Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 25.1.2013

Hlasovací lístek se vzkazem platí, ale roztržený se nepočítá

V pátek od čtrnácti hodin začnou Češi rozhodovat, jestli příštím prezidentem bude Karel Schwarzenberg (TOP 09), nebo Miloš Zeman (SPOZ). Nestačí být však pevně rozhodnutý pro svého favorita, musíte dát pozor na formální náležitosti, aby váš hlas nepřišel vniveč.


Post
Počasí 25.1.2013

Smogová situace platí v dalších čtyřech krajích, celkem už v sedmi

Smogová situace platí od pátku v dalších čtyřech krajích a to ve Zlínském, Olomouckém, Jihomoravském a Libereckém.


Post
Politika 24.1.2013

Klaus: Když bude na Hradě Schwarzenberg, chci emigrovat

Současný prezident Václav Klaus dal opět jasně najevo, kdo je jeho favoritem v boji o Hrad. Opět podpořil Miloše Zemana. Dokonce šel ještě dál, prý když lidé zvolí Karla Schwarzenberga, bude uvažovat o emigraci.


Post
Politika 24.1.2013

Soňa Paukrtová je náměstkyní primátora Jablonce nad Nisou

Soňa Paukrtová (Domov nad Nisou) se stala náměstkyní primátora statutárního města Jablonec nad Nisou pro oblast humanitní. Rozhodli o tom zastupitelé hlasováním v tajné volbě na čtvrtečním zasedání zastupitelstva města.


Post
Politika 24.1.2013

Chci být jako Livia Klausová, přiznala Ivana Zemanová

Nepolapitelná manželka Miloše Zemana Ivana konečně promluvila. A svěřila se, že pokud se stane první dámou, chce se co nejvíc podobat odcházející Livii Klausové.


Post
Společnost 23.1.2013

V Krkonoších se těžce zranil skokanský reprezentant i další lyžař

Vážná zranění ve středu utrpěl mladý reprezentant ve skoku na lyžích, kterému v Harrachově po doskoku zřejmě praskl obratel. Pro něj i pro dalšího zraněného lyžaře letěl vrtulník letecké záchranné služby.


Post
Doprava 23.1.2013

U Stráže nad Nisou na Liberecku se srazil vlak s osobním autem, nikdo nebyl zraněn

Komplikace v železniční dopravě mezi Libercem a Černousy způsobila ve středu odpoledne srážka osobního vlaku s autem. Nehoda se stala na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou, nikdo nebyl zraněn.


Post
Kauzy, soudy a právo 23.1.2013

Obvodní soud zprostil viny Bártu i Škárku

Obvodní soud pro Prahu 5 zprostil viny poslance Víta Bártu (VV) a Jaroslava Škárku. Bárta byl v dubnu loňského roku uznán vinným podplácení a dostal podmíněný 18měsíční trest a poslanec Jaroslav Škárka, byl tehdy uznán vinným z podvodu a odsouzen k nepodmíněnému trestu tří let vězení.


Post
Společnost 22.1.2013

Odstraňte sníh ze své střechy, doporučují hasiči

S pokračujícím sněžením se komplikuje nejen situace na silnicích, ale přibývá i sněhu na střechách budov. To s sebou přináší riziko kolapsu střech, bezpečnost občanů navíc mohou ohrozit sněhové převisy a rampouchy.


Post
Počasí 21.1.2013

Sněžit bude i v nejbližších dnech, upozorňují meteorologové

Varování před ledovkou ve Slezsku a na Moravě bude platit až do půlnoci. V noci by mělo nadále sněžit, stejně jako v dalších dnech.


Post
Politika 21.1.2013

Kdo volí Miloše a kdo Karla? Ke kandidátům se hlásí čím dál více osobností

Do druhého kola prezidentské volby se probojovali Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. Oba mají na své straně řadu známých i méně známých osobností.


Post
Počasí 21.1.2013

Počasí na celý týden: Nejdříve ledovka, pak kruté mrazy až -15 °C

Pokud jste doufali, že současné mrazy s počátkem týdne trochu povolí, asi vás ta zpráva nepotěší. Přituhne totiž ještě více a na silnicích nás navíc potrápí ledovka.


Post
Politika 20.1.2013

Pět dní do volby: Rozdělený národ, rozhádané rodiny

Do rozhodujícího kola první přímé volby prezidenta zbývá už jen několik dní. Předvolební boj se vyostřuje, národ se rozdělil do tří skupin.


Post
Politika 18.1.2013

Liberecký hejtman a pražský primátor podporují Karla Schwarzenberga

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta a primátor Prahy Bohuslav Svoboda v pátek na jednání Asociace krajů vyjádřili odlišné stanovisko k podpoře prezidentských kandidátů a postavili se za Karla Schwarzenberga.


Post
Společnost 18.1.2013

Zákaz návštěv chrání obyvatele domova důchodců v Českém Dubu

Vzhledem ke zvýšenému výskytu chřipkových komplikovaných onemocnění je v Domově důchodců Český Dub, s platností od soboty 19. 1. 2013 zákaz návštěv. Zákaz platí až do odvolání.


Post
Společnost 18.1.2013

V Turnově hořela tenisová hala, na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů

Požár tenisové haly v Turnově likvidovalo v pátek časně ráno sedm jednotek hasičů. Ohnisko bylo nalezeno u komínu krbových kamen, hasiči uchránili majetek ve výši několika milionů korun.


Post
Kauzy, soudy a právo 18.1.2013

Lobbista Janoušek bude kvůli sražení ženy nejspíš čelit obvinění z pokusu o vraždu

Městské státní zastupitelství v Praze překvalifikovalo případ lobbisty Romana Janouška, který loni v květnu srazil v Praze vietnamskou ženu.


Post
Politika 18.1.2013

Pro vyslovení nedůvěry bylo jen 92 poslanců, Nečasova vláda jede dál

Opoziční poslanci ve čtvrtek nezvládli vyslovit nedůvěru vládě Petra Nečase (ODS). Po diskuzi, která trvala devět hodin, chtělo pád vlády pouze 92 poslanců, nutných 101 hlasů opozice nezískala, vláda tak ustála již páté hlasování o nedůvěře.


Post
Krimi 17.1.2013

Benzín načerpal do děravé nádrže, pozor na zloděje

Neznámý zloděj pohonných hmot prorazil nádrž 36letému muži z Liberce, ten pak bohužel tankoval do děravé nádrže.


Post
Doprava 17.1.2013

OTEVŘENÝ ROZHOVOR s bývalým policistou. Co se bude dít po zrušení osoby blízké?

Od soboty se už řidiči nebudou moci vymlouvat při přestupcích na osobu blízkou. Znamená to, že budeme muset udávat své rodinné příslušníky? Jak se policie vypořádá s výmluvou na osobu vzdálenou? Více se dozvíte z rozhovoru s bývalým dopravním policistou a poradcem na ministerstvu dopravy Petrem Šlechtou.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA