie byla poslední kapkou do kalichu hořkosti, který plní současná vláda, řekl ve čtvrtek předseda Věcí veřejných Radek John. Strana bude při čtvrtečním hlasování o vyslovení nedůvěře vládě hlasovat proti kabinetu Petra Nečase (ODS).


Post
Společnost 17.1.2013

Premiérovo manželství v troskách! S manželkou žijí několik měsíců odděleně

Manželství premiéra Petra Nečase je v troskách. Po několika týdnech konečně přiznal barvu a řekl, že s manželkou Radkou už několik měsíců žije odděleně. Byl to i důvod, proč zrušil novoroční oběd s prezidentem Václavem Klausem.


Post
Politika 17.1.2013

Oba prezidentští kandidáti by chtěli měnit český volební systém

Změny a úpravy volebního systému do obou komor parlamentu by v prezidentské funkci chtěli prosazovat oba kandidát Miloš Zeman i Karel Schwarzenberg. O svých případných krocích jako hlava státu ve středu diskutovali ve vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu.


Post
Politika 16.1.2013

Nový ministr obrany bude známý až po druhém kole prezidentských voleb, řekl Nečas

Na jménu nového ministra obrany se musí shodnout předsedové všech tří koaličních stran, řekl ve středu po jednání vlády premiér Petr Nečas (ODS). Protože se může předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg stát prezidentem a rezignovat na stranické posty, bude se o něm rozhodovat až po druhém kole voleb.


Post
Krimi 16.1.2013

Kvůli metylalkoholu policie stíhá už šest osob za obecné ohrožení

Policie již trestně stíhá kvůli kauze metylalkohol šest osob za trestný čin obecné ohrožení. Kromě tří hlavních původců kauzy jsou to nyní další tři distributoři, uvedli ve středu na tiskové konferenci státní zástupci Roman Kafka a Jiří Zemek, kteří případ dozorují.


Post
Krimi 16.1.2013

Češi zadržení v Řecku už složili kauci, domů by se měli vrátit ve čtvrtek

Dva čeští počítačoví vývojáři, které v září zadržela řecká policie za údajnou špionáž na ostrově Limnos, kde natáčeli a fotili vojenské objekty, už složili kauci a ve čtvrtek ráno by měli odletět zpět do České republiky.


Post
Politika 16.1.2013

Omezení imunity by mělo platit už pro stávající zákonodárce

Na své únorové schůzi se poslanci znovu vrátí k projednávání omezení vlastní imunity i té pro ústavní soudce. Ústavně-právní výbor se ve středu jednomyslně shodl, že si přeje co nejrychlejší schválení a platnost už na stávající zákonodárce.


Post
Společnost 16.1.2013

Stát by měl dorovnat důchody těm, kteří pracovali na Slovensku, souhlasila vláda

Kdo si odpracoval 25 let v československé federaci a aspoň rok v České repulice před rokem 1996, má nárok na dorovnání starobního důchodu z české státní kasy. Návrh schválila vláda Petra Nečase (ODS) na své středeční schůzi.


Post
Doprava 16.1.2013

České dráhy vloni investovaly do modernějšího vozidlového parku 7,7 miliardy korun

Investice Českých drah (ČD) do železničního vozového parku dosáhly v roce 2012 přibližně 7,7 miliardy korun. Společnost uvedla do provozu 242 modernizovaných nebo nových vozů.


Post
Politika 16.1.2013

Vzrůstá počet mých hardcore voličů, říká Bobošíková po prohraných volbách

Prezidentské volby nevyšly Janě Bobošíkové (Suverenita), která skončila jako poslední z devíti kandidátů. Poškodilo mne ministerstvo vnitra i amnestie, napsala ve středu na svém webu, ale počet hlasů, které jí občané dali, je pro ni potvrzením, že jejích "hardcore" voličů přibývá.


Post
Krimi 16.1.2013

Od počátku amnestie zaznamenali policisté 184 deliktů propuštěných vězňů

Celkem 184 případů kriminality zaznamenala policie od počátku amnestie u propuštěných vězňů. Z toho bylo 101 trestných činů a 83 přestupků, ve více než jedné polovině těchto případů se jedná o majetkové delikty.


Post
Vzdělávání a školy 16.1.2013

Nejlepší střední škola je v Brně, nejlepší Gymnázium v Chebu, rozhodli v hlasování studenti

Brněnská střední škola pro tělesně postižené GEMINI Brno je podle studentů nejlepší střední školou v Česku. Výsledky hlasování téměř 18 tisíc respondentů ve středu zveřejnila Česká studentská unie (ČeSU).


Post
Zdravotnictví 16.1.2013

Rušení nemocnic se nekoná! VZP odpískala Hegerovu reformu

Velký plán na rušení nemocnic v rámci reformy ministra zdravotnictví Leoše Hegera se nekoná. Největší Všeobecná zdravotní pojišťovna totiž z ničeho nic dává dlouhodobé smlouvy všem nemocnicím, které si o ně řekly.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA