Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 28.3.2013

Ve městě Semily započal jarní úklid komunikací

S příchodem jara připravuje město Semily ve spolupráci s Technickými službami harmonogram každoročního úklidu komunikací ve městě.


Post
Počasí 28.3.2013

Na svátky jara nás rozhodně jarní počasí nečeká. Jak bude?

Velikonoce jsou svátkem jara, ale počasí rozhodně toto roční období nepřipomíná. Slunečních paprsků si v příštích dnech opět příliš neužijeme, čekají nás teploty mírně nad bodem mrazu a na některých místech bude zase sněžit.


Post
Společnost 28.3.2013

Město Semily opět snižuje výdaje, tentokrát má na mušce mobilní operátory

Víc jak 100 tisíc korun ročně ušetří město Semily za volání díky nově uzavřené smlouvě se společnosti Telefónica Czech Republik a.s. o podmínkách poskytování mobilních služeb elektronických komunikací. Smlouva byla uzavřena na základě poptávkového řízení na poskytování mobilních služeb, kdy byli osloveni největší operátoři na tuzemském trhu.


Post
Společnost 28.3.2013

Česko se hýbe, cvičí a tančí proti dětské obezitě

Přes dva a půl tisíce dětí vystoupí s natrénovanými pohybovými skladbami v rámci dne dětí 1. června v O2 aréně. Veřejnost se tak může přesvědčit, že se pohybovým aktivitám dětí nevěnují pouze sportovní organizace, ale propagace pohybu pronikla už i do běžných škol.


Post
Společnost 28.3.2013

Na Zelený čtvrtek odlétají zvony do Říma

Křesťané slaví ve čtvrtek první ze čtyř svátečních dnů Velikonoc, který je známý jako Zelený čtvrtek, den poslední večeře Páně. V tento den umlknou všechny zvony, neboť "odletěly do Říma", opět se rozezní až na Bílou sobotu.


Post
Společnost 27.3.2013

Město udělilo tituly Českolipský pedagog

Ocenění za dlouholetou a obětavou práci českolipských pedagogů s jejich žáky letos vedení města rozdalo již počtvrté. Symbolický titul Českolipská pedagožka 2013 získala hned pětice žen.


Post
Společnost 27.3.2013

Velikonoční trhy na kraji přilákaly stovky lidí

Stovky lidí přišly dnes na prodejní velikonoční trhy, které uspořádal v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu, v Liberci resort sociálních věcí.


Post
Krimi 27.3.2013

Zloději mají nový trik, jak vám vykrást auto

Čeští zloději vymysleli nový trik, jak vám vykrást auto. Zbystřit by měli hlavně majitelé vozů Škoda Octavia kombi a Škoda Superb.


Post
Krimi 27.3.2013

Zloděj si ze stodoly odnesl kabely a nářadí

Téměř desetitisícovou škodu způsobil zloděj, který se během března vloupal do jednoho objektu v obci Slaná.


Post
Společnost 27.3.2013

Jablonec opět přispěje na prázdninovou péči o předškolní děti

I pro letošní rok odsouhlasila Rada města poskytnutí příspěvku ve výši 100 Kč na dítě a den, pokud rodiče využijí služby některého z registrovaných subjektů, které nabízejí prázdninovou péči.


Post
Společnost 27.3.2013

V Chrastavě se předávaly plakety Jana Ámose Komenského

V pondělí proběhlo v obřadní síni slavnostní předávání plaket Jana Ámose Komenského. V letošním roce se uskutečnilo již v pořadí páté oceňování, které se koná při příležitosti oslav Dne učitelů.


Post
Společnost 27.3.2013

Kdo v Hrádku nad Nisou zaplatí za odpady včas, dostane permanentku na Kristýnu

Až několik set lidí každým rokem v Hrádku nad Nisou nezaplatí poplatek za likvidaci odpadů. Motivací, která by tento stav měla změnit, se letos stane možnost využívat vstup do rekreačního areálu Kristýna prakticky zdarma. Stačí k tomu jediné: zaplatit poplatek ve výši 600 Kč do 31. května a nebýt dlužníkem města. Permanentky v ceně 5 Kč se začnou prodávat od 3. dubna na městském úřadě.


Post
Společnost 27.3.2013

Euroregion Tour 2013 Jablonci nad Nisou obohatil svět regionálního cestovního ruchu

Již 13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2013, který se konal do soboty 23. března v Eurocentru v Jablonci nad Nisou, byl letos ve znamení motta Proměny času, jež v sobě skloubilo zejména historické a technické památky v Libereckém kraji.


Post
Společnost 27.3.2013

Česká Lípa bude poskytovat granty na památkovou péči

Město Česká Lípa bude i v letošním roce podporovat oblast památkové péče formou grantů. O poskytnutí finančního příspěvku může požádat právnická i fyzická osoba, která je vlastníkem kulturní památky, případně památkově hodnotné nemovitosti situované v památkové zóně města.


Post
Společnost 27.3.2013

Škaredou středou začíná půst

Objeví-li se v kalendáři Škaredá nebo také Sazometná středa, začínají pro křesťany tři přísné postní dny. Dříve se ženy oblékaly do tmavých šatů, muži omezili kouření a hlavním jídlem byla čočka a hrách. Přívlastek "škaredá" je podle pověry odvozený od toho, že ten den měl Jidáš zaprodat Ježíše.


Post
Kauzy, soudy a právo 26.3.2013

Svědkyně popsala průběh korupce v kauze Davida Ratha

Jak fungovalo ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji v kauze okolo poslance Davida Ratha? Jedna ze svědkyň, podnikatelka Ivana Salačová, to při své výpovědi prozradila.


Post
Počasí 25.3.2013

Jarního počasí se dočkáme až příští víkend. Proč stále mrzne?

Přestože kalendářně by už mělo být jaro, za okny se odehrává úplně něco jiného. I příští týden se budou teploty pohybovat kolem nuly a oteplení přinese až víkend. Proč se jaro takhle opozdilo?


Post
Společnost 24.3.2013

Chlapec, který se zřítil na Českolipsku ze skály, bojuje o život

Chlapec skončil ve velmi vážném stavu v motolské nemocnici. Dá se mluvit o štěstí, že 17 metrů dlouhý pád z České skály na Českolipsku vůbec přežil.


Post
Společnost 24.3.2013

Večerní požár napáchal škodu za 1 milion korun

Na linku 112 byl včera večer ohlášen hasičům požár půdy a střechy v bytovém domě v Novém Boru. Škoda byla odhadnuta na 1 milion korun.


Post
Společnost 24.3.2013

Složky IZS cvičily záchranu z ledu

Na vodní nádrž Starý Harcov v Liberci se dnes sjely složky IZS z celého okolí. Dle námětu cvičení se zde při bruslení propadlo několik osob, které bylo třeba z ledové vody zachránit.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA