Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 4.4.2013

Domov pro seniory na Františkově má dalšího stoletého obyvatele

V Domově pro seniory na libereckém Františkově dnes oslavil své sté narozeniny pan Antonín Černý. Mezi gratulanty nechyběl hejtman Libereckého kraje Martin Půta a radní pro sociální věci Petr Tulpa.


Post
Doprava 3.4.2013

Šest kruhových objezdů v České Lípě se dočká rekonstrukce

Poškozené četnými dopravními nehodami jsou některé kruhové objezdy v České Lípě. Šest z nich se tak ještě do konce letošního jara dočká kompletní rekonstrukce. Kromě opravy betonových bloků budou na kruhových objezdech růst i vhodnější rostliny. Nově na nich porostou traviny a keře, které nejen budou mnohem více barevné, než jsou nyní, především se ale budou lépe udržovat.


Post
Společnost 3.4.2013

Při požáru bytu našli hasiči mrtvého muže

Tři jednotky hasičů dnes zasahovaly u požáru bytu v panelovém domě ve Vratislavicích nad Nisou. Z bytu ve čtvrtém nadzemním podlaží vycházel kouř. Obyvatel bytu však neotvíral.


Post
Společnost 3.4.2013

Chřipka si v Česku letos vyžádala 124 mrtvých

Na svůj vrub si letošní chřipková epidemie "připsala" 532 závažných případů, z nichž 124 skončilo úmrtím. Onemocnění byla způsobena převážně virem chřipky A (H1N1) a u 88 procent pacientů byl v anamnéze uveden některý z rizikových faktorů, řekl ve středu hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.


Post
Společnost 3.4.2013

Ovzduší v České Lípě již zkoumá mobilní měřicí vůz

Kvalitu ovzduší v České Lípě od úterý zkoumá mobilní měřicí vůz Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). A to konkrétně na náměstí T. G. Masaryka, kde bude zařízení stát až do středy.


Post
Počasí 2.4.2013

Jaro se nekoná, sněžit bude až do poloviny týdne

Zima nás tak brzo bohužel neopustí. Meteorologové varují, že ve středu bude v Česku zase sněžit, hlavně Moravu pokryje bílá peřina, vysoká až 15 centimetrů, na horách může napadnout až čtvrt metru nového sněhu. Mohou se tvořit i sněhové jazyky.


Post
Zdravotnictví 1.4.2013

V lékárnách má být od dubna ke koupi marihuana

Chcete jointa? Běžte do lékárny, tam bude od 1. dubna k mání nejen sušená marihuana, ale také v tabletkách nebo v krémech. Začíná totiž platit novela zákona o léčivech, která umožňuje prodej konopí v lékárnách.


Post
Zdravotnictví 1.4.2013

Více orgánů k transplantacím? Novela umožní, aby dárci byli i cizinci

Na transplantace by mohlo mít Česko více orgánů. Od 1. dubna totiž platí novela transplantačního zákona, která umožňuje darování orgánů k transplantaci i od zemřelých cizinců, kteří nejsou občany České republiky.


Post
Počasí 1.4.2013

Velikonoce byly chladnější než Vánoce

O šest stupňů nižší teploty byly o letošních Velikonocích, než při posledních Vánocích. O posledním Štědrém dnu dosáhly teploty ve středních a jihozápadních Čechách až na 13 stupňů C nad nulou.


Post
Krimi 1.4.2013

Policisté naháněli ukradené auto. Šílenec se řítil vesnicí 150kilometrovou rychlostí

Policejní honičkou přes území dvou krajů skončil pokus policistů zastavit zloděje aut.


Post
Počasí 31.3.2013

Čeká nás studený i duben

Duben bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) studený, nejchladněji má být v příštím týdnu. Teploty se budou většinou držet pod dlouhodobým dubnovým průměrem, který je 8,3 stupně Celsia, srážkově by měl být příští měsíc průměrný až nadprůměrný.


Post
Společnost 31.3.2013

Změnil se čas. Vstáváme o hodinu dřív

V noci na neděli nastal v Evropě letní čas a ve 2:00 se ručičky posunuly o hodinu dopředu.


Post
Společnost 31.3.2013

Křesťané slaví o Velikonocích nejvýznamnější svátek v roce, zmrtvýchvstání Ježíše Krista

Velikonoce jsou pro křesťany nejvýznamnějším svátkem v roce. Společně s příchodem jara si totiž připomínají smrt a následné zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ke kterému podle křesťanské víry došlo tři dny po jeho ukřižování.


Post
Společnost 30.3.2013

Protipovodňová štola v Jablonci nad Nisou je vyhloubena

Posledním odstřelem metru skály se ve čtvrtek stavařům v jabloneckém podzemí podařilo dokončit ražbu protipovodňové štoly. Tunel délky téměř 1300 metrů je hotov, nyní zbývá dokončit betonářské práce a Jablonec nad Nisou by měl být ochráněn před stoletou vodou.


Post
Společnost 30.3.2013

Jarní blokové čištění se České Lípě odkládá

Kvůli dlouhodobé předpovědi počasí, která počítá spíše s nižšími teplotami a sněžením, musí město Česká Lípa minimálně o týden odložit začátek jarního blokového čištění. Vozy vyjedou do ulic nejdříve až druhý dubnový týden, tedy 8. dubna.


Post
Společnost 29.3.2013

Komunitní kompostárna Semily bude od dubna otevřena

Kompostárna, jenž by měla zajistit ekologické kompostování trávy, listí, větví, kůry, pilin, zbytků rostlin a dalšího biologického odpadu, který vzniká nejen při údržbě městských pozemků, ale i zahrad soukromých osob, bude otevřena od měsíce dubna. Sloužit bude pro obyvatele Semil, Bítouchova a Spálova u Semil.


Post
Doprava 29.3.2013

Řidiči pozor na divokou zvěř, s jarem stoupá riziko srážky

Česká pojišťovna (ČP) řešila vloni 4200 nehod, které měly na svědomí střety aut s divokou zvěří, průměrná škoda činila 35 tisíc korun. Spolu se statistikami pojišťovna ve čtvrtek varovala, že jarní měsíce patří z hlediska možného střetu řidiče se zvěří k nejrizikovějším.


Post
Společnost 28.3.2013

Ražba štoly je u konce, stavba ale pokračuje

Poslední slavnostní průraz propojil dvě části nové protipovodňové štoly v Jablonci nad Nisou. Po necelých deseti měsících tak skončila jedna důležitá etapa budování protipovodňového systému na vodním díle Mšeno.


Post
Společnost 28.3.2013

Semily navýšily příspěvek městské knihovně o 0,47 mil

Město Semily podpoří v letošním roce městskou knihovnu částkou o téměř půl milionu vyšší než v uplynulém roce. Kompenzuje tak ztrátu státní dotace, která postihla velkou část knihoven v České republice.


Post
Vzdělávání a školy 28.3.2013

Mezinárodního projektu Lanterna Futuri se úspěšně zúčastnili i studenti českolipského gymnázia

Již po osmé se Gymnázium v České Lípě zúčastnilo projektu česko-polsko-německé přeshraniční spolupráce s názvem Lanterna Futuri (Maják budoucnosti).


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA