Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 23.3.2013

Chlapec spadl ze skály, hasiči ho transportovali do vrtulníku

Zásah čtyř jednotek hasičů si vyžádala dnešní záchrana třináctiletého chlapce, který spadl z České skály mezi obcemi Slunečná a Prácheň na Českolipsku.


Post
Společnost 23.3.2013

Pneumokok vloni zabil 61 lidí

Počet nemocných nakažených penumokokem v loňském roce sice poklesl, nahlášeno bylo 335 případů, ale vzrostl počet obětí. Vloni zemřelo 61 lidí proti roku 2011, kdy podlehlo onemocnění 53 z 385 případů. U dětí pod pět let věku onemocnění pokleslo díky očkování, uvádějí statistici.


Post
Zdravotnictví 22.3.2013

Chcete si nechat zaslat výpis ze zdravotní dokumentace? Poradíme vám

Na vyžádání pojištěnce musí zdravotní pojišťovna písemně poskytnout jedenkrát ročně údaje o hrazených službách uhrazených za něj v období posledních dvanáct měsíců. Vyplnit stačí jen žádanku.


Post
Společnost 22.3.2013

Požár chaty si vyžádal zásah tří jednotek

Čtyři cisternové automobilové stříkačky i výšková technika vyrazily dnes dopoledne k požáru chaty v části Liberce – Radčice.


Post
Krimi 22.3.2013

Únos? Nebo dokonce vražda? Petra (15) a Sandra (17) záhadně zmizely

Petra Vondráková z Dudína na Jihlavsku zmizela z tamních diskotéky, Sandra Kobrová z Liberce nedorazila z oslavy kamarádčiných narozenin. Rodina i přátelé mají o obě dívky velký strach.


Post
Zdravotnictví 22.3.2013

Přeočkování na tetan až po 20 letech? Chybí vakcíny

Potřebujete přeočkování na tetanus? Máte smůlu, Českou republiku trápí nedostatek vakcín a podobně jsou na tom i další evropské státy. Ministerstvo zdravotnictví nevylučuje, že interval mezi přeočkováním může být až 20 let.


Post
Doprava 22.3.2013

O víkendu vyjedou z Liberce mimořádné autobusové spoje do Bedřichova

Přestože platnost zimního jízdního řádu na regionální autobusové lince 540 145 Liberec – Bedřichov skončila ke dni 17. 3. 2013, s ohledem na přetrvávající příznivé sněhové podmínky vypraví ČSAD Liberec v sobotu a neděli mimořádné spoje z Liberce do Bedřichova a zpět nad rámec platného jízdního řádu.


Post
Krimi 21.3.2013

Policie na Liberecku pátrá po sedmnáctileté dívce

Pohřešování sedmnáctileté Sandry Kobrové přišla libereckým policistům ohlásit její matka v sobotu 9. března s tím, že dceru pohřešuje již od středy 6. března.


Post
Doprava 20.3.2013

Plocha u českolipského Banca bude v budoucnu jen parkovištěm

Pouze auta budou moci do budoucna stát na ploše před obchodním domem Banco v centru České Lípy. V upraveném návrhu nového územního plánu, který budou zastupitelé projednávat na svém květnovém zasedání, bude plocha nově vedená pouze jako plocha pro odstavování vozidel.


Post
Společnost 20.3.2013

Obyvatelé Semil rozhodnou o geotermální elektrárně v referendu

Již tento pátek se vydají Semilští do obvyklých hlasovacích místností, aby vhozením hlasovacího lístku do hlasovací urny projevili svůj názor na vybudování geotermální elektrárny na území města Semily.


Post
Vzdělávání a školy 19.3.2013

V českolipských školkách přibude 50 nových míst

Více než padesát míst přibude letos v září v českolipských školkách. Jedna nová třída s kapacitou 25 míst se otevře ve školce Na Výsluní, druhá s kapacitou 28 dětí pak v mateřince na Severu. Pokud rodiče chtějí, aby letos v září jejich dítě do školky nastoupilo, musí ho přivést k zápisu. To je jediný možný způsob, jak dítě do zařízení přihlásit.


Post
Doprava 19.3.2013

Sníh opět potrápil řidiče i v Libereckém kraji

Nový sníh komplikoval dopravu na řadě míst v Libereckém kraji. Hasiči jsou od rána na nohou a pomáhají u dopravních nehod. Jen do deváté hodiny ranní vyjížděli devětkrát, z toho dvakrát odstraňovali popadané stromy, při ostatních událostech šlo o nehody.


Post
Společnost 19.3.2013

Kampaň „Obezřetnost se vyplatí“ je zaměřená na kapesní krádeže

Vzhledem k blížícím se velikonočním svátkům v pondělí 18. března 2013 bylo zahájeno další kolo preventivně informační kampaně „Obezřetnost se vyplatí“, která je zaměřená na kapesní krádeže.


Post
Společnost 18.3.2013

Na Českolipsku začala oprava vedení velmi vysokého napětí

VVN neboli vedení velmi vysokého napětí V 451, které protíná Českolipsko, projde v následujících týdnech opravou. Na vybraných stožárech v úseku od Kozlů po Stráž pod Ralskem dojde k výměně tzv. izolátorových závěsů, tedy koncových částí stožárů, které drží vodiče.


Post
Společnost 18.3.2013

Česká Lípa se znovu zapojí do kampaně Hodina Země

Přesně na 60 minut, konkrétně od 20:30 do 21:30 hodin, v sobotu 23. března 2013 přestane po celém území České Lípy svítit soustava veřejného osvětlení. Tímto činem se město i letos zapojí do kampaně Hodina Země.


Post
Společnost 18.3.2013

Učitelky evakuovaly děti z hořící školky, škoda je za milion

U požáru školky dnes zasahovali hasiči v Roztokách na Semilsku. Evakuováno muselo být z budovy 25 dětí a 2 učitelky.


Post
Společnost 18.3.2013

V kotelně mateřské školy v Roztokách u Jilemnice hořelo

Dnes ráno byl hasičům přes linku 112 nahlášen požár v kotelně mateřské školy v Roztokách u Jilemnice. Za pár minut k události dorazily 4 jednotky hasičů – profesionálové z Jilemnice i jejich dobrovolní kolegové z Jilemnice, Studence a samozřejmě místní jednotka.


Post
Doprava 18.3.2013

Každodenní znásilňování a mlácení. Paní Ludmilu manžel týral deset let

Když řekla u oltáře "ano", začala její desetiletá noční můra – manželství plné brutálního týrání. Teď se rozhodla se svým příběhem svěřit.


Post
Politika 17.3.2013

KDU-ČSL: Živnostníci nejsou paraziti, pane stínový ministře financí!

Volební sjezd ČSSD a celý jeho průběh symbolicky shrnul stínový ministr financí Jan Mládek. Ve svém projevu řekl o živnostnících, že „parazitují na zaměstnancích".


Post
Společnost 16.3.2013

Jablonecký Euroregion Tour 2013 rozšíří nabídku výletů pro domácí i přespolní návštěvníky

Již 13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EUROREGION TOUR 2013 se tradičně uskuteční od 21. do 23. března 2013 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA