Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 13.4.2013

Jak motivovat děti k třídění odpadu

Správným tříděním odpadů zajišťujeme sobě i svým dětem čistší životní prostředí, redukujeme množství odpadů na skládkách a umožňujeme jejich opětovné využití.


Post
Zdravotnictví 13.4.2013

Existují učiliště, kde vloni maturitu nezvládl ani jeden student

Zda se to neuvěřitelné, ale při loňských státních maturitách se objevily i takové školy, kde zkoušku dospělosti nezvládl ani jediný ze závěrečného ročníku. Na naprostém dně se ocitly Střední škola umělecká a řemeslná v Praze 5 a Střední odborné učiliště v Kadani.


Post
Vzdělávání a školy 13.4.2013

Stále více Čechů si pořizuje evropský počítačový řidičák

Tisíce Čechů si ročně pořizují tzv. evropský počítačový řidičský průkaz (zkratka ECDL), který uživatelům potvrzuje znalosti a dovednosti v oblasti výpočetní techniky. Výstupy z testování jsou pak celosvětově uznávány a Čechům výrazně pomáhají při shánění práce v zahraničí nebo u nadnárodních firem a institucí.


Post
Společnost 13.4.2013

Hasiči ročně likvidují stovky požárů způsobených vypalováním trávy

I když zima ještě úplně neskončila, téměř jarní počasí láká k „úklidu“ zahrady a s tím i spojené nešvary, které zaměstnávají hasiče: vypalování trávy a spalování odpadu. Každoročně tyto požáry způsobují škody za miliony korun, desítky osob jsou zraněny a dochází i ke ztrátám na životech.


Post
Krimi 13.4.2013

Zloději se loni činili: Vykradli 4634 chat, nejvíce přitom řádili ve Středočeském kraji

Pořídit si chatu někde na samotě u lesa, kam by si rodina přes letní měsíce jezdila odpočinout od ruchu města, je v Česku hazard. Obzvláště, pokud si ji lidé koupí či postaví ve Středočeském kraji, kde byl v loňském roce počet vloupání do rekreačních objektů čtyřikrát vyšší než v jiných krajích.


Post
Společnost 12.4.2013

U hasičů v Libereckém kraji zaparkovala nová technika

Dvě nové posily v požární technice mají profesionální hasiči v Libereckém kraji. Před několika dny dorazil do Liberce velitelský automobil VEA L2V Ford Transit a technický automobil TA L1R Iveco Daily.


Post
Společnost 12.4.2013

V Desné shořela bývalá porcelánka

Dnes dopoledne probíhá došetření večerního požáru v Desné. Tam včera zasahovaly jednotky z druhého stupně požárního poplachu u požáru bývalé porcelánky.


Post
Doprava 12.4.2013

Alkohol zabil vloni na silnicích Libereckého kraje 9 lidí, policisté se společně s krajem zaměří na kontroly řidičů

Problematika alkoholu za volantem je významným problémem nejen na území Libereckého kraje, ale v celé ČR. Nyní se Policie ČR společně s Libereckým krajem zaměří na kontroly řidičů.


Post
Vzdělávání a školy 12.4.2013

Strážníci městské policie v Jablonci přednášeli školákům

Strážníci a preventisté Městské policie Jablonec nad Nisou ukončili v těchto dnech další sérii přednášek a besed určených žákům sedmých ročníků základních škol. Tak jako v předchozích letech se přednášky uskutečnily ve všech dvanácti základních i speciálních školách a zúčastnilo se jich více než 350 žáků.


Post
Doprava 12.4.2013

Těmto městům se raději vyhněte, je tu nejvíce vážných dopravních nehod

Vždycky vás zajímalo, kde je nejvíce silničních pirátů? Podívejte se, na velký přehled měst, kde je z hlediska dopravy nejbezpečněji, a naopak, jakým městům byste se raději měli vyhnout!.


Post
Vzdělávání a školy 11.4.2013

Liberecký kraj má vítěze olympiády v českém jazyce

Krajského kola Olympiády v českém jazyce I. a II. věkové kategorie se v sídle Libereckého kraje v Liberci zúčastnilo 23 finalistů okresních kol. Vítězi krajské olympiády v českém jazyce jsou Markéta Urbanová ze ZŠ Studenec a Michal Stehlík z liberecké průmyslovky.


Post
Společnost 11.4.2013

K požáru bývalého vepřína vyjelo osm jednotek hasičů

Dnes měli hasiči na Českolipsku náročnou noc. V části obce Zátyní nedaleko Dubé zasahovali u požáru bývalého vepřína.


Post
Společnost 10.4.2013

Příští víkend se koná v Lomnici jarmark a Miniveletrh cestovního ruchu

Jubilejní 10. ročník Miniveletrhu cestovního ruchu, který se po několika letech vrátí do prostor zrekonstruovaného zámku, a prověří tak jeho možnosti při pořádání podobných typů akcí, se uskuteční od pátku 12. do soboty 13. dubna v Lomnici nad Popelkou.


Post
Doprava 10.4.2013

Osvětlené přechody uleví chodcům i řidičům

Na přechodech pro chodce loni zahynulo 35 lidí. Kvalitní osvětlení může snížit počet těchto úmrtí na třetinu. Společnost ČEZ se proto rozhodla instalovat na nebezpečné přechody osvětlení. O tom, které přechody je potřeba osvětlit, rozhodne veřejnost v projektu Vaše volba 2013.


Post
Společnost 9.4.2013

Česko a Německo podepsaly smlouvu o přeshraniční spolupráci záchranných služeb, má velký význam pro lidi žijící v Trojzemí

Česká republika a Německo podpisem ministrů zdravotnictví Leoše Hegera a Daniela Bahra definitivně schválili první mezinárodní smlouvu v oblasti zdravotnictví mezi oběma státy. Dohoda má zlepšit spolupráci mezi českými a německými zdravotnickými záchrannými službami.


Post
Kauzy, soudy a právo 9.4.2013

Za upálení stařenky dostal viník 30 let vězení

Krajský soud v Liberci dnes rozhodnul o trestu pro Fadila Dávida. Cizince, který měl podle obžaloby upálit starou ženu v jejím vlastním domě. Před tím ji ještě připravil o majetek pomocí falešné závěti. Dnes dostal výjimečný trest 30 let vězení.


Post
Vzdělávání a školy 9.4.2013

V Liberci se Stáže ve firmách nabízely těm, kdo chtějí získat praxi a dále se vzdělávat

Není žádnou novinkou, že se absolventi škol potýkají s tím, že chodí od jednoho pohovoru k druhému a všude jen slyší, jak by měli nabídnout více praxe v oboru. Ale jak ji získat?


Post
Společnost 9.4.2013

Při požáru maringotky explodovala propan-butanová láhev

Včera před osmou hodinou večerní dostali hasiči zprávu o požáru maringotky v části obce Odolenovice. V maringotce explodovala 2kilová propan-butanová láhev.


Post
Společnost 9.4.2013

V nákupní galerii Liberec Plaza proběhne Závod batolat 2013

V nákupní galerii Liberec Plaza je na tuto sobotu 13. dubna od 15 hodin připraven Závod batolat 2013. Nejrychlejší batolata a jejich rodiče získají věcné ceny. Odpoledním programem určeným nejen pro děti ale i pro dospělé provede slovenský moderátor a bavič Richard Vrablec.


Post
Počasí 8.4.2013

Vyměníme už konečně oblečení v šatníku? Oteplí se, bude až 15 °C

Dlouhá zima už nejspíš konečně skončí, slibují to alespoň meteorologové, kteří očekávají, že v průběhu tohoto týdne se pořádně oteplí. Na konci týdne budou teploty okolo 15 °C, na některých místech by se pak teploty mohly vyšplhat až k 18°C.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě