Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Počasí 31.1.2013

Únor bude plný deště a sněhu, sluníčka si Češi užijí poskrovnu

Srážkově nadprůměrné a teplotně průměrné nebo slabě podprůměrné, slibují meteorologové na únor. V nížinách by mělo především pršet, sněžit bude jen na horách, teploty se během dne dostanou až na +6 °C, v noci by měly být kolem -6 °C, na sněhové pokrývce při vyjasnění až -10 °C.


Post
Společnost 31.1.2013

Masopust na Dlaskově statku v Dolánkách začne v sobotu v pravé poledne

Chcete-li se o Masopustu dozvědět více, zajděte na Dlaskův statek, kde se tradiční Masopust uskuteční 2. února 2013 od 12 hodin. Na programu je mimo jiné ihned po zahájení občerstvení v duchu staročeské zabíjačky a dílna pana Laufra.


Post
Společnost 30.1.2013

Generální ředitel HZS ČR navštívil Liberecký kraj

Dnes navštívil Liberecký kraj generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR plk. Ing. Drahoslav Ryba.


Post
Doprava 28.1.2013

Na vyproštění auta museli hasiči v Nové Vsi nad Popelkou použít jeřáb

V pondělí odpoledne zasahovali semilští profesionálové společně s dobrovolnou lomnickou jednotkou u nehody dvou osobních automobilů v Nové Vsi nad Popelkou.


Post
Doprava 28.1.2013

Jaký je správný postup při dopravní nehodě?

S ledovkou a náledím na silnicích, což je přesně počasí, které nás čeká v následujících dnech, vždy stoupá počet dopravních nehod. Nikdo sice nechce bourat, ale když už se to stane, je dobré být připraven. Máme pro vás rady, jak se zachovat při dopravní nehodě a sepsat o ní správně zápis.


Post
Společnost 27.1.2013

Dobrovolní hasiči v Karlinkách slavnostně křtili nové vozidlo

Velkou slávu zažili o víkendu hasiči Sboru dobrovolných hasičů Liberec - Karlinky. Křtili tu zcela nový hasičský dopravní automobil značky Iveco Daily.


Post
Společnost 27.1.2013

Sněm Sdružení obcí Libereckého kraje schválil plán práce na rok 2013

Řádný Sněm Sdružení obcí Libereckého kraje (SOLK) se tentokrát uskutečnil 24. ledna v sídle Krajského úřadu LK v Liberci. Sněm řídila předsedkyně Rady SOLK Hana Moudrá, která v úvodů konstatovala přítomnost 49 delegátů z 86 členských obcí SOLK s tím, že Sněm je usnášeníschopný.


Post
Politika 26.1.2013

Novým českým prezidentem je Miloš Zeman

Miloš Zeman se stane nástupcem současné hlavy státu Václava Klause, kterému mandát končí 7. března. Češi ho zvolili v historicky první přímé prezidentské volbě, ziskem procent 55 procent hlasů zvítězil nad Karlem Schwarzenbergem.


Post
Počasí 26.1.2013

Česko zasáhly extrémní mrazy

Česko zažilo zatím nejchladnější noc během letošní zimy. V noci na sobotu klesly teploty pod -20 °C, a to nejen na horách, na některých místech se mráz dostal až k hodnotám -30 °C.


Post
Společnost 26.1.2013

Kde vyrostou Rákosníčkova hřiště, rozhodnou nově obyvatelé měst

Rákosníček, neposedný a zvídavý zelený hrdina, bude opět rozdávat radost dětem po celé České republice. Společnost Lidl i letos pokračuje v projektu stavby dětských Rákosníčkových hřišť.


Post
Doprava 25.1.2013

Česko už má čtyři desítky mrtvých na chřipku

Česko registruje již 40 obětí chřipkové epidemie, dalších 196 lidí je v nemocnici s komplikacemi, potvrdil hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta. Průběh chřipkové epidemie se ale zatím nevymyká běžnému průběhu.


Post
Společnost 25.1.2013

Hasiče prověřila nehoda, tma, sníh i mráz

Tento týden se na Jilemnicku konala dvě prověřovací cvičení zaměřená na jednotky předurčené pro zásahy u dopravních nehod.


Post
Společnost 25.1.2013

Hasiči v Libereckém kraji měli opět napilno

Několik nočních požárů zaměstnalo hasiče v Libereckém kraji. Včera veče jim byl ohlášen požár sauny v harrachovském hotelu Bellevue nacházejícím se u doskočiště skokanských můstků.


Post
Počasí 25.1.2013

Česko dusí smog! O víkendu se k němu přidají kruté mrazy. Bude až -18 °C

Stav ovzduší v Česku se dál zhoršuje. Meteorologové k dnešnímu ránu vyhlásili smogovou situaci již v šesti regionech. Navíc nás čeká rapidní ochlazení. Ze soboty na neděli klesnou teploty až na -18 °C.


Post
Společnost 25.1.2013

Hlasovací lístek se vzkazem platí, ale roztržený se nepočítá

V pátek od čtrnácti hodin začnou Češi rozhodovat, jestli příštím prezidentem bude Karel Schwarzenberg (TOP 09), nebo Miloš Zeman (SPOZ). Nestačí být však pevně rozhodnutý pro svého favorita, musíte dát pozor na formální náležitosti, aby váš hlas nepřišel vniveč.


Post
Počasí 25.1.2013

Smogová situace platí v dalších čtyřech krajích, celkem už v sedmi

Smogová situace platí od pátku v dalších čtyřech krajích a to ve Zlínském, Olomouckém, Jihomoravském a Libereckém.


Post
Politika 24.1.2013

Klaus: Když bude na Hradě Schwarzenberg, chci emigrovat

Současný prezident Václav Klaus dal opět jasně najevo, kdo je jeho favoritem v boji o Hrad. Opět podpořil Miloše Zemana. Dokonce šel ještě dál, prý když lidé zvolí Karla Schwarzenberga, bude uvažovat o emigraci.


Post
Politika 24.1.2013

Soňa Paukrtová je náměstkyní primátora Jablonce nad Nisou

Soňa Paukrtová (Domov nad Nisou) se stala náměstkyní primátora statutárního města Jablonec nad Nisou pro oblast humanitní. Rozhodli o tom zastupitelé hlasováním v tajné volbě na čtvrtečním zasedání zastupitelstva města.


Post
Politika 24.1.2013

Chci být jako Livia Klausová, přiznala Ivana Zemanová

Nepolapitelná manželka Miloše Zemana Ivana konečně promluvila. A svěřila se, že pokud se stane první dámou, chce se co nejvíc podobat odcházející Livii Klausové.


Post
Společnost 23.1.2013

V Krkonoších se těžce zranil skokanský reprezentant i další lyžař

Vážná zranění ve středu utrpěl mladý reprezentant ve skoku na lyžích, kterému v Harrachově po doskoku zřejmě praskl obratel. Pro něj i pro dalšího zraněného lyžaře letěl vrtulník letecké záchranné služby.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA