Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 4.2.2013

Výtěžek z devátého hejtmanského plesu bude opět věnován na dobročinné účely

Liberecký kraj pořádá v sobotu 16. února 2013 od 20 hodin v Clarion Grandhotelu Zlatý lev v Liberci již devátý hejtmanský ples. Výtěžek ze vstupného a prodeje čestných vstupenek bude opět rozdělen mezi organizace, které pomáhají tam, kde je to nejvíce potřeba.


Post
Společnost 4.2.2013

Frýdlantští hasiči již užívají novou cisternovou automobilovou stříkačku

Velkou slávu zažila v pátek 1. února hasičské zbrojnice ve Frýdlantu. Starosta Dan Ramzer, starosta frýdlantského Sboru dobrovolných hasičů Zdeněk Průša a velitel JSDH Josef Šperl slavnostně převzali do užívání generálkovanou cisternovou automobilovou stříkačku Tatra 815 CAS32.


Post
Doprava 4.2.2013

Liberečtí hasiči pomáhali u řady nehod

S novou sněhovou pokrývkou přišly do Libereckého kraje komplikace na silnicích. Hasiči od rána pomáhají u řady nehod. V 5 hodin vyjížděli turnovští profesionálové k nákladnímu autu na boku v Mašově u odbočky na Kacanovy. Hasiči na pomoc přivolali jeřáb semilských kolegů a auto společně vytáhli. Sotva se jeřáb vrátil na základnu hasičů, byl potřebný u další události.


Post
Doprava 4.2.2013

Česko je znovu pod sněhem. Silnice jsou sjízdné, ale jen s opatrností

Po několika výjimečně teplých dnech v noci na dnešek celou republiku opět zasypal sníh. Někdy ho přibylo jen trochu, jinde napadlo až 15 centimetrů.


Post
Politika 1.2.2013

Ministr odsouhlasil ochranku pro Zemanovu dceru

Kateřina Zemanová, dcera budoucího prezidenta Miloše Zemana, bude mít vlastní ochranku. Žádost policie odsouhlasil ministr vnitra Jan Kubice (nez.).


Post
Kauzy, soudy a právo 1.2.2013

Odsouzený poslanec Pekárek svou rodinu uživí i z vězení

Rodina odsouzeného poslance Romana Pekárka nemusí mít strach, že by se jeho pobyt ve vězení nějak dotkl rodinného rozpočtu. Přestože bude 6 let pobývat za mřížemi, bude dál pobírat poslanecký plat.


Post
Počasí 31.1.2013

Únor bude plný deště a sněhu, sluníčka si Češi užijí poskrovnu

Srážkově nadprůměrné a teplotně průměrné nebo slabě podprůměrné, slibují meteorologové na únor. V nížinách by mělo především pršet, sněžit bude jen na horách, teploty se během dne dostanou až na +6 °C, v noci by měly být kolem -6 °C, na sněhové pokrývce při vyjasnění až -10 °C.


Post
Společnost 31.1.2013

Masopust na Dlaskově statku v Dolánkách začne v sobotu v pravé poledne

Chcete-li se o Masopustu dozvědět více, zajděte na Dlaskův statek, kde se tradiční Masopust uskuteční 2. února 2013 od 12 hodin. Na programu je mimo jiné ihned po zahájení občerstvení v duchu staročeské zabíjačky a dílna pana Laufra.


Post
Společnost 30.1.2013

Generální ředitel HZS ČR navštívil Liberecký kraj

Dnes navštívil Liberecký kraj generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR plk. Ing. Drahoslav Ryba.


Post
Doprava 28.1.2013

Na vyproštění auta museli hasiči v Nové Vsi nad Popelkou použít jeřáb

V pondělí odpoledne zasahovali semilští profesionálové společně s dobrovolnou lomnickou jednotkou u nehody dvou osobních automobilů v Nové Vsi nad Popelkou.


Post
Doprava 28.1.2013

Jaký je správný postup při dopravní nehodě?

S ledovkou a náledím na silnicích, což je přesně počasí, které nás čeká v následujících dnech, vždy stoupá počet dopravních nehod. Nikdo sice nechce bourat, ale když už se to stane, je dobré být připraven. Máme pro vás rady, jak se zachovat při dopravní nehodě a sepsat o ní správně zápis.


Post
Společnost 27.1.2013

Dobrovolní hasiči v Karlinkách slavnostně křtili nové vozidlo

Velkou slávu zažili o víkendu hasiči Sboru dobrovolných hasičů Liberec - Karlinky. Křtili tu zcela nový hasičský dopravní automobil značky Iveco Daily.


Post
Společnost 27.1.2013

Sněm Sdružení obcí Libereckého kraje schválil plán práce na rok 2013

Řádný Sněm Sdružení obcí Libereckého kraje (SOLK) se tentokrát uskutečnil 24. ledna v sídle Krajského úřadu LK v Liberci. Sněm řídila předsedkyně Rady SOLK Hana Moudrá, která v úvodů konstatovala přítomnost 49 delegátů z 86 členských obcí SOLK s tím, že Sněm je usnášeníschopný.


Post
Politika 26.1.2013

Novým českým prezidentem je Miloš Zeman

Miloš Zeman se stane nástupcem současné hlavy státu Václava Klause, kterému mandát končí 7. března. Češi ho zvolili v historicky první přímé prezidentské volbě, ziskem procent 55 procent hlasů zvítězil nad Karlem Schwarzenbergem.


Post
Počasí 26.1.2013

Česko zasáhly extrémní mrazy

Česko zažilo zatím nejchladnější noc během letošní zimy. V noci na sobotu klesly teploty pod -20 °C, a to nejen na horách, na některých místech se mráz dostal až k hodnotám -30 °C.


Post
Společnost 26.1.2013

Kde vyrostou Rákosníčkova hřiště, rozhodnou nově obyvatelé měst

Rákosníček, neposedný a zvídavý zelený hrdina, bude opět rozdávat radost dětem po celé České republice. Společnost Lidl i letos pokračuje v projektu stavby dětských Rákosníčkových hřišť.


Post
Doprava 25.1.2013

Česko už má čtyři desítky mrtvých na chřipku

Česko registruje již 40 obětí chřipkové epidemie, dalších 196 lidí je v nemocnici s komplikacemi, potvrdil hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta. Průběh chřipkové epidemie se ale zatím nevymyká běžnému průběhu.


Post
Společnost 25.1.2013

Hasiče prověřila nehoda, tma, sníh i mráz

Tento týden se na Jilemnicku konala dvě prověřovací cvičení zaměřená na jednotky předurčené pro zásahy u dopravních nehod.


Post
Společnost 25.1.2013

Hasiči v Libereckém kraji měli opět napilno

Několik nočních požárů zaměstnalo hasiče v Libereckém kraji. Včera veče jim byl ohlášen požár sauny v harrachovském hotelu Bellevue nacházejícím se u doskočiště skokanských můstků.


Post
Počasí 25.1.2013

Česko dusí smog! O víkendu se k němu přidají kruté mrazy. Bude až -18 °C

Stav ovzduší v Česku se dál zhoršuje. Meteorologové k dnešnímu ránu vyhlásili smogovou situaci již v šesti regionech. Navíc nás čeká rapidní ochlazení. Ze soboty na neděli klesnou teploty až na -18 °C.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA