Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Vzdělávání a školy 14.3.2013

České školství? Lidé ho oznámkovali trojkou

Zavedení školní docházky až od sedmi let? Pro by byla necelá třetina Čechů. Hůř dopadl i případný začátek vyučování od devíti ráno, to by souhlasila čtvrtina a třetina dotázaných by zvedla ruku pro slovní hodnocení místo známek.


Post
Politika 14.3.2013

Nečas chce jmenovat ministrem obrany Picka

Čekání na to, až premiér Petr Nečas (ODS) ohlásí jméno nástupce Karolíny Peake (LIDEM) na postu ministra obrany, je u konce. Novým šéfem ministerstva se stane bývalý náčelník generálního štábu armády a současný první náměstek rezortu Vlastimil Picek.


Post
Společnost 14.3.2013

Dárci krve převzali plakety z rukou primátora

Obřadní síň se ve středu odpoledne zaplnila dobrovolnými dárci krve. Již tradiční obřad předávání ocenění za 20 a 40 odběrů připravilo Statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s jabloneckým spolkem Českého Červeného kříže.


Post
Společnost 14.3.2013

V Česku se zvýšil počet obyvatel díky přistěhovalcům

Ke konci minulého roku žilo v Česku o 10 700 lidí více, než tomu bylo v roce 2011. Ač přírůstek táhnou především přistěhovalci, loni se do českých rodin narodilo o 400 dětí více, než kolik lidí zemřelo.


Post
Krimi 14.3.2013

Každoročně kolem tisícovky požárů způsobí komíny

Přiznejme si upřímně, kdo z nás věří, že kominíci nosí štěstí? Přestože je praktická stránka této pověry již dávno zapomenuta, najde se velká skupina lidí, která když vidí kominíka, si minimálně sáhne na knoflík - „co kdyby?“.


Post
Krimi 14.3.2013

Požár v panelovém domě likvidovalo 5 jednotek

Pět jednotek hasičů dnes ráno zasahovalo v Semilech u požáru šestipatrové výškové budovy. Valící se černý kouř z okna v panelovém domě byl hasičům nahlášen prostřednictvím linky 112 v 5:55 hodin.


Post
Krimi 14.3.2013

Výbušniny v bytě policisty by dokázaly panelák srovnat se zemí!

Policista z Tanvaldu, kterého v jeho bytě ve Velkých Hamrech na Jablonecku zatkla generální inspekce bezpečnostních sborů, je stále vyslýchán. Muž měl doma velké množství chemických látek pro přípravu výbušnin. Mezi nimi také pentrit.


Post
Politika 13.3.2013

Třiaosmdesát dní je obrana bez ministra. Klíčový resort si řídí premiér Nečas a zarputile mlží

Už 83 dní je ministerstvo obrany bez řádného šéfa a v dočasném područí ODS a premiéra Petra Nečase. I dnes Nečas znovu zopakoval, že chce post obsadit co nejrychleji, ale protahovaná jednání tomu nenasvědčují.


Post
Doprava 13.3.2013

Letadlo Travel Service sjelo v Katovicích z dráhy a zabořilo se do země

Letadlo české společnosti Travel Service v úterý večer při přistávání na letišti Pyrzowice v polských Katovicích sjelo z dráhy a zabořilo se do země.


Post
Politika 13.3.2013

Rathův život ve věznici: Ping-pong s dozorci a jízda na rotopedu

David Rath si podle vedení vazební věznice v Ruzyni nedopřává žádné nadstandardní jednání. Přesto si s dozorci občas zahraje ping-pong nebo si dokonce sám vyžádal samotku.


Post
Společnost 13.3.2013

Náhradní mateřství - matkou dítěte je vždy žena, která ho porodila

Pokud žena nemůže ze zdravotních důvodů donosit a porodit dítě, může ho za ni donosit náhradní matka. Ta se pak z právního hlediska stane matkou dítěte. Žena si může "své" biologické dítě osvojit, v tomto případě si může osvojit i dítě, které za ni porodila příbuzná v přímé linii: sestra nebo matka.


Post
Společnost 12.3.2013

Ve věku 65 let zemřel uznávaný soudní znalec Slavomil Hubálek

V Praze ve věku 65 let zemřel uznávaný psycholog a soudní znalec Slavomil Hubálek. Zřejmě mu selhalo srdce. Specializoval se na psychiku zločinců.


Post
Krimi 12.3.2013

Muž z Liberecka málem utýral dva psy hlady, teď je žádá od města a útulku zpět

Úředníci z libereckého magistrátu dnes předvolali k jednání Miloslava Mráze z Osečné. Chovatel křížence rhodeského ridžbeka téměř utýral hlady. Zvíře žilo ještě s dalším psem v nesnesitelných podmínkách.


Post
Společnost 12.3.2013

Liberecký kraj vyhlašuje 9. ročník soutěže Stavba roku

Liberecký kraj a partnerské organizace již podeváté vyhlašují veřejnou soutěž Stavba roku Libereckého kraje. Záměrem této populární soutěže je seznámit veřejnost se současnými výsledky stavebních činností a architektonické tvorby v kraji.


Post
Zdravotnictví 11.3.2013

Dozorčí rada Krajské nemocnice Liberec projedná návrh na změny v představenstvu

Na programu jednání dozorčí rady liberecké nemocnice v pondělí 18. března je návrh na odvolání některých současných členů představenstva a jmenování členů nových.


Post
Krimi 11.3.2013

Zloděj vykradl prodejnu potravin v Jeřmanicích na Liberecku

V průběhu noci z pátku na sobotu došlo v Jeřmanicích v Rádelské ulici k vloupání do prodejny potravin. Majitelce prodejny vznikla vloupáním škoda ve výši 24 000 Kč.


Post
Počasí 11.3.2013

Do Česka se vrátila zima, bude až –15 °C

Zatímco minulý týden jsme se ohřáli, tento týden budeme znovu mrznout. Přes den se budou teploty pohybovat okolo nuly. V noci pak ale klesnou až k –15 °C. Češi si podle meteorologů užijí i nový sníh, řidiče ale potrápí náledí.


Post
Počasí 10.3.2013

Tohle je březnové počasí?: Východ Čech zasáhly bouřky, Vysočinu krupobití

Jarní teploty, mráz, krupobití i bouřky. Březnové počasí si s námi zahrává. Desetistupňové teploty vystřídá od příštího týdne mráz.


Post
Společnost 10.3.2013

Veřejně prospěšné práce v roce 2013 ve městě Semily

Město Semily v letošním roce opět využije veřejně prospěšné práce k zajištění údržby města. Celkem 13 pracovníků se bude starat o úklid města, odplevelení záhonů, prořezy náletových dřevin, obsluhu veřejného WC, roznos pošty MěÚ, atd.


Post
Společnost 10.3.2013

Do výběrového řízení na prodej libereckého letiště se žádný zájemce nepřihlásil

Z výběrového řízení na prodej libereckého letiště žádný nový majitel areálu nevzešel. Nepřihlásil se totiž žádný zájemce. Vedení města Liberce proto nyní chystá další kroky, jak s areálem naloží.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě