Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 6.3.2013

V Jablonci se zřítila střecha rozestavěného OBI marketu, srazil ji bagrista

V Jablonci nad Nisou se ve středu dopoledne zřítila střecha rozestavěného obchodního domu OBI. Příčinou neštěstí byla neopatrná manipulace s bagrem.


Post
Doprava 6.3.2013

VELKÉ SROVNÁNÍ: Kde v zemi jezdí žáci a studenti za vzděláním nejlevněji

Jestliže vaše dítě dojíždí do školy, ať už v rámci jednoho města nebo se toulá po republice, jistě víte, jakou zátěž to přináší domácímu rozpočtu. Na jaké slevy mají žáci a studenti nárok a která města jim vycházejí nejvíce vstříc?


Post
Společnost 6.3.2013

V Domě Jany a Josefa V. Scheybalových začne výstava Singltrek

V Jablonci proběhne výstava Singltrek, která bude instalována v březnu v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových. 8 panelů s fotografiemi Singltreku představí návštěvníkům stezku, která se nachází v lesním terénu mezi Novým Městem p. Smrkem a Lázněmi Libverdou.


Post
Počasí 5.3.2013

Kdy už přijde jaro? Ještě si počkáme, bude mráz i sníh

Taky už máte zimy plné zuby a ptáte se, kdy už tu bude konečně jaro? No, ještě to potrvá, předpovídají meteorologové. Dokonce ještě očekávají i teploty minus 10 °C! Trvale by se denní teploty měly dostat nad nulu až v druhé polovině března.


Post
Doprava 5.3.2013

Česká Lípa už začala s opravami výtluků na komunikacích

Již na konci minulého týdne z Bulharské, Kozákovy ulice a dalších míst v České Lípě zmizely výtluky, které napáchala letošní zima. Do ulic totiž vyrazil stroj se speciální technologií silkot, která dokáže některé výtluky opravit i při nízkých teplotách.


Post
Počasí 5.3.2013

Čeká nás další sluneční den, teploty opět překročí 10 °C

Můžeme se opět těšit na jarní počasí, i v úterý totiž meteorologové očekávají slunečné počasí. Nejvyšší denní teploty by opět mohly překročit 10 °C.


Post
Společnost 3.3.2013

Síť mateřských center hledá v Libereckém kraji společnosti přátelské rodinám

Síť mateřských center o.s. v Libereckém kraji vyhlašuje krajské kolo soutěže Společnost přátelská rodině. Do soutěže, nad kterou převzal záštitu krajský radní pro sociální věci Petr Tulpa, se mohou zájemci přihlásit do konce března.


Post
Doprava 2.3.2013

Obce Sdružení Peklo na Českolipsku trápí kamiony

Průjezd kamionů po silnicích II. a III. třídy obcemi sdruženými v mikroregionu Peklo na Českolipsku trápí starosty 12 obcí ležících v údolí Ploučnice.


Post
Krimi 1.3.2013

Kriminalisté dopadli organizovaný gang zlodějů, kradli většinou zlato

Organizovaný gang, který se zaměřoval na zlatnictví, zastavárny, směnárny a další obchody, zadrželi v těchto dnech kriminalisté. Skupina páchala krádeže velmi sofistikovaným způsobem po celé republice, ale i v zahraničí.


Post
Počasí 28.2.2013

Kožichy půjdou do skříně, do Česka přichází jaro

Sluníčko a teploty kolem 12 °C slibují meteorologové na příští týden. Víkend sice zůstane chladnější, teploty se budou pohybovat kolem 5 °C, místy může být až 7 °C, ale rozpustí se inverze a lidé by se měli dočkat více slunečních paprsků.


Post
Společnost 27.2.2013

Stále více českých dětí chce spáchat sebevraždu. Můžou za to velké nároky, říká odborník

Na dětskou Linku bezpečí každoročně volá víc dětí, které mají sklony k sebevraždě nebo sebepoškozování. Za posledních pět let se počet hovorů na toto téma víc než zdvojnásobil. Zatímco v roce 2008 jich přijali 610, loni jich bylo už 1313. Můžou za to hlavně velké nároky, které jsou v dnešní době na děti kladeny.


Post
Společnost 27.2.2013

V Liberci proběhne setkání pedagogů z Česka a Saska

Na semináři 1. března 2013 se ve velkém sále Krajské vědecké knihovny v Liberci sejdou čeští a saští pedagogové. Pod vedením pracovníků Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže budou společně pracovat na rozvoji česko-německých projektů pro předškolní děti. Důležitým aspektem setkání bude také sdílení zkušeností a navazování nových přeshraničních kontaktů.


Post
Doprava 27.2.2013

Na namrzlé silnici havarovala dvě auta

Dnes před osmou hodinou ranní zasahovali liberečtí profesionální hasiči u dopravní nehody v Záskalí, kde na namrzlé silnici havarovala dvě osobní auta.


Post
Politika 26.2.2013

Proběhlo veřejné projednání upraveného návrhu nového Územního plánu České Lípy

O tom, kde do budoucna budou moci stát rodinné domky, hřiště, továrny nebo nová sportoviště budou v nejbližších měsících rozhodovat českolipští zastupitelé. Budou totiž schvalovat nejdůležitější rozvojový dokument města, upravený návrh nového Územního plánu České Lípy.


Post
Politika 26.2.2013

Bývalí radní Libereckého kraje za ČSSD rezignovali na posty krajských zastupitelů

Bývalý náměstek hejtmana pro dopravu Martin Sepp, exradní pro ekonomiku Zdeněk Bursa a rovněž bývalý radní pro sociální věci Pavel Petráček v pondělí oficiálně rezignovali na posty zastupitelů Libereckého kraje za ČSSD.


Post
Společnost 25.2.2013

Spolupráce Libereckého kraje a Elektrowinu v oblasti třídění elektroodpadů přináší své ovoce

Obyvatelé Libereckého umí třídit elektroodpad. V minulém roce to dokázali v rámci dohody o spolupráci kraje s kolektivním systémem ELEKTROWIN na realizaci projektu Intenzifikace zpětného odběru elektrozařízení a odděleného sběru elektroodpadu.


Post
Společnost 25.2.2013

Nová přeshraniční hasičská cisterna je již v Chrastavě

Novou hasičskou cisternu CAS 20/3000/200 Tatra T815 231R55 19 325 4 x 4,2 v pondělí oficiálně převzali dobrovolní hasiči v Chrastavě.


Post
Společnost 25.2.2013

Ve druhém kole regionálního grantového řízení přispěla Nadace České pojišťovny i Diakonii Dubá

Ve druhém kole grantového řízení podpořila Nadace ČP celkem osmnáct projektů. Šlo například o příspěvek ve výši 61 163 korun pro Diakonii Dubá.


Post
Společnost 25.2.2013

Testy DNA potvrdly koninu i v masových kuličkách z prodejny IKEA

Švédský řetězec s nábytkem IKEA má problém, v oblíbených masových kuličkách, které nabízí ve svých koutcích s občerstvení, zjistili kontroloři Státní veterinární správy (SVS) přítomnost koňského masa.


Post
Společnost 24.2.2013

Rakovina vzala Daně (38) půlku obličeje, ale nevzala jí touhu pomáhat dětem

I když sama umírá, pomáhá druhým. Daně z Hrádku nad Nisou vzala rakovina obličej. Přesto, že už podle lékařů nemá velkou naději na život, nevzdává se a pomáhá opuštěným dětem.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA