Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 15.2.2013

Zhruba třetina psů v České Lípě ještě nemá čip

Více než devět stovek psů, konkrétně 950, z celkového počtu 3 250 psů, kteří jsou zaregistrovaní v evidenci finančního odboru MěÚ Česká Lípa, jenž je správcem poplatku ze psa, ještě nemá čip nebo tetování.


Post
Kauzy, soudy a právo 15.2.2013

Krajský soud v Liberci nebude, rozhodli poslanci

Sněmovna v pátek v prvním čtení zamítla poslaneckou iniciativu sociálních demokratů, podle které měl v Liberci vzniknout plnohodnotný krajský soud. V Liberci tak zůstane pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem.


Post
Zdravotnictví 15.2.2013

Přidáváme se ke stávce, 1. března nechoďte k doktorům, hlásí lékařské odbory

Lékařská odborová komora a Svaz českých lékařů (LOK-ČSL) vyzve vedení nemocnic, aby umožnilo lékařům zapojit se do plánované březnové protestní akce.


Post
Společnost 14.2.2013

Nový Bor zve na masopust v duchu karnevalu a Česko-brazilské dny

Kdo letos nestihl jet na karneval do Ria, může se zúčastnit oslav masopustu v duchu brazilského karnevalu v Novém Boru. Může si zatančit v rytmu samby, ochutnat brazilskou kávu, projít se s průvodem karnevalových a masopustních masek, vyzkoušet si běh na historických lyžích, zhlédnout výstavu obrazů a fotografií z Brazílie a spoustu dalších.


Post
Krimi 14.2.2013

Policie: Čtyřletou holčičku z České Lípy zavraždila matka

Policie už zná totožnost vraha čtyřleté holčičky za České Lípy. Reportérovi TV Nova potvrdilo státní zastupitelství, že policie podezírá matku zabité dívenky.


Post
Zdravotnictví 14.2.2013

Zdravotnický rádce: Na co všechno máte jako pacienti právo?

Peskuje vás doktor při vyšetření a vy se bojíte ozvat? Nebo si radši koupíte dražší léky jen proto, abyste si nenahněvali svého kožaře? Neblázněte. Jako pacienti máte i spoustu práv, ne jen povinností!


Post
Společnost 14.2.2013

Liberecké firmě na autoklimatizace se vzňala odmašťovací pec, zasahovalo šest jednotek hasičů

K požáru ve výrobní hale liberecké firmy Denso Manufacturing Czech s.r.o. vyjíždělo ve středu večer šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Požár odmašťovací pece museli hasiči likvidovat pomocí sněhových přístrojů.


Post
Společnost 13.2.2013

Činnost azylového Domu Jonáš je ohrožena

Českolipskému azylovému Domu Jonáš Farní charity Česká Lípa, který po jedenáct let poskytuje azyl matkám s dětmi v životní tísni, hrozí zavření. Jak je to možné?


Post
Krimi 13.2.2013

Liberečtí policisté obvinili pravděpodobného pachatele vraždy dítěte v České Lípě

Liberečtí policisté zahájili trestní stíhání vraha nezletilé holčičky z České Lípy. Na základě zajištěných důkazů a dalších procesních úkonů obvinili kriminalisté ze zločinu vraždy nezletilého dítěte osobu, která měla tento čin spáchat.


Post
Doprava 13.2.2013

Mladého muže srazil v České Lípě vlak, zemřel na místě

Smrtelná zranění utrpěl v noci na středu v České Lípě mladý muž, kterého srazil vlak. Po nárazu zůstal šestadvacetiletý muž ležet v kolejišti, zraněním na místě podlehl.


Post
Počasí 13.2.2013

Nový sníh a -6 °C, to dnes čeká Česko

Na západě a severozápadě Čech bude k večeru přechodně až oblačno a sněžit bude už jen místy. Na jihovýchodě území předpovídají meteorologové srážky přechodně smíšené. Teploty se dnes budou pohybovat mezi -3 až +1 °C.


Post
Krimi 12.2.2013

Liberečtí policisté vyšetřují vraždu tříleté holčičky v České Lípě

Vraždu dítěte v České Lípě vyšetřují od pondělního večera liberečtí kriminalisté. Obětí je teprve tříletá holčička, její matka se zřejmě pokusila o sebevraždu a je ve vážném stavu v nemocnici.


Post
Politika 11.2.2013

Tři liberečtí krajští radní se vzdali mandátu

Tři krajští radní z Liberce se v pondělí večer rozhodli vystoupit ze sociální demokracie a odejít z politických funkcí. Visí nad nimi podezřelé vyplácení odměn.


Post
Zdravotnictví 11.2.2013

Českolipští studenti vytvořili novou tradici, hromadně darovali krev

Obchodní akademie v České Lípě se snaží, aby mladých dárců krve neubývalo. Nová skupina studentů proto nyní přišla poprvé na transfuzní stanici v českolipské nemocnici a darovala hromadně krev.


Post
Společnost 11.2.2013

Vítězkou SMS soutěže na podporu třídění odpadů se v Libereckém kraji stala Jitka Vosiková

V rámci společného projektu Libereckého kraje a společnosti EKO-KOM a.s. „Intenzifikace tříděného sběru v Libereckém kraji“ byla jednou z aktivit podpora správného třídění s důrazem na vysvětlení, proč je nutné třídit kvalitně, tzv. čisté komodity do správných nádob.


Post
Politika 11.2.2013

Klaus opět ostře zaútočil na Havla, označil jej za bořiče lidského řádu

Říká se: O mrtvých jenom dobře. To si ale zřejmě neuvědomuje dosluhující český prezident Václav Klaus. Ten v rozhovoru pro polský týdeník Do Rzeczy ostře zaútočil na svého předchůdce Václava Havla.


Post
Vzdělávání a školy 11.2.2013

Na žáky škol čeká téměř 20 kol vědomostních soutěží

Již po dvanácté ZŠ Dr. F. L. Riegra organizuje a technicky zabezpečuje okresní kola vědomostních soutěží pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, v případě olympiády z českého jazyka i pro studenty středních škol.


Post
Počasí 10.2.2013

Sluníčka bude pomálu, teploty se vyšplhají maximálně k devíti stupňům

Během příštího měsíce čeká Česko spíše zamračená obloha, v příštích dnech mohou noční teploty klesnout až k -12 °C, denní se vyšplhají maximálně k devíti stupňům. V dlouhodobé předpovědi počasí na to v neděli upozornil Český hydrometeorologický ústav.


Post
Společnost 10.2.2013

Fischere a Topolánku, kvůli vám Češi přišli o bilion korun!

Za to, že čeští daňoví poplatníci zaplatí za "maléry" se solární energií až bilion korun, může vláda expremiéra Jana Fischera. Uvedl to v nedělní Partii na Primě ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).


Post
Společnost 10.2.2013

V nemocnici stále leží 300 pacientů s chřipkou. Nejhorší ale máme za sebou

Epidemie chřipky je zřejmě na ústupu. Podle hygieniků konečně začaly klesat počty nakažených. Některá zařízení, kde platil zákaz návštěv, se dnes díky tomu konečně opět otevřela.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě