Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Krimi 21.3.2013

Policie na Liberecku pátrá po sedmnáctileté dívce

Pohřešování sedmnáctileté Sandry Kobrové přišla libereckým policistům ohlásit její matka v sobotu 9. března s tím, že dceru pohřešuje již od středy 6. března.


Post
Doprava 20.3.2013

Plocha u českolipského Banca bude v budoucnu jen parkovištěm

Pouze auta budou moci do budoucna stát na ploše před obchodním domem Banco v centru České Lípy. V upraveném návrhu nového územního plánu, který budou zastupitelé projednávat na svém květnovém zasedání, bude plocha nově vedená pouze jako plocha pro odstavování vozidel.


Post
Společnost 20.3.2013

Obyvatelé Semil rozhodnou o geotermální elektrárně v referendu

Již tento pátek se vydají Semilští do obvyklých hlasovacích místností, aby vhozením hlasovacího lístku do hlasovací urny projevili svůj názor na vybudování geotermální elektrárny na území města Semily.


Post
Vzdělávání a školy 19.3.2013

V českolipských školkách přibude 50 nových míst

Více než padesát míst přibude letos v září v českolipských školkách. Jedna nová třída s kapacitou 25 míst se otevře ve školce Na Výsluní, druhá s kapacitou 28 dětí pak v mateřince na Severu. Pokud rodiče chtějí, aby letos v září jejich dítě do školky nastoupilo, musí ho přivést k zápisu. To je jediný možný způsob, jak dítě do zařízení přihlásit.


Post
Doprava 19.3.2013

Sníh opět potrápil řidiče i v Libereckém kraji

Nový sníh komplikoval dopravu na řadě míst v Libereckém kraji. Hasiči jsou od rána na nohou a pomáhají u dopravních nehod. Jen do deváté hodiny ranní vyjížděli devětkrát, z toho dvakrát odstraňovali popadané stromy, při ostatních událostech šlo o nehody.


Post
Společnost 19.3.2013

Kampaň „Obezřetnost se vyplatí“ je zaměřená na kapesní krádeže

Vzhledem k blížícím se velikonočním svátkům v pondělí 18. března 2013 bylo zahájeno další kolo preventivně informační kampaně „Obezřetnost se vyplatí“, která je zaměřená na kapesní krádeže.


Post
Společnost 18.3.2013

Na Českolipsku začala oprava vedení velmi vysokého napětí

VVN neboli vedení velmi vysokého napětí V 451, které protíná Českolipsko, projde v následujících týdnech opravou. Na vybraných stožárech v úseku od Kozlů po Stráž pod Ralskem dojde k výměně tzv. izolátorových závěsů, tedy koncových částí stožárů, které drží vodiče.


Post
Společnost 18.3.2013

Česká Lípa se znovu zapojí do kampaně Hodina Země

Přesně na 60 minut, konkrétně od 20:30 do 21:30 hodin, v sobotu 23. března 2013 přestane po celém území České Lípy svítit soustava veřejného osvětlení. Tímto činem se město i letos zapojí do kampaně Hodina Země.


Post
Společnost 18.3.2013

Učitelky evakuovaly děti z hořící školky, škoda je za milion

U požáru školky dnes zasahovali hasiči v Roztokách na Semilsku. Evakuováno muselo být z budovy 25 dětí a 2 učitelky.


Post
Společnost 18.3.2013

V kotelně mateřské školy v Roztokách u Jilemnice hořelo

Dnes ráno byl hasičům přes linku 112 nahlášen požár v kotelně mateřské školy v Roztokách u Jilemnice. Za pár minut k události dorazily 4 jednotky hasičů – profesionálové z Jilemnice i jejich dobrovolní kolegové z Jilemnice, Studence a samozřejmě místní jednotka.


Post
Doprava 18.3.2013

Každodenní znásilňování a mlácení. Paní Ludmilu manžel týral deset let

Když řekla u oltáře "ano", začala její desetiletá noční můra – manželství plné brutálního týrání. Teď se rozhodla se svým příběhem svěřit.


Post
Politika 17.3.2013

KDU-ČSL: Živnostníci nejsou paraziti, pane stínový ministře financí!

Volební sjezd ČSSD a celý jeho průběh symbolicky shrnul stínový ministr financí Jan Mládek. Ve svém projevu řekl o živnostnících, že „parazitují na zaměstnancích".


Post
Společnost 16.3.2013

Jablonecký Euroregion Tour 2013 rozšíří nabídku výletů pro domácí i přespolní návštěvníky

Již 13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EUROREGION TOUR 2013 se tradičně uskuteční od 21. do 23. března 2013 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.


Post
Vzdělávání a školy 16.3.2013

Gymnázium v České Lípě zabojovalo na soutěži Euroweek 2013

Gymnázium v České Lípě se zapojuje do mezinárodních studentských projektů a aktivně tak podporuje rozvoj jazykových dovedností svých žáků spolu s poznáváním všedního života i památek v jiné evropské zemi.


Post
Politika 15.3.2013

Prezident Zeman: Přeji si vítězství ČSSD a její jednobarevnou vládu

Vítězství sociálních demokratů v příštích volbách do Poslanecké sněmovny je přáním prezidenta Miloše Zemana. Mějte odvahu vládnout sami, apeloval prezident na straníky během svého projevu, na sjezdu ČSSD v Ostravě.


Post
Politika 14.3.2013

Zeman jmenoval kancléřem Vratislava Mynáře

Prezident Miloš Zeman jmenoval ve čtvrtek předsedu Strany práv občanů - Zemanovci (SPOZ) Vratislava Mynáře do funkce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Oznámila to mluvčí hlavy státu Hana Burianová.


Post
Společnost 14.3.2013

Z výšky i z hloubky vás zachrání hasiči - lezci

Každý hasič musí v průběhu své kariéry u sboru projít základním výcvikem a následně pak spoustou dalších školení a cvičení, při kterých se připravuje na různé situace, s nimiž se může při práci hasiče setkat.


Post
Společnost 14.3.2013

Brání vám exmanželka setkat se s dítětem? Pomůže vám Facebook, rozhodl soud

Pokud jste rozvedení a z nějakého důvodu se nemůžete setkat se svým dítětem, může osobní styk nahradit konverzace přes Skype, Facebook nebo telefon. Ve sjednocujícím stanovisku o tom rozhodl Nejvyšší soud v Brně.


Post
Vzdělávání a školy 14.3.2013

České školství? Lidé ho oznámkovali trojkou

Zavedení školní docházky až od sedmi let? Pro by byla necelá třetina Čechů. Hůř dopadl i případný začátek vyučování od devíti ráno, to by souhlasila čtvrtina a třetina dotázaných by zvedla ruku pro slovní hodnocení místo známek.


Post
Politika 14.3.2013

Nečas chce jmenovat ministrem obrany Picka

Čekání na to, až premiér Petr Nečas (ODS) ohlásí jméno nástupce Karolíny Peake (LIDEM) na postu ministra obrany, je u konce. Novým šéfem ministerstva se stane bývalý náčelník generálního štábu armády a současný první náměstek rezortu Vlastimil Picek.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě