Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 13.2.2013

Činnost azylového Domu Jonáš je ohrožena

Českolipskému azylovému Domu Jonáš Farní charity Česká Lípa, který po jedenáct let poskytuje azyl matkám s dětmi v životní tísni, hrozí zavření. Jak je to možné?


Post
Krimi 13.2.2013

Liberečtí policisté obvinili pravděpodobného pachatele vraždy dítěte v České Lípě

Liberečtí policisté zahájili trestní stíhání vraha nezletilé holčičky z České Lípy. Na základě zajištěných důkazů a dalších procesních úkonů obvinili kriminalisté ze zločinu vraždy nezletilého dítěte osobu, která měla tento čin spáchat.


Post
Doprava 13.2.2013

Mladého muže srazil v České Lípě vlak, zemřel na místě

Smrtelná zranění utrpěl v noci na středu v České Lípě mladý muž, kterého srazil vlak. Po nárazu zůstal šestadvacetiletý muž ležet v kolejišti, zraněním na místě podlehl.


Post
Počasí 13.2.2013

Nový sníh a -6 °C, to dnes čeká Česko

Na západě a severozápadě Čech bude k večeru přechodně až oblačno a sněžit bude už jen místy. Na jihovýchodě území předpovídají meteorologové srážky přechodně smíšené. Teploty se dnes budou pohybovat mezi -3 až +1 °C.


Post
Krimi 12.2.2013

Liberečtí policisté vyšetřují vraždu tříleté holčičky v České Lípě

Vraždu dítěte v České Lípě vyšetřují od pondělního večera liberečtí kriminalisté. Obětí je teprve tříletá holčička, její matka se zřejmě pokusila o sebevraždu a je ve vážném stavu v nemocnici.


Post
Politika 11.2.2013

Tři liberečtí krajští radní se vzdali mandátu

Tři krajští radní z Liberce se v pondělí večer rozhodli vystoupit ze sociální demokracie a odejít z politických funkcí. Visí nad nimi podezřelé vyplácení odměn.


Post
Zdravotnictví 11.2.2013

Českolipští studenti vytvořili novou tradici, hromadně darovali krev

Obchodní akademie v České Lípě se snaží, aby mladých dárců krve neubývalo. Nová skupina studentů proto nyní přišla poprvé na transfuzní stanici v českolipské nemocnici a darovala hromadně krev.


Post
Společnost 11.2.2013

Vítězkou SMS soutěže na podporu třídění odpadů se v Libereckém kraji stala Jitka Vosiková

V rámci společného projektu Libereckého kraje a společnosti EKO-KOM a.s. „Intenzifikace tříděného sběru v Libereckém kraji“ byla jednou z aktivit podpora správného třídění s důrazem na vysvětlení, proč je nutné třídit kvalitně, tzv. čisté komodity do správných nádob.


Post
Politika 11.2.2013

Klaus opět ostře zaútočil na Havla, označil jej za bořiče lidského řádu

Říká se: O mrtvých jenom dobře. To si ale zřejmě neuvědomuje dosluhující český prezident Václav Klaus. Ten v rozhovoru pro polský týdeník Do Rzeczy ostře zaútočil na svého předchůdce Václava Havla.


Post
Vzdělávání a školy 11.2.2013

Na žáky škol čeká téměř 20 kol vědomostních soutěží

Již po dvanácté ZŠ Dr. F. L. Riegra organizuje a technicky zabezpečuje okresní kola vědomostních soutěží pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, v případě olympiády z českého jazyka i pro studenty středních škol.


Post
Počasí 10.2.2013

Sluníčka bude pomálu, teploty se vyšplhají maximálně k devíti stupňům

Během příštího měsíce čeká Česko spíše zamračená obloha, v příštích dnech mohou noční teploty klesnout až k -12 °C, denní se vyšplhají maximálně k devíti stupňům. V dlouhodobé předpovědi počasí na to v neděli upozornil Český hydrometeorologický ústav.


Post
Společnost 10.2.2013

Fischere a Topolánku, kvůli vám Češi přišli o bilion korun!

Za to, že čeští daňoví poplatníci zaplatí za "maléry" se solární energií až bilion korun, může vláda expremiéra Jana Fischera. Uvedl to v nedělní Partii na Primě ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).


Post
Společnost 10.2.2013

V nemocnici stále leží 300 pacientů s chřipkou. Nejhorší ale máme za sebou

Epidemie chřipky je zřejmě na ústupu. Podle hygieniků konečně začaly klesat počty nakažených. Některá zařízení, kde platil zákaz návštěv, se dnes díky tomu konečně opět otevřela.


Post
Zdravotnictví 9.2.2013

Hejtman Martin Půta: S Českolipskou nemocnicí samozřejmě počítáme

Realizaci projektu „Zateplení českolipské nemocnice“, který se stal předmětem mimořádného mediálního zájmu, vnímám osobně jako důležitý krok nejen z pohledu zlepšení stavu budov nemocnice, ale také jako důležitý signál pro obnovení důvěry zaměstnanců k majiteli, tedy Libereckému kraji.


Post
Doprava 8.2.2013

Liberečtí hasiči vystříhávali zraněnou ženu

Při vážné dopravní nehodě, k níž došlo v pátek odpoledne mezi Hrádkem nad Nisou a Bílým Kostelem, zůstala v jednom z aut zaklíněná žena. Hasiči ji museli z vozu vystříhat.


Post
Počasí 8.2.2013

Teploty spadnou až k -10 °C. O víkendu potěší slunce

V nejbližších dnech bude převládat velká oblačnost, přechodně na nás vysvitne i slunce a občasné sněžení bude jen slabé. Denní srážky se budou pohybovat od 0-2 cm nového sněhu, na západě do 5 cm, v horských oblastech do 5 cm, v Krušných horách do 10 cm.


Post
Společnost 7.2.2013

S úklidem v České Lípě již pomáhají pracovníci VPP

Dvacet pracovníků veřejně prospěšných prací od tohoto týdne pomáhá s úklidem v České Lípě. V současné době mají na starosti zejména úklid sněhu, obecně budou pomáhat s úklidem komunikací, chodníků a veřejné zeleně.


Post
Kauzy, soudy a právo 6.2.2013

Rath se zlobí, že mu státní zástupce nepovolil účast ve sněmovně

David Rath se nemůže zúčastnit jednání Poslanecké sněmovny, která měla tento týden na pořadu i jeho návrhy změn některých zákonů. Rath ve středu uvedl, že mu účast nepovolil státní zástupce a brání tak jeho základnímu ústavnímu právu vykonávat mandát osobně.


Post
Počasí 5.2.2013

Meteorologové varují před náledím

V České republice hrozí náledí, varuje v úterý na svém webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Řidiči a chodci by si měli dát pozor od úterních osmi hodin večer do páteční osmé hodiny ranní.


Post
Společnost 4.2.2013

Záhada cedulí v Krkonoších vyřešena. Žádní vandalové, pověsili je správci parku

Před pár dny mladíci polepili v budově Krkonošského národního parku ve Vrchlabí chodby zelenými cedulemi se symboly, které byly zaměřeny proti těm, kdo ničí běžecké stopy. Jak to ale všechno bylo doopravdy?


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA