Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Zdravotnictví 1.4.2013

Více orgánů k transplantacím? Novela umožní, aby dárci byli i cizinci

Na transplantace by mohlo mít Česko více orgánů. Od 1. dubna totiž platí novela transplantačního zákona, která umožňuje darování orgánů k transplantaci i od zemřelých cizinců, kteří nejsou občany České republiky.


Post
Počasí 1.4.2013

Velikonoce byly chladnější než Vánoce

O šest stupňů nižší teploty byly o letošních Velikonocích, než při posledních Vánocích. O posledním Štědrém dnu dosáhly teploty ve středních a jihozápadních Čechách až na 13 stupňů C nad nulou.


Post
Krimi 1.4.2013

Policisté naháněli ukradené auto. Šílenec se řítil vesnicí 150kilometrovou rychlostí

Policejní honičkou přes území dvou krajů skončil pokus policistů zastavit zloděje aut.


Post
Počasí 31.3.2013

Čeká nás studený i duben

Duben bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) studený, nejchladněji má být v příštím týdnu. Teploty se budou většinou držet pod dlouhodobým dubnovým průměrem, který je 8,3 stupně Celsia, srážkově by měl být příští měsíc průměrný až nadprůměrný.


Post
Společnost 31.3.2013

Změnil se čas. Vstáváme o hodinu dřív

V noci na neděli nastal v Evropě letní čas a ve 2:00 se ručičky posunuly o hodinu dopředu.


Post
Společnost 31.3.2013

Křesťané slaví o Velikonocích nejvýznamnější svátek v roce, zmrtvýchvstání Ježíše Krista

Velikonoce jsou pro křesťany nejvýznamnějším svátkem v roce. Společně s příchodem jara si totiž připomínají smrt a následné zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ke kterému podle křesťanské víry došlo tři dny po jeho ukřižování.


Post
Společnost 30.3.2013

Protipovodňová štola v Jablonci nad Nisou je vyhloubena

Posledním odstřelem metru skály se ve čtvrtek stavařům v jabloneckém podzemí podařilo dokončit ražbu protipovodňové štoly. Tunel délky téměř 1300 metrů je hotov, nyní zbývá dokončit betonářské práce a Jablonec nad Nisou by měl být ochráněn před stoletou vodou.


Post
Společnost 30.3.2013

Jarní blokové čištění se České Lípě odkládá

Kvůli dlouhodobé předpovědi počasí, která počítá spíše s nižšími teplotami a sněžením, musí město Česká Lípa minimálně o týden odložit začátek jarního blokového čištění. Vozy vyjedou do ulic nejdříve až druhý dubnový týden, tedy 8. dubna.


Post
Společnost 29.3.2013

Komunitní kompostárna Semily bude od dubna otevřena

Kompostárna, jenž by měla zajistit ekologické kompostování trávy, listí, větví, kůry, pilin, zbytků rostlin a dalšího biologického odpadu, který vzniká nejen při údržbě městských pozemků, ale i zahrad soukromých osob, bude otevřena od měsíce dubna. Sloužit bude pro obyvatele Semil, Bítouchova a Spálova u Semil.


Post
Doprava 29.3.2013

Řidiči pozor na divokou zvěř, s jarem stoupá riziko srážky

Česká pojišťovna (ČP) řešila vloni 4200 nehod, které měly na svědomí střety aut s divokou zvěří, průměrná škoda činila 35 tisíc korun. Spolu se statistikami pojišťovna ve čtvrtek varovala, že jarní měsíce patří z hlediska možného střetu řidiče se zvěří k nejrizikovějším.


Post
Společnost 28.3.2013

Ražba štoly je u konce, stavba ale pokračuje

Poslední slavnostní průraz propojil dvě části nové protipovodňové štoly v Jablonci nad Nisou. Po necelých deseti měsících tak skončila jedna důležitá etapa budování protipovodňového systému na vodním díle Mšeno.


Post
Společnost 28.3.2013

Semily navýšily příspěvek městské knihovně o 0,47 mil

Město Semily podpoří v letošním roce městskou knihovnu částkou o téměř půl milionu vyšší než v uplynulém roce. Kompenzuje tak ztrátu státní dotace, která postihla velkou část knihoven v České republice.


Post
Vzdělávání a školy 28.3.2013

Mezinárodního projektu Lanterna Futuri se úspěšně zúčastnili i studenti českolipského gymnázia

Již po osmé se Gymnázium v České Lípě zúčastnilo projektu česko-polsko-německé přeshraniční spolupráce s názvem Lanterna Futuri (Maják budoucnosti).


Post
Společnost 28.3.2013

Ve městě Semily započal jarní úklid komunikací

S příchodem jara připravuje město Semily ve spolupráci s Technickými službami harmonogram každoročního úklidu komunikací ve městě.


Post
Počasí 28.3.2013

Na svátky jara nás rozhodně jarní počasí nečeká. Jak bude?

Velikonoce jsou svátkem jara, ale počasí rozhodně toto roční období nepřipomíná. Slunečních paprsků si v příštích dnech opět příliš neužijeme, čekají nás teploty mírně nad bodem mrazu a na některých místech bude zase sněžit.


Post
Společnost 28.3.2013

Město Semily opět snižuje výdaje, tentokrát má na mušce mobilní operátory

Víc jak 100 tisíc korun ročně ušetří město Semily za volání díky nově uzavřené smlouvě se společnosti Telefónica Czech Republik a.s. o podmínkách poskytování mobilních služeb elektronických komunikací. Smlouva byla uzavřena na základě poptávkového řízení na poskytování mobilních služeb, kdy byli osloveni největší operátoři na tuzemském trhu.


Post
Společnost 28.3.2013

Česko se hýbe, cvičí a tančí proti dětské obezitě

Přes dva a půl tisíce dětí vystoupí s natrénovanými pohybovými skladbami v rámci dne dětí 1. června v O2 aréně. Veřejnost se tak může přesvědčit, že se pohybovým aktivitám dětí nevěnují pouze sportovní organizace, ale propagace pohybu pronikla už i do běžných škol.


Post
Společnost 28.3.2013

Na Zelený čtvrtek odlétají zvony do Říma

Křesťané slaví ve čtvrtek první ze čtyř svátečních dnů Velikonoc, který je známý jako Zelený čtvrtek, den poslední večeře Páně. V tento den umlknou všechny zvony, neboť "odletěly do Říma", opět se rozezní až na Bílou sobotu.


Post
Společnost 27.3.2013

Město udělilo tituly Českolipský pedagog

Ocenění za dlouholetou a obětavou práci českolipských pedagogů s jejich žáky letos vedení města rozdalo již počtvrté. Symbolický titul Českolipská pedagožka 2013 získala hned pětice žen.


Post
Společnost 27.3.2013

Velikonoční trhy na kraji přilákaly stovky lidí

Stovky lidí přišly dnes na prodejní velikonoční trhy, které uspořádal v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu, v Liberci resort sociálních věcí.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě