Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 18.3.2013

Česká Lípa se znovu zapojí do kampaně Hodina Země

Přesně na 60 minut, konkrétně od 20:30 do 21:30 hodin, v sobotu 23. března 2013 přestane po celém území České Lípy svítit soustava veřejného osvětlení. Tímto činem se město i letos zapojí do kampaně Hodina Země.


Post
Společnost 18.3.2013

Učitelky evakuovaly děti z hořící školky, škoda je za milion

U požáru školky dnes zasahovali hasiči v Roztokách na Semilsku. Evakuováno muselo být z budovy 25 dětí a 2 učitelky.


Post
Společnost 18.3.2013

V kotelně mateřské školy v Roztokách u Jilemnice hořelo

Dnes ráno byl hasičům přes linku 112 nahlášen požár v kotelně mateřské školy v Roztokách u Jilemnice. Za pár minut k události dorazily 4 jednotky hasičů – profesionálové z Jilemnice i jejich dobrovolní kolegové z Jilemnice, Studence a samozřejmě místní jednotka.


Post
Doprava 18.3.2013

Každodenní znásilňování a mlácení. Paní Ludmilu manžel týral deset let

Když řekla u oltáře "ano", začala její desetiletá noční můra – manželství plné brutálního týrání. Teď se rozhodla se svým příběhem svěřit.


Post
Politika 17.3.2013

KDU-ČSL: Živnostníci nejsou paraziti, pane stínový ministře financí!

Volební sjezd ČSSD a celý jeho průběh symbolicky shrnul stínový ministr financí Jan Mládek. Ve svém projevu řekl o živnostnících, že „parazitují na zaměstnancích".


Post
Společnost 16.3.2013

Jablonecký Euroregion Tour 2013 rozšíří nabídku výletů pro domácí i přespolní návštěvníky

Již 13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EUROREGION TOUR 2013 se tradičně uskuteční od 21. do 23. března 2013 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.


Post
Vzdělávání a školy 16.3.2013

Gymnázium v České Lípě zabojovalo na soutěži Euroweek 2013

Gymnázium v České Lípě se zapojuje do mezinárodních studentských projektů a aktivně tak podporuje rozvoj jazykových dovedností svých žáků spolu s poznáváním všedního života i památek v jiné evropské zemi.


Post
Politika 15.3.2013

Prezident Zeman: Přeji si vítězství ČSSD a její jednobarevnou vládu

Vítězství sociálních demokratů v příštích volbách do Poslanecké sněmovny je přáním prezidenta Miloše Zemana. Mějte odvahu vládnout sami, apeloval prezident na straníky během svého projevu, na sjezdu ČSSD v Ostravě.


Post
Politika 14.3.2013

Zeman jmenoval kancléřem Vratislava Mynáře

Prezident Miloš Zeman jmenoval ve čtvrtek předsedu Strany práv občanů - Zemanovci (SPOZ) Vratislava Mynáře do funkce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Oznámila to mluvčí hlavy státu Hana Burianová.


Post
Společnost 14.3.2013

Z výšky i z hloubky vás zachrání hasiči - lezci

Každý hasič musí v průběhu své kariéry u sboru projít základním výcvikem a následně pak spoustou dalších školení a cvičení, při kterých se připravuje na různé situace, s nimiž se může při práci hasiče setkat.


Post
Společnost 14.3.2013

Brání vám exmanželka setkat se s dítětem? Pomůže vám Facebook, rozhodl soud

Pokud jste rozvedení a z nějakého důvodu se nemůžete setkat se svým dítětem, může osobní styk nahradit konverzace přes Skype, Facebook nebo telefon. Ve sjednocujícím stanovisku o tom rozhodl Nejvyšší soud v Brně.


Post
Vzdělávání a školy 14.3.2013

České školství? Lidé ho oznámkovali trojkou

Zavedení školní docházky až od sedmi let? Pro by byla necelá třetina Čechů. Hůř dopadl i případný začátek vyučování od devíti ráno, to by souhlasila čtvrtina a třetina dotázaných by zvedla ruku pro slovní hodnocení místo známek.


Post
Politika 14.3.2013

Nečas chce jmenovat ministrem obrany Picka

Čekání na to, až premiér Petr Nečas (ODS) ohlásí jméno nástupce Karolíny Peake (LIDEM) na postu ministra obrany, je u konce. Novým šéfem ministerstva se stane bývalý náčelník generálního štábu armády a současný první náměstek rezortu Vlastimil Picek.


Post
Společnost 14.3.2013

Dárci krve převzali plakety z rukou primátora

Obřadní síň se ve středu odpoledne zaplnila dobrovolnými dárci krve. Již tradiční obřad předávání ocenění za 20 a 40 odběrů připravilo Statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s jabloneckým spolkem Českého Červeného kříže.


Post
Společnost 14.3.2013

V Česku se zvýšil počet obyvatel díky přistěhovalcům

Ke konci minulého roku žilo v Česku o 10 700 lidí více, než tomu bylo v roce 2011. Ač přírůstek táhnou především přistěhovalci, loni se do českých rodin narodilo o 400 dětí více, než kolik lidí zemřelo.


Post
Krimi 14.3.2013

Každoročně kolem tisícovky požárů způsobí komíny

Přiznejme si upřímně, kdo z nás věří, že kominíci nosí štěstí? Přestože je praktická stránka této pověry již dávno zapomenuta, najde se velká skupina lidí, která když vidí kominíka, si minimálně sáhne na knoflík - „co kdyby?“.


Post
Krimi 14.3.2013

Požár v panelovém domě likvidovalo 5 jednotek

Pět jednotek hasičů dnes ráno zasahovalo v Semilech u požáru šestipatrové výškové budovy. Valící se černý kouř z okna v panelovém domě byl hasičům nahlášen prostřednictvím linky 112 v 5:55 hodin.


Post
Krimi 14.3.2013

Výbušniny v bytě policisty by dokázaly panelák srovnat se zemí!

Policista z Tanvaldu, kterého v jeho bytě ve Velkých Hamrech na Jablonecku zatkla generální inspekce bezpečnostních sborů, je stále vyslýchán. Muž měl doma velké množství chemických látek pro přípravu výbušnin. Mezi nimi také pentrit.


Post
Politika 13.3.2013

Třiaosmdesát dní je obrana bez ministra. Klíčový resort si řídí premiér Nečas a zarputile mlží

Už 83 dní je ministerstvo obrany bez řádného šéfa a v dočasném područí ODS a premiéra Petra Nečase. I dnes Nečas znovu zopakoval, že chce post obsadit co nejrychleji, ale protahovaná jednání tomu nenasvědčují.


Post
Doprava 13.3.2013

Letadlo Travel Service sjelo v Katovicích z dráhy a zabořilo se do země

Letadlo české společnosti Travel Service v úterý večer při přistávání na letišti Pyrzowice v polských Katovicích sjelo z dráhy a zabořilo se do země.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA