Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 21.2.2013

Potravinářská inspekce dostala další varování před výrobky s koninou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) obdržela z Německa varování před dalším možným výskytem potravin s obsahem nedeklarovaného koňského masa v České republice.


Post
Společnost 19.2.2013

V českolipské základní umělecké škole mají dětský koutek

Zbrusu nový dětský koutek funguje od úterý 19. února v základní umělecké škole v České Lípě. Prostor pro hraní vznikl v bývalé prodejně sanitární keramiky v přízemí školy. Sloužit by měl koutek především mladším sourozencům nadaných žáků českolipské zušky.


Post
Společnost 19.2.2013

Darinku (†4) podřízla vlastní máma, na pohřeb ji naštěstí nepustili

V České Lípě se dnes lidé naposledy rozloučili se zavražděnou Darinkou (†4). Holčičku, kterou zabila vlastní matka, oplakali hlavně prarodiče.


Post
Společnost 19.2.2013

Česká Lípa pomůže obětem tragického výbuchu ve Frenštátě

Částku 30 tisíc korun ze svého sociálního fondu pošle ještě dnes město Česká Lípa na speciální účet do Frenštátu pod Radhoštěm. Chce tak vyjádřit solidaritu obětem tragického nedělního výbuchu panelového domu, při kterém zahynulo pět osob včetně tří dětí.


Post
Společnost 19.2.2013

Domov a Centrum aktivity v Hodkovicích nad Mohelkou potřebují rekonstrukci

Domov a Centrum aktivit v Hodkovicích nad Mohelkou nutně potřebují rekonstrukcí, chybějí však finanční prostředky.


Post
Doprava 19.2.2013

Silnice Tanvald - Harrachov je pro kamiony uzavřena

Z důvodu intenzívních sněhových srážek musela dnes Krajská správa silnic Libereckého kraje uzavřít silnici I/10 mezi Tanvaldem a Harrachovem pro nákladní kamionovou dopravu.


Post
Vzdělávání a školy 16.2.2013

Liberecká Technická univerzita bude spolupracovat s Libereckým krajem

Rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs pozval nového hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu na první oficiální návštěvu jediné vysoké školy v kraji.


Post
Společnost 15.2.2013

Zhruba třetina psů v České Lípě ještě nemá čip

Více než devět stovek psů, konkrétně 950, z celkového počtu 3 250 psů, kteří jsou zaregistrovaní v evidenci finančního odboru MěÚ Česká Lípa, jenž je správcem poplatku ze psa, ještě nemá čip nebo tetování.


Post
Kauzy, soudy a právo 15.2.2013

Krajský soud v Liberci nebude, rozhodli poslanci

Sněmovna v pátek v prvním čtení zamítla poslaneckou iniciativu sociálních demokratů, podle které měl v Liberci vzniknout plnohodnotný krajský soud. V Liberci tak zůstane pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem.


Post
Zdravotnictví 15.2.2013

Přidáváme se ke stávce, 1. března nechoďte k doktorům, hlásí lékařské odbory

Lékařská odborová komora a Svaz českých lékařů (LOK-ČSL) vyzve vedení nemocnic, aby umožnilo lékařům zapojit se do plánované březnové protestní akce.


Post
Společnost 14.2.2013

Nový Bor zve na masopust v duchu karnevalu a Česko-brazilské dny

Kdo letos nestihl jet na karneval do Ria, může se zúčastnit oslav masopustu v duchu brazilského karnevalu v Novém Boru. Může si zatančit v rytmu samby, ochutnat brazilskou kávu, projít se s průvodem karnevalových a masopustních masek, vyzkoušet si běh na historických lyžích, zhlédnout výstavu obrazů a fotografií z Brazílie a spoustu dalších.


Post
Krimi 14.2.2013

Policie: Čtyřletou holčičku z České Lípy zavraždila matka

Policie už zná totožnost vraha čtyřleté holčičky za České Lípy. Reportérovi TV Nova potvrdilo státní zastupitelství, že policie podezírá matku zabité dívenky.


Post
Zdravotnictví 14.2.2013

Zdravotnický rádce: Na co všechno máte jako pacienti právo?

Peskuje vás doktor při vyšetření a vy se bojíte ozvat? Nebo si radši koupíte dražší léky jen proto, abyste si nenahněvali svého kožaře? Neblázněte. Jako pacienti máte i spoustu práv, ne jen povinností!


Post
Společnost 14.2.2013

Liberecké firmě na autoklimatizace se vzňala odmašťovací pec, zasahovalo šest jednotek hasičů

K požáru ve výrobní hale liberecké firmy Denso Manufacturing Czech s.r.o. vyjíždělo ve středu večer šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Požár odmašťovací pece museli hasiči likvidovat pomocí sněhových přístrojů.


Post
Společnost 13.2.2013

Činnost azylového Domu Jonáš je ohrožena

Českolipskému azylovému Domu Jonáš Farní charity Česká Lípa, který po jedenáct let poskytuje azyl matkám s dětmi v životní tísni, hrozí zavření. Jak je to možné?


Post
Krimi 13.2.2013

Liberečtí policisté obvinili pravděpodobného pachatele vraždy dítěte v České Lípě

Liberečtí policisté zahájili trestní stíhání vraha nezletilé holčičky z České Lípy. Na základě zajištěných důkazů a dalších procesních úkonů obvinili kriminalisté ze zločinu vraždy nezletilého dítěte osobu, která měla tento čin spáchat.


Post
Doprava 13.2.2013

Mladého muže srazil v České Lípě vlak, zemřel na místě

Smrtelná zranění utrpěl v noci na středu v České Lípě mladý muž, kterého srazil vlak. Po nárazu zůstal šestadvacetiletý muž ležet v kolejišti, zraněním na místě podlehl.


Post
Počasí 13.2.2013

Nový sníh a -6 °C, to dnes čeká Česko

Na západě a severozápadě Čech bude k večeru přechodně až oblačno a sněžit bude už jen místy. Na jihovýchodě území předpovídají meteorologové srážky přechodně smíšené. Teploty se dnes budou pohybovat mezi -3 až +1 °C.


Post
Krimi 12.2.2013

Liberečtí policisté vyšetřují vraždu tříleté holčičky v České Lípě

Vraždu dítěte v České Lípě vyšetřují od pondělního večera liberečtí kriminalisté. Obětí je teprve tříletá holčička, její matka se zřejmě pokusila o sebevraždu a je ve vážném stavu v nemocnici.


Post
Politika 11.2.2013

Tři liberečtí krajští radní se vzdali mandátu

Tři krajští radní z Liberce se v pondělí večer rozhodli vystoupit ze sociální demokracie a odejít z politických funkcí. Visí nad nimi podezřelé vyplácení odměn.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA