Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Zdravotnictví 11.2.2013

Českolipští studenti vytvořili novou tradici, hromadně darovali krev

Obchodní akademie v České Lípě se snaží, aby mladých dárců krve neubývalo. Nová skupina studentů proto nyní přišla poprvé na transfuzní stanici v českolipské nemocnici a darovala hromadně krev.


Post
Společnost 11.2.2013

Vítězkou SMS soutěže na podporu třídění odpadů se v Libereckém kraji stala Jitka Vosiková

V rámci společného projektu Libereckého kraje a společnosti EKO-KOM a.s. „Intenzifikace tříděného sběru v Libereckém kraji“ byla jednou z aktivit podpora správného třídění s důrazem na vysvětlení, proč je nutné třídit kvalitně, tzv. čisté komodity do správných nádob.


Post
Politika 11.2.2013

Klaus opět ostře zaútočil na Havla, označil jej za bořiče lidského řádu

Říká se: O mrtvých jenom dobře. To si ale zřejmě neuvědomuje dosluhující český prezident Václav Klaus. Ten v rozhovoru pro polský týdeník Do Rzeczy ostře zaútočil na svého předchůdce Václava Havla.


Post
Vzdělávání a školy 11.2.2013

Na žáky škol čeká téměř 20 kol vědomostních soutěží

Již po dvanácté ZŠ Dr. F. L. Riegra organizuje a technicky zabezpečuje okresní kola vědomostních soutěží pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, v případě olympiády z českého jazyka i pro studenty středních škol.


Post
Počasí 10.2.2013

Sluníčka bude pomálu, teploty se vyšplhají maximálně k devíti stupňům

Během příštího měsíce čeká Česko spíše zamračená obloha, v příštích dnech mohou noční teploty klesnout až k -12 °C, denní se vyšplhají maximálně k devíti stupňům. V dlouhodobé předpovědi počasí na to v neděli upozornil Český hydrometeorologický ústav.


Post
Společnost 10.2.2013

Fischere a Topolánku, kvůli vám Češi přišli o bilion korun!

Za to, že čeští daňoví poplatníci zaplatí za "maléry" se solární energií až bilion korun, může vláda expremiéra Jana Fischera. Uvedl to v nedělní Partii na Primě ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).


Post
Společnost 10.2.2013

V nemocnici stále leží 300 pacientů s chřipkou. Nejhorší ale máme za sebou

Epidemie chřipky je zřejmě na ústupu. Podle hygieniků konečně začaly klesat počty nakažených. Některá zařízení, kde platil zákaz návštěv, se dnes díky tomu konečně opět otevřela.


Post
Zdravotnictví 9.2.2013

Hejtman Martin Půta: S Českolipskou nemocnicí samozřejmě počítáme

Realizaci projektu „Zateplení českolipské nemocnice“, který se stal předmětem mimořádného mediálního zájmu, vnímám osobně jako důležitý krok nejen z pohledu zlepšení stavu budov nemocnice, ale také jako důležitý signál pro obnovení důvěry zaměstnanců k majiteli, tedy Libereckému kraji.


Post
Doprava 8.2.2013

Liberečtí hasiči vystříhávali zraněnou ženu

Při vážné dopravní nehodě, k níž došlo v pátek odpoledne mezi Hrádkem nad Nisou a Bílým Kostelem, zůstala v jednom z aut zaklíněná žena. Hasiči ji museli z vozu vystříhat.


Post
Počasí 8.2.2013

Teploty spadnou až k -10 °C. O víkendu potěší slunce

V nejbližších dnech bude převládat velká oblačnost, přechodně na nás vysvitne i slunce a občasné sněžení bude jen slabé. Denní srážky se budou pohybovat od 0-2 cm nového sněhu, na západě do 5 cm, v horských oblastech do 5 cm, v Krušných horách do 10 cm.


Post
Společnost 7.2.2013

S úklidem v České Lípě již pomáhají pracovníci VPP

Dvacet pracovníků veřejně prospěšných prací od tohoto týdne pomáhá s úklidem v České Lípě. V současné době mají na starosti zejména úklid sněhu, obecně budou pomáhat s úklidem komunikací, chodníků a veřejné zeleně.


Post
Kauzy, soudy a právo 6.2.2013

Rath se zlobí, že mu státní zástupce nepovolil účast ve sněmovně

David Rath se nemůže zúčastnit jednání Poslanecké sněmovny, která měla tento týden na pořadu i jeho návrhy změn některých zákonů. Rath ve středu uvedl, že mu účast nepovolil státní zástupce a brání tak jeho základnímu ústavnímu právu vykonávat mandát osobně.


Post
Počasí 5.2.2013

Meteorologové varují před náledím

V České republice hrozí náledí, varuje v úterý na svém webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Řidiči a chodci by si měli dát pozor od úterních osmi hodin večer do páteční osmé hodiny ranní.


Post
Společnost 4.2.2013

Záhada cedulí v Krkonoších vyřešena. Žádní vandalové, pověsili je správci parku

Před pár dny mladíci polepili v budově Krkonošského národního parku ve Vrchlabí chodby zelenými cedulemi se symboly, které byly zaměřeny proti těm, kdo ničí běžecké stopy. Jak to ale všechno bylo doopravdy?


Post
Společnost 4.2.2013

Výtěžek z devátého hejtmanského plesu bude opět věnován na dobročinné účely

Liberecký kraj pořádá v sobotu 16. února 2013 od 20 hodin v Clarion Grandhotelu Zlatý lev v Liberci již devátý hejtmanský ples. Výtěžek ze vstupného a prodeje čestných vstupenek bude opět rozdělen mezi organizace, které pomáhají tam, kde je to nejvíce potřeba.


Post
Společnost 4.2.2013

Frýdlantští hasiči již užívají novou cisternovou automobilovou stříkačku

Velkou slávu zažila v pátek 1. února hasičské zbrojnice ve Frýdlantu. Starosta Dan Ramzer, starosta frýdlantského Sboru dobrovolných hasičů Zdeněk Průša a velitel JSDH Josef Šperl slavnostně převzali do užívání generálkovanou cisternovou automobilovou stříkačku Tatra 815 CAS32.


Post
Doprava 4.2.2013

Liberečtí hasiči pomáhali u řady nehod

S novou sněhovou pokrývkou přišly do Libereckého kraje komplikace na silnicích. Hasiči od rána pomáhají u řady nehod. V 5 hodin vyjížděli turnovští profesionálové k nákladnímu autu na boku v Mašově u odbočky na Kacanovy. Hasiči na pomoc přivolali jeřáb semilských kolegů a auto společně vytáhli. Sotva se jeřáb vrátil na základnu hasičů, byl potřebný u další události.


Post
Doprava 4.2.2013

Česko je znovu pod sněhem. Silnice jsou sjízdné, ale jen s opatrností

Po několika výjimečně teplých dnech v noci na dnešek celou republiku opět zasypal sníh. Někdy ho přibylo jen trochu, jinde napadlo až 15 centimetrů.


Post
Politika 1.2.2013

Ministr odsouhlasil ochranku pro Zemanovu dceru

Kateřina Zemanová, dcera budoucího prezidenta Miloše Zemana, bude mít vlastní ochranku. Žádost policie odsouhlasil ministr vnitra Jan Kubice (nez.).


Post
Kauzy, soudy a právo 1.2.2013

Odsouzený poslanec Pekárek svou rodinu uživí i z vězení

Rodina odsouzeného poslance Romana Pekárka nemusí mít strach, že by se jeho pobyt ve vězení nějak dotkl rodinného rozpočtu. Přestože bude 6 let pobývat za mřížemi, bude dál pobírat poslanecký plat.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA