Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Vzdělávání a školy 8.4.2013

Podívejte se na gymnázia, kde maturanti pohořeli

Bývalý šéf centra Cermat Pavel Zelený, který měl na starosti státní maturity, zveřejnil, jak dopadli v loňském roce maturanti ve všech gymnáziích v republice. Podívejte se, kam byste vaše dítě raději posílat neměli.


Post
Společnost 7.4.2013

Když si někdo občanku nechá ukrást, tak ať platí, říká Kalousek

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) schvaluje návrh novely zákona, který v minulém týdnu podpořila vláda, který zvýší poplatky za nepovinné změny v občanském průkaze.


Post
Doprava 7.4.2013

Lanovka na Ještěd příští týden nepojede, České dráhy provedou pravidelnou revizi

Od pondělí 8. dubna bude mimo provoz lanovka na Ještěd. Po pravidelné revizi se lanová dráha znovu rozjede o týden později, v pondělí 15. dubna ráno. Lanová dráha z Liberce na Ještěd je jedinou lanovkou Českých drah.


Post
Společnost 5.4.2013

V Jabloneci vyhlásili nejlepší strážníky loňského roku

V obřadní síni jablonecké radnice dnes proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších strážníků loňského roku. Strážníkem roku 2012 se stal strážník dopravní a hlídkové služby Petr Stránský. Ten si odnesl ještě zvláštní ocenění primátora města a poděkování Českého červeného kříže za aktivní přístup při záchraně lidského života. Druhý oceněný byl okrskář Bronislav Novák a třetím strážníkem roku byl vyhlášen vedoucí operačního střediska Luboš Hušek.


Post
Společnost 5.4.2013

Kvůli požáru evakuovali oddělení tanvaldské nemocnice. Cvičně!

Ke včerejšímu požáru v tanvaldské nemocnici se dostavily jednotky z druhého stupně požárního poplachu. Požár ve třetím nadzemním podlaží jim byl ohlášen v 16:09 hodin.


Post
Společnost 5.4.2013

Středisko osobní hygieny v Jablonci nabízí nově i perličkovou koupel

Kvalita sociálních služeb poskytovaných v Jablonci nad Nisou se opět zvýšila díky otevření zrekonstruovaných prostor Střediska osobní hygieny v domě se zvláštním určením v ulici Palackého.


Post
Vzdělávání a školy 5.4.2013

Ministr školství odměnil vynikající pracovníky Medailí MŠMT, také Věru Provazníkovou ze Semil

Za vynikající či dlouhodobě vynikající práci obdrželo na sklonku března 45 pracovníků resortu školství z celé ČR Medaile MŠMT prvního a druhého stupně.


Post
Společnost 5.4.2013

K požáru chaty vyjely 4 jednotky

Čtyři jednotky hasičů dnes v časných ranních hodinách zasahovaly u požáru trvale obývané zahradní chatky v části obce Panenská Hůrka nedaleko Bílého Kostela nad Nisou.


Post
Doprava 5.4.2013

Policie v Libereckém kraji bude kontrolovat alkohol za volantem

Problematika alkoholu za volantem je významným problémem nejen na území Libereckého kraje, ale v celé ČR. Od roku 1993 až do konce loňského roku přišlo při dopravních nehodách o život v důsledku vlivu alkoholu v ČR 2 386 osob.


Post
Společnost 4.4.2013

Hasiči pomáhali Bonetě na nohy

Profesionální hasiči z Tanvaldu a Jablonce nad Nisou pomáhali se záchranou koně, který zůstal ležet ve stáji v tanvaldské Polní ulici a nemohl se postavit.


Post
Počasí 4.4.2013

Jaro už konečně klepe na dveře, příští týden se oteplí

Tak se konečně dočkáme jara. Teplotně podprůměrnému počasí by mělo odzvonit a v průběhu příštího týdne očekávají meteorologové oteplení až k 15 °C. Tento víkend však bude v Čechách stále zatažený s teplotami, které nepřesáhnou 7 °C, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.


Post
Krimi 4.4.2013

Muž obtěžoval a okradl ženu, strážníci ho chytili

Včera v půl desáté večer vyjížděli dvě hlídky městských strážníků do Tyršova parku, kde mělo dojít k obtěžování a pokusu o znásilnění.


Post
Zdravotnictví 4.4.2013

Stavba onkologie v Jablonci pokračuje i v zimě

Stavba Onkologie v jablonecké nemocnici zdárně pokračuje. I když mrazivá zima stavbařům komplikuje situaci, v září by mělo dojít k otevření oddělení podle plánu.


Post
Společnost 4.4.2013

Domov pro seniory na Františkově má dalšího stoletého obyvatele

V Domově pro seniory na libereckém Františkově dnes oslavil své sté narozeniny pan Antonín Černý. Mezi gratulanty nechyběl hejtman Libereckého kraje Martin Půta a radní pro sociální věci Petr Tulpa.


Post
Doprava 3.4.2013

Šest kruhových objezdů v České Lípě se dočká rekonstrukce

Poškozené četnými dopravními nehodami jsou některé kruhové objezdy v České Lípě. Šest z nich se tak ještě do konce letošního jara dočká kompletní rekonstrukce. Kromě opravy betonových bloků budou na kruhových objezdech růst i vhodnější rostliny. Nově na nich porostou traviny a keře, které nejen budou mnohem více barevné, než jsou nyní, především se ale budou lépe udržovat.


Post
Společnost 3.4.2013

Při požáru bytu našli hasiči mrtvého muže

Tři jednotky hasičů dnes zasahovaly u požáru bytu v panelovém domě ve Vratislavicích nad Nisou. Z bytu ve čtvrtém nadzemním podlaží vycházel kouř. Obyvatel bytu však neotvíral.


Post
Společnost 3.4.2013

Chřipka si v Česku letos vyžádala 124 mrtvých

Na svůj vrub si letošní chřipková epidemie "připsala" 532 závažných případů, z nichž 124 skončilo úmrtím. Onemocnění byla způsobena převážně virem chřipky A (H1N1) a u 88 procent pacientů byl v anamnéze uveden některý z rizikových faktorů, řekl ve středu hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.


Post
Společnost 3.4.2013

Ovzduší v České Lípě již zkoumá mobilní měřicí vůz

Kvalitu ovzduší v České Lípě od úterý zkoumá mobilní měřicí vůz Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). A to konkrétně na náměstí T. G. Masaryka, kde bude zařízení stát až do středy.


Post
Počasí 2.4.2013

Jaro se nekoná, sněžit bude až do poloviny týdne

Zima nás tak brzo bohužel neopustí. Meteorologové varují, že ve středu bude v Česku zase sněžit, hlavně Moravu pokryje bílá peřina, vysoká až 15 centimetrů, na horách může napadnout až čtvrt metru nového sněhu. Mohou se tvořit i sněhové jazyky.


Post
Zdravotnictví 1.4.2013

V lékárnách má být od dubna ke koupi marihuana

Chcete jointa? Běžte do lékárny, tam bude od 1. dubna k mání nejen sušená marihuana, ale také v tabletkách nebo v krémech. Začíná totiž platit novela zákona o léčivech, která umožňuje prodej konopí v lékárnách.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě