Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 30.3.2013

Jarní blokové čištění se České Lípě odkládá

Kvůli dlouhodobé předpovědi počasí, která počítá spíše s nižšími teplotami a sněžením, musí město Česká Lípa minimálně o týden odložit začátek jarního blokového čištění. Vozy vyjedou do ulic nejdříve až druhý dubnový týden, tedy 8. dubna.


Post
Společnost 29.3.2013

Komunitní kompostárna Semily bude od dubna otevřena

Kompostárna, jenž by měla zajistit ekologické kompostování trávy, listí, větví, kůry, pilin, zbytků rostlin a dalšího biologického odpadu, který vzniká nejen při údržbě městských pozemků, ale i zahrad soukromých osob, bude otevřena od měsíce dubna. Sloužit bude pro obyvatele Semil, Bítouchova a Spálova u Semil.


Post
Doprava 29.3.2013

Řidiči pozor na divokou zvěř, s jarem stoupá riziko srážky

Česká pojišťovna (ČP) řešila vloni 4200 nehod, které měly na svědomí střety aut s divokou zvěří, průměrná škoda činila 35 tisíc korun. Spolu se statistikami pojišťovna ve čtvrtek varovala, že jarní měsíce patří z hlediska možného střetu řidiče se zvěří k nejrizikovějším.


Post
Společnost 28.3.2013

Ražba štoly je u konce, stavba ale pokračuje

Poslední slavnostní průraz propojil dvě části nové protipovodňové štoly v Jablonci nad Nisou. Po necelých deseti měsících tak skončila jedna důležitá etapa budování protipovodňového systému na vodním díle Mšeno.


Post
Společnost 28.3.2013

Semily navýšily příspěvek městské knihovně o 0,47 mil

Město Semily podpoří v letošním roce městskou knihovnu částkou o téměř půl milionu vyšší než v uplynulém roce. Kompenzuje tak ztrátu státní dotace, která postihla velkou část knihoven v České republice.


Post
Vzdělávání a školy 28.3.2013

Mezinárodního projektu Lanterna Futuri se úspěšně zúčastnili i studenti českolipského gymnázia

Již po osmé se Gymnázium v České Lípě zúčastnilo projektu česko-polsko-německé přeshraniční spolupráce s názvem Lanterna Futuri (Maják budoucnosti).


Post
Společnost 28.3.2013

Ve městě Semily započal jarní úklid komunikací

S příchodem jara připravuje město Semily ve spolupráci s Technickými službami harmonogram každoročního úklidu komunikací ve městě.


Post
Počasí 28.3.2013

Na svátky jara nás rozhodně jarní počasí nečeká. Jak bude?

Velikonoce jsou svátkem jara, ale počasí rozhodně toto roční období nepřipomíná. Slunečních paprsků si v příštích dnech opět příliš neužijeme, čekají nás teploty mírně nad bodem mrazu a na některých místech bude zase sněžit.


Post
Společnost 28.3.2013

Město Semily opět snižuje výdaje, tentokrát má na mušce mobilní operátory

Víc jak 100 tisíc korun ročně ušetří město Semily za volání díky nově uzavřené smlouvě se společnosti Telefónica Czech Republik a.s. o podmínkách poskytování mobilních služeb elektronických komunikací. Smlouva byla uzavřena na základě poptávkového řízení na poskytování mobilních služeb, kdy byli osloveni největší operátoři na tuzemském trhu.


Post
Společnost 28.3.2013

Česko se hýbe, cvičí a tančí proti dětské obezitě

Přes dva a půl tisíce dětí vystoupí s natrénovanými pohybovými skladbami v rámci dne dětí 1. června v O2 aréně. Veřejnost se tak může přesvědčit, že se pohybovým aktivitám dětí nevěnují pouze sportovní organizace, ale propagace pohybu pronikla už i do běžných škol.


Post
Společnost 28.3.2013

Na Zelený čtvrtek odlétají zvony do Říma

Křesťané slaví ve čtvrtek první ze čtyř svátečních dnů Velikonoc, který je známý jako Zelený čtvrtek, den poslední večeře Páně. V tento den umlknou všechny zvony, neboť "odletěly do Říma", opět se rozezní až na Bílou sobotu.


Post
Společnost 27.3.2013

Město udělilo tituly Českolipský pedagog

Ocenění za dlouholetou a obětavou práci českolipských pedagogů s jejich žáky letos vedení města rozdalo již počtvrté. Symbolický titul Českolipská pedagožka 2013 získala hned pětice žen.


Post
Společnost 27.3.2013

Velikonoční trhy na kraji přilákaly stovky lidí

Stovky lidí přišly dnes na prodejní velikonoční trhy, které uspořádal v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu, v Liberci resort sociálních věcí.


Post
Krimi 27.3.2013

Zloději mají nový trik, jak vám vykrást auto

Čeští zloději vymysleli nový trik, jak vám vykrást auto. Zbystřit by měli hlavně majitelé vozů Škoda Octavia kombi a Škoda Superb.


Post
Krimi 27.3.2013

Zloděj si ze stodoly odnesl kabely a nářadí

Téměř desetitisícovou škodu způsobil zloděj, který se během března vloupal do jednoho objektu v obci Slaná.


Post
Společnost 27.3.2013

Jablonec opět přispěje na prázdninovou péči o předškolní děti

I pro letošní rok odsouhlasila Rada města poskytnutí příspěvku ve výši 100 Kč na dítě a den, pokud rodiče využijí služby některého z registrovaných subjektů, které nabízejí prázdninovou péči.


Post
Společnost 27.3.2013

V Chrastavě se předávaly plakety Jana Ámose Komenského

V pondělí proběhlo v obřadní síni slavnostní předávání plaket Jana Ámose Komenského. V letošním roce se uskutečnilo již v pořadí páté oceňování, které se koná při příležitosti oslav Dne učitelů.


Post
Společnost 27.3.2013

Kdo v Hrádku nad Nisou zaplatí za odpady včas, dostane permanentku na Kristýnu

Až několik set lidí každým rokem v Hrádku nad Nisou nezaplatí poplatek za likvidaci odpadů. Motivací, která by tento stav měla změnit, se letos stane možnost využívat vstup do rekreačního areálu Kristýna prakticky zdarma. Stačí k tomu jediné: zaplatit poplatek ve výši 600 Kč do 31. května a nebýt dlužníkem města. Permanentky v ceně 5 Kč se začnou prodávat od 3. dubna na městském úřadě.


Post
Společnost 27.3.2013

Euroregion Tour 2013 Jablonci nad Nisou obohatil svět regionálního cestovního ruchu

Již 13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2013, který se konal do soboty 23. března v Eurocentru v Jablonci nad Nisou, byl letos ve znamení motta Proměny času, jež v sobě skloubilo zejména historické a technické památky v Libereckém kraji.


Post
Společnost 27.3.2013

Česká Lípa bude poskytovat granty na památkovou péči

Město Česká Lípa bude i v letošním roce podporovat oblast památkové péče formou grantů. O poskytnutí finančního příspěvku může požádat právnická i fyzická osoba, která je vlastníkem kulturní památky, případně památkově hodnotné nemovitosti situované v památkové zóně města.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA