Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Krimi 11.3.2013

Zloděj vykradl prodejnu potravin v Jeřmanicích na Liberecku

V průběhu noci z pátku na sobotu došlo v Jeřmanicích v Rádelské ulici k vloupání do prodejny potravin. Majitelce prodejny vznikla vloupáním škoda ve výši 24 000 Kč.


Post
Počasí 11.3.2013

Do Česka se vrátila zima, bude až –15 °C

Zatímco minulý týden jsme se ohřáli, tento týden budeme znovu mrznout. Přes den se budou teploty pohybovat okolo nuly. V noci pak ale klesnou až k –15 °C. Češi si podle meteorologů užijí i nový sníh, řidiče ale potrápí náledí.


Post
Počasí 10.3.2013

Tohle je březnové počasí?: Východ Čech zasáhly bouřky, Vysočinu krupobití

Jarní teploty, mráz, krupobití i bouřky. Březnové počasí si s námi zahrává. Desetistupňové teploty vystřídá od příštího týdne mráz.


Post
Společnost 10.3.2013

Veřejně prospěšné práce v roce 2013 ve městě Semily

Město Semily v letošním roce opět využije veřejně prospěšné práce k zajištění údržby města. Celkem 13 pracovníků se bude starat o úklid města, odplevelení záhonů, prořezy náletových dřevin, obsluhu veřejného WC, roznos pošty MěÚ, atd.


Post
Společnost 10.3.2013

Do výběrového řízení na prodej libereckého letiště se žádný zájemce nepřihlásil

Z výběrového řízení na prodej libereckého letiště žádný nový majitel areálu nevzešel. Nepřihlásil se totiž žádný zájemce. Vedení města Liberce proto nyní chystá další kroky, jak s areálem naloží.


Post
Společnost 10.3.2013

Služba e-UtilityReport pomáhá stavebníkům na Tanvaldsku

Mikroregion Tanvaldsko nabízí svým občanům novou bezplatnou službu mající za cíl zjednodušit agendu spojenou s procesem “vyjádření k existenci sítí“.


Post
Společnost 10.3.2013

Potřetí v historii zavlála tibetská vlajka v sídle Libereckého kraje

Potřetí v historii krajů zavlála dnes na budově Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu, v Liberci tibetská vlajka. Přišli ji sem na terasu 3. patra vedle krajské vlajky vyvěsit hejtman Libereckého kraje Martin Půta, jeho statutární náměstkyně Zuzana Kocumová a radní Josef Jadrný.


Post
Společnost 9.3.2013

Místo požáru za lesem blikala auta

Ve čtvrtek ve večerních hodinách dostali hasiči přes tísňovou linku 112 zprávu o tom, že hoří les v tanvaldské ulici Pod Špičákem. Podle ohlášení byly vidět plameny, a proto operační důstojník vyhlásil poplach hned třem jednotkám.


Post
Společnost 9.3.2013

Krajský úřad Libereckého kraje pomůže obcím a městům s řešením přestupků

Další zkvalitnění metodické pomoci obcím Libereckého kraje připravil Krajský úřad Libereckého kraje – správní odbor – oddělení přestupků a voleb.


Post
Společnost 9.3.2013

Do Domova seniorů ve Vratislavicích přijeli polští terapeuti

V rámci dlouholeté spolupráce Domu pomocy spolecznej v Kowarech a Domova pro seniory v Liberci - Vratislavicích nad Nisou se uskutečnila pracovní schůzka terapeutů těchto zařízení poskytujících sociální služby seniorům.


Post
Počasí 9.3.2013

O víkendu si naposledy užijete teploty přes 10 °C, příští týden se výrazně ochladí

Zima ještě neřekla poslední slovo. O víkendu se ale budou teploty na části území pohybovat ještě přes 10 °C. Od začátku příštího týdne ale do Česka dorazí pořádné ochlazení, v průběhu týdne klesnou i teploty přes den pod bod mrazu!


Post
Politika 8.3.2013

Miloš Zeman se stal třetím prezidentem samostatné České republiky

Česká republika má svého třetího prezidenta, Miloš Zeman v pátek dvacet minut po 10.00 složil na Hradě slib do rukou šéfa Senátu Milana Štěcha (ČSSD) a tímto aktem se ujal na příštích pět let jedné z nejvyšších ústavních funkcí. Při slavnostním aktu přísahal na speciální výtisk české ústavy.


Post
Společnost 7.3.2013

Česká Lípa opět vyvěsí tibetskou vlajku

Podobně jako v předchozích letech se Česká Lípa i v tomto roce zapojí do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. Město vlajku vyvěsí v neděli 10. března na budově městského úřadu.


Post
Společnost 6.3.2013

Hasiči pomáhali v Liberci s vyproštěním zaklíněného muže

Liberečtí profesionální hasiči dnes byli středu po poledni přivoláni na pomoc do ulice Kostelní v Liberci k vyproštění muže.


Post
Společnost 6.3.2013

V Jablonci se zřítila střecha rozestavěného OBI marketu, srazil ji bagrista

V Jablonci nad Nisou se ve středu dopoledne zřítila střecha rozestavěného obchodního domu OBI. Příčinou neštěstí byla neopatrná manipulace s bagrem.


Post
Doprava 6.3.2013

VELKÉ SROVNÁNÍ: Kde v zemi jezdí žáci a studenti za vzděláním nejlevněji

Jestliže vaše dítě dojíždí do školy, ať už v rámci jednoho města nebo se toulá po republice, jistě víte, jakou zátěž to přináší domácímu rozpočtu. Na jaké slevy mají žáci a studenti nárok a která města jim vycházejí nejvíce vstříc?


Post
Společnost 6.3.2013

V Domě Jany a Josefa V. Scheybalových začne výstava Singltrek

V Jablonci proběhne výstava Singltrek, která bude instalována v březnu v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových. 8 panelů s fotografiemi Singltreku představí návštěvníkům stezku, která se nachází v lesním terénu mezi Novým Městem p. Smrkem a Lázněmi Libverdou.


Post
Počasí 5.3.2013

Kdy už přijde jaro? Ještě si počkáme, bude mráz i sníh

Taky už máte zimy plné zuby a ptáte se, kdy už tu bude konečně jaro? No, ještě to potrvá, předpovídají meteorologové. Dokonce ještě očekávají i teploty minus 10 °C! Trvale by se denní teploty měly dostat nad nulu až v druhé polovině března.


Post
Doprava 5.3.2013

Česká Lípa už začala s opravami výtluků na komunikacích

Již na konci minulého týdne z Bulharské, Kozákovy ulice a dalších míst v České Lípě zmizely výtluky, které napáchala letošní zima. Do ulic totiž vyrazil stroj se speciální technologií silkot, která dokáže některé výtluky opravit i při nízkých teplotách.


Post
Počasí 5.3.2013

Čeká nás další sluneční den, teploty opět překročí 10 °C

Můžeme se opět těšit na jarní počasí, i v úterý totiž meteorologové očekávají slunečné počasí. Nejvyšší denní teploty by opět mohly překročit 10 °C.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA