Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 9.3.2013

Místo požáru za lesem blikala auta

Ve čtvrtek ve večerních hodinách dostali hasiči přes tísňovou linku 112 zprávu o tom, že hoří les v tanvaldské ulici Pod Špičákem. Podle ohlášení byly vidět plameny, a proto operační důstojník vyhlásil poplach hned třem jednotkám.


Post
Společnost 9.3.2013

Krajský úřad Libereckého kraje pomůže obcím a městům s řešením přestupků

Další zkvalitnění metodické pomoci obcím Libereckého kraje připravil Krajský úřad Libereckého kraje – správní odbor – oddělení přestupků a voleb.


Post
Společnost 9.3.2013

Do Domova seniorů ve Vratislavicích přijeli polští terapeuti

V rámci dlouholeté spolupráce Domu pomocy spolecznej v Kowarech a Domova pro seniory v Liberci - Vratislavicích nad Nisou se uskutečnila pracovní schůzka terapeutů těchto zařízení poskytujících sociální služby seniorům.


Post
Počasí 9.3.2013

O víkendu si naposledy užijete teploty přes 10 °C, příští týden se výrazně ochladí

Zima ještě neřekla poslední slovo. O víkendu se ale budou teploty na části území pohybovat ještě přes 10 °C. Od začátku příštího týdne ale do Česka dorazí pořádné ochlazení, v průběhu týdne klesnou i teploty přes den pod bod mrazu!


Post
Politika 8.3.2013

Miloš Zeman se stal třetím prezidentem samostatné České republiky

Česká republika má svého třetího prezidenta, Miloš Zeman v pátek dvacet minut po 10.00 složil na Hradě slib do rukou šéfa Senátu Milana Štěcha (ČSSD) a tímto aktem se ujal na příštích pět let jedné z nejvyšších ústavních funkcí. Při slavnostním aktu přísahal na speciální výtisk české ústavy.


Post
Společnost 7.3.2013

Česká Lípa opět vyvěsí tibetskou vlajku

Podobně jako v předchozích letech se Česká Lípa i v tomto roce zapojí do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. Město vlajku vyvěsí v neděli 10. března na budově městského úřadu.


Post
Společnost 6.3.2013

Hasiči pomáhali v Liberci s vyproštěním zaklíněného muže

Liberečtí profesionální hasiči dnes byli středu po poledni přivoláni na pomoc do ulice Kostelní v Liberci k vyproštění muže.


Post
Společnost 6.3.2013

V Jablonci se zřítila střecha rozestavěného OBI marketu, srazil ji bagrista

V Jablonci nad Nisou se ve středu dopoledne zřítila střecha rozestavěného obchodního domu OBI. Příčinou neštěstí byla neopatrná manipulace s bagrem.


Post
Doprava 6.3.2013

VELKÉ SROVNÁNÍ: Kde v zemi jezdí žáci a studenti za vzděláním nejlevněji

Jestliže vaše dítě dojíždí do školy, ať už v rámci jednoho města nebo se toulá po republice, jistě víte, jakou zátěž to přináší domácímu rozpočtu. Na jaké slevy mají žáci a studenti nárok a která města jim vycházejí nejvíce vstříc?


Post
Společnost 6.3.2013

V Domě Jany a Josefa V. Scheybalových začne výstava Singltrek

V Jablonci proběhne výstava Singltrek, která bude instalována v březnu v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových. 8 panelů s fotografiemi Singltreku představí návštěvníkům stezku, která se nachází v lesním terénu mezi Novým Městem p. Smrkem a Lázněmi Libverdou.


Post
Počasí 5.3.2013

Kdy už přijde jaro? Ještě si počkáme, bude mráz i sníh

Taky už máte zimy plné zuby a ptáte se, kdy už tu bude konečně jaro? No, ještě to potrvá, předpovídají meteorologové. Dokonce ještě očekávají i teploty minus 10 °C! Trvale by se denní teploty měly dostat nad nulu až v druhé polovině března.


Post
Doprava 5.3.2013

Česká Lípa už začala s opravami výtluků na komunikacích

Již na konci minulého týdne z Bulharské, Kozákovy ulice a dalších míst v České Lípě zmizely výtluky, které napáchala letošní zima. Do ulic totiž vyrazil stroj se speciální technologií silkot, která dokáže některé výtluky opravit i při nízkých teplotách.


Post
Počasí 5.3.2013

Čeká nás další sluneční den, teploty opět překročí 10 °C

Můžeme se opět těšit na jarní počasí, i v úterý totiž meteorologové očekávají slunečné počasí. Nejvyšší denní teploty by opět mohly překročit 10 °C.


Post
Společnost 3.3.2013

Síť mateřských center hledá v Libereckém kraji společnosti přátelské rodinám

Síť mateřských center o.s. v Libereckém kraji vyhlašuje krajské kolo soutěže Společnost přátelská rodině. Do soutěže, nad kterou převzal záštitu krajský radní pro sociální věci Petr Tulpa, se mohou zájemci přihlásit do konce března.


Post
Doprava 2.3.2013

Obce Sdružení Peklo na Českolipsku trápí kamiony

Průjezd kamionů po silnicích II. a III. třídy obcemi sdruženými v mikroregionu Peklo na Českolipsku trápí starosty 12 obcí ležících v údolí Ploučnice.


Post
Krimi 1.3.2013

Kriminalisté dopadli organizovaný gang zlodějů, kradli většinou zlato

Organizovaný gang, který se zaměřoval na zlatnictví, zastavárny, směnárny a další obchody, zadrželi v těchto dnech kriminalisté. Skupina páchala krádeže velmi sofistikovaným způsobem po celé republice, ale i v zahraničí.


Post
Počasí 28.2.2013

Kožichy půjdou do skříně, do Česka přichází jaro

Sluníčko a teploty kolem 12 °C slibují meteorologové na příští týden. Víkend sice zůstane chladnější, teploty se budou pohybovat kolem 5 °C, místy může být až 7 °C, ale rozpustí se inverze a lidé by se měli dočkat více slunečních paprsků.


Post
Společnost 27.2.2013

Stále více českých dětí chce spáchat sebevraždu. Můžou za to velké nároky, říká odborník

Na dětskou Linku bezpečí každoročně volá víc dětí, které mají sklony k sebevraždě nebo sebepoškozování. Za posledních pět let se počet hovorů na toto téma víc než zdvojnásobil. Zatímco v roce 2008 jich přijali 610, loni jich bylo už 1313. Můžou za to hlavně velké nároky, které jsou v dnešní době na děti kladeny.


Post
Společnost 27.2.2013

V Liberci proběhne setkání pedagogů z Česka a Saska

Na semináři 1. března 2013 se ve velkém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci sejdou čeští a saští pedagogové. Pod vedením pracovníků Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže budou společně pracovat na rozvoji česko-německých projektů pro předškolní děti. Důležitým aspektem setkání bude také sdílení zkušeností a navazování nových přeshraničních kontaktů.


Post
Doprava 27.2.2013

Na namrzlé silnici havarovala dvě auta

Dnes před osmou hodinou ranní zasahovali liberečtí profesionální hasiči u dopravní nehody v Záskalí, kde na namrzlé silnici havarovala dvě osobní auta.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě