Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Krimi 27.3.2013

Zloději mají nový trik, jak vám vykrást auto

Čeští zloději vymysleli nový trik, jak vám vykrást auto. Zbystřit by měli hlavně majitelé vozů Škoda Octavia kombi a Škoda Superb.


Post
Krimi 27.3.2013

Zloděj si ze stodoly odnesl kabely a nářadí

Téměř desetitisícovou škodu způsobil zloděj, který se během března vloupal do jednoho objektu v obci Slaná.


Post
Společnost 27.3.2013

Jablonec opět přispěje na prázdninovou péči o předškolní děti

I pro letošní rok odsouhlasila Rada města poskytnutí příspěvku ve výši 100 Kč na dítě a den, pokud rodiče využijí služby některého z registrovaných subjektů, které nabízejí prázdninovou péči.


Post
Společnost 27.3.2013

V Chrastavě se předávaly plakety Jana Ámose Komenského

V pondělí proběhlo v obřadní síni slavnostní předávání plaket Jana Ámose Komenského. V letošním roce se uskutečnilo již v pořadí páté oceňování, které se koná při příležitosti oslav Dne učitelů.


Post
Společnost 27.3.2013

Kdo v Hrádku nad Nisou zaplatí za odpady včas, dostane permanentku na Kristýnu

Až několik set lidí každým rokem v Hrádku nad Nisou nezaplatí poplatek za likvidaci odpadů. Motivací, která by tento stav měla změnit, se letos stane možnost využívat vstup do rekreačního areálu Kristýna prakticky zdarma. Stačí k tomu jediné: zaplatit poplatek ve výši 600 Kč do 31. května a nebýt dlužníkem města. Permanentky v ceně 5 Kč se začnou prodávat od 3. dubna na městském úřadě.


Post
Společnost 27.3.2013

Euroregion Tour 2013 Jablonci nad Nisou obohatil svět regionálního cestovního ruchu

Již 13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2013, který se konal do soboty 23. března v Eurocentru v Jablonci nad Nisou, byl letos ve znamení motta Proměny času, jež v sobě skloubilo zejména historické a technické památky v Libereckém kraji.


Post
Společnost 27.3.2013

Česká Lípa bude poskytovat granty na památkovou péči

Město Česká Lípa bude i v letošním roce podporovat oblast památkové péče formou grantů. O poskytnutí finančního příspěvku může požádat právnická i fyzická osoba, která je vlastníkem kulturní památky, případně památkově hodnotné nemovitosti situované v památkové zóně města.


Post
Společnost 27.3.2013

Škaredou středou začíná půst

Objeví-li se v kalendáři Škaredá nebo také Sazometná středa, začínají pro křesťany tři přísné postní dny. Dříve se ženy oblékaly do tmavých šatů, muži omezili kouření a hlavním jídlem byla čočka a hrách. Přívlastek "škaredá" je podle pověry odvozený od toho, že ten den měl Jidáš zaprodat Ježíše.


Post
Kauzy, soudy a právo 26.3.2013

Svědkyně popsala průběh korupce v kauze Davida Ratha

Jak fungovalo ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji v kauze okolo poslance Davida Ratha? Jedna ze svědkyň, podnikatelka Ivana Salačová, to při své výpovědi prozradila.


Post
Počasí 25.3.2013

Jarního počasí se dočkáme až příští víkend. Proč stále mrzne?

Přestože kalendářně by už mělo být jaro, za okny se odehrává úplně něco jiného. I příští týden se budou teploty pohybovat kolem nuly a oteplení přinese až víkend. Proč se jaro takhle opozdilo?


Post
Společnost 24.3.2013

Chlapec, který se zřítil na Českolipsku ze skály, bojuje o život

Chlapec skončil ve velmi vážném stavu v motolské nemocnici. Dá se mluvit o štěstí, že 17 metrů dlouhý pád z České skály na Českolipsku vůbec přežil.


Post
Společnost 24.3.2013

Večerní požár napáchal škodu za 1 milion korun

Na linku 112 byl včera večer ohlášen hasičům požár půdy a střechy v bytovém domě v Novém Boru. Škoda byla odhadnuta na 1 milion korun.


Post
Společnost 24.3.2013

Složky IZS cvičily záchranu z ledu

Na vodní nádrž Starý Harcov v Liberci se dnes sjely složky IZS z celého okolí. Dle námětu cvičení se zde při bruslení propadlo několik osob, které bylo třeba z ledové vody zachránit.


Post
Společnost 23.3.2013

Chlapec spadl ze skály, hasiči ho transportovali do vrtulníku

Zásah čtyř jednotek hasičů si vyžádala dnešní záchrana třináctiletého chlapce, který spadl z České skály mezi obcemi Slunečná a Prácheň na Českolipsku.


Post
Společnost 23.3.2013

Pneumokok vloni zabil 61 lidí

Počet nemocných nakažených penumokokem v loňském roce sice poklesl, nahlášeno bylo 335 případů, ale vzrostl počet obětí. Vloni zemřelo 61 lidí proti roku 2011, kdy podlehlo onemocnění 53 z 385 případů. U dětí pod pět let věku onemocnění pokleslo díky očkování, uvádějí statistici.


Post
Zdravotnictví 22.3.2013

Chcete si nechat zaslat výpis ze zdravotní dokumentace? Poradíme vám

Na vyžádání pojištěnce musí zdravotní pojišťovna písemně poskytnout jedenkrát ročně údaje o hrazených službách uhrazených za něj v období posledních dvanáct měsíců. Vyplnit stačí jen žádanku.


Post
Společnost 22.3.2013

Požár chaty si vyžádal zásah tří jednotek

Čtyři cisternové automobilové stříkačky i výšková technika vyrazily dnes dopoledne k požáru chaty v části Liberce – Radčice.


Post
Krimi 22.3.2013

Únos? Nebo dokonce vražda? Petra (15) a Sandra (17) záhadně zmizely

Petra Vondráková z Dudína na Jihlavsku zmizela z tamních diskotéky, Sandra Kobrová z Liberce nedorazila z oslavy kamarádčiných narozenin. Rodina i přátelé mají o obě dívky velký strach.


Post
Zdravotnictví 22.3.2013

Přeočkování na tetan až po 20 letech? Chybí vakcíny

Potřebujete přeočkování na tetanus? Máte smůlu, Českou republiku trápí nedostatek vakcín a podobně jsou na tom i další evropské státy. Ministerstvo zdravotnictví nevylučuje, že interval mezi přeočkováním může být až 20 let.


Post
Doprava 22.3.2013

O víkendu vyjedou z Liberce mimořádné autobusové spoje do Bedřichova

Přestože platnost zimního jízdního řádu na regionální autobusové lince 540 145 Liberec – Bedřichov skončila ke dni 17. 3. 2013, s ohledem na přetrvávající příznivé sněhové podmínky vypraví ČSAD Liberec v sobotu a neděli mimořádné spoje z Liberce do Bedřichova a zpět nad rámec platného jízdního řádu.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě