Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 27.3.2013

Škaredou středou začíná půst

Objeví-li se v kalendáři Škaredá nebo také Sazometná středa, začínají pro křesťany tři přísné postní dny. Dříve se ženy oblékaly do tmavých šatů, muži omezili kouření a hlavním jídlem byla čočka a hrách. Přívlastek "škaredá" je podle pověry odvozený od toho, že ten den měl Jidáš zaprodat Ježíše.


Post
Kauzy, soudy a právo 26.3.2013

Svědkyně popsala průběh korupce v kauze Davida Ratha

Jak fungovalo ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji v kauze okolo poslance Davida Ratha? Jedna ze svědkyň, podnikatelka Ivana Salačová, to při své výpovědi prozradila.


Post
Počasí 25.3.2013

Jarního počasí se dočkáme až příští víkend. Proč stále mrzne?

Přestože kalendářně by už mělo být jaro, za okny se odehrává úplně něco jiného. I příští týden se budou teploty pohybovat kolem nuly a oteplení přinese až víkend. Proč se jaro takhle opozdilo?


Post
Společnost 24.3.2013

Chlapec, který se zřítil na Českolipsku ze skály, bojuje o život

Chlapec skončil ve velmi vážném stavu v motolské nemocnici. Dá se mluvit o štěstí, že 17 metrů dlouhý pád z České skály na Českolipsku vůbec přežil.


Post
Společnost 24.3.2013

Večerní požár napáchal škodu za 1 milion korun

Na linku 112 byl včera večer ohlášen hasičům požár půdy a střechy v bytovém domě v Novém Boru. Škoda byla odhadnuta na 1 milion korun.


Post
Společnost 24.3.2013

Složky IZS cvičily záchranu z ledu

Na vodní nádrž Starý Harcov v Liberci se dnes sjely složky IZS z celého okolí. Dle námětu cvičení se zde při bruslení propadlo několik osob, které bylo třeba z ledové vody zachránit.


Post
Společnost 23.3.2013

Chlapec spadl ze skály, hasiči ho transportovali do vrtulníku

Zásah čtyř jednotek hasičů si vyžádala dnešní záchrana třináctiletého chlapce, který spadl z České skály mezi obcemi Slunečná a Prácheň na Českolipsku.


Post
Společnost 23.3.2013

Pneumokok vloni zabil 61 lidí

Počet nemocných nakažených penumokokem v loňském roce sice poklesl, nahlášeno bylo 335 případů, ale vzrostl počet obětí. Vloni zemřelo 61 lidí proti roku 2011, kdy podlehlo onemocnění 53 z 385 případů. U dětí pod pět let věku onemocnění pokleslo díky očkování, uvádějí statistici.


Post
Zdravotnictví 22.3.2013

Chcete si nechat zaslat výpis ze zdravotní dokumentace? Poradíme vám

Na vyžádání pojištěnce musí zdravotní pojišťovna písemně poskytnout jedenkrát ročně údaje o hrazených službách uhrazených za něj v období posledních dvanáct měsíců. Vyplnit stačí jen žádanku.


Post
Společnost 22.3.2013

Požár chaty si vyžádal zásah tří jednotek

Čtyři cisternové automobilové stříkačky i výšková technika vyrazily dnes dopoledne k požáru chaty v části Liberce – Radčice.


Post
Krimi 22.3.2013

Únos? Nebo dokonce vražda? Petra (15) a Sandra (17) záhadně zmizely

Petra Vondráková z Dudína na Jihlavsku zmizela z tamních diskotéky, Sandra Kobrová z Liberce nedorazila z oslavy kamarádčiných narozenin. Rodina i přátelé mají o obě dívky velký strach.


Post
Zdravotnictví 22.3.2013

Přeočkování na tetan až po 20 letech? Chybí vakcíny

Potřebujete přeočkování na tetanus? Máte smůlu, Českou republiku trápí nedostatek vakcín a podobně jsou na tom i další evropské státy. Ministerstvo zdravotnictví nevylučuje, že interval mezi přeočkováním může být až 20 let.


Post
Doprava 22.3.2013

O víkendu vyjedou z Liberce mimořádné autobusové spoje do Bedřichova

Přestože platnost zimního jízdního řádu na regionální autobusové lince 540 145 Liberec – Bedřichov skončila ke dni 17. 3. 2013, s ohledem na přetrvávající příznivé sněhové podmínky vypraví ČSAD Liberec v sobotu a neděli mimořádné spoje z Liberce do Bedřichova a zpět nad rámec platného jízdního řádu.


Post
Krimi 21.3.2013

Policie na Liberecku pátrá po sedmnáctileté dívce

Pohřešování sedmnáctileté Sandry Kobrové přišla libereckým policistům ohlásit její matka v sobotu 9. března s tím, že dceru pohřešuje již od středy 6. března.


Post
Doprava 20.3.2013

Plocha u českolipského Banca bude v budoucnu jen parkovištěm

Pouze auta budou moci do budoucna stát na ploše před obchodním domem Banco v centru České Lípy. V upraveném návrhu nového územního plánu, který budou zastupitelé projednávat na svém květnovém zasedání, bude plocha nově vedená pouze jako plocha pro odstavování vozidel.


Post
Společnost 20.3.2013

Obyvatelé Semil rozhodnou o geotermální elektrárně v referendu

Již tento pátek se vydají Semilští do obvyklých hlasovacích místností, aby vhozením hlasovacího lístku do hlasovací urny projevili svůj názor na vybudování geotermální elektrárny na území města Semily.


Post
Vzdělávání a školy 19.3.2013

V českolipských školkách přibude 50 nových míst

Více než padesát míst přibude letos v září v českolipských školkách. Jedna nová třída s kapacitou 25 míst se otevře ve školce Na Výsluní, druhá s kapacitou 28 dětí pak v mateřince na Severu. Pokud rodiče chtějí, aby letos v září jejich dítě do školky nastoupilo, musí ho přivést k zápisu. To je jediný možný způsob, jak dítě do zařízení přihlásit.


Post
Doprava 19.3.2013

Sníh opět potrápil řidiče i v Libereckém kraji

Nový sníh komplikoval dopravu na řadě míst v Libereckém kraji. Hasiči jsou od rána na nohou a pomáhají u dopravních nehod. Jen do deváté hodiny ranní vyjížděli devětkrát, z toho dvakrát odstraňovali popadané stromy, při ostatních událostech šlo o nehody.


Post
Společnost 19.3.2013

Kampaň „Obezřetnost se vyplatí“ je zaměřená na kapesní krádeže

Vzhledem k blížícím se velikonočním svátkům v pondělí 18. března 2013 bylo zahájeno další kolo preventivně informační kampaně „Obezřetnost se vyplatí“, která je zaměřená na kapesní krádeže.


Post
Společnost 18.3.2013

Na Českolipsku začala oprava vedení velmi vysokého napětí

VVN neboli vedení velmi vysokého napětí V 451, které protíná Českolipsko, projde v následujících týdnech opravou. Na vybraných stožárech v úseku od Kozlů po Stráž pod Ralskem dojde k výměně tzv. izolátorových závěsů, tedy koncových částí stožárů, které drží vodiče.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA