Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Kauzy, soudy a právo 18.4.2013

Proč jsem zabil Johanku a matce to pustil přes internet? Nic vám neřeknu, uvedl otec před soudem

Liberecký krajský soud dnes ráno začal projednávat případ vraždy Johanky Torákové. Otec ji ubodal a matka se na vraždu dívala prostřednictvím internetu v přímém přenosu.


Post
Doprava 18.4.2013

Na Plzeňsku a Liberecku se bude testovat zrychlení na 110 km/h, zpomalí se R4 a R7

Nové pojetí dálniční sítě, v němž ministerstvo dopravy pod vedením Zbyňka Stanjury (ODS) počítá s možností, aby se po některých silnicích I. třídy mohlo jezdit rychlostí až 110 km/h, odklepli ministři Nečasovy vlády. Tento provoz chce testovat na Plzeňsku, nejspíš se ale zpomalí rychlost na R4 a R7.


Post
Doprava 17.4.2013

Při vyproštění auta pomáhal hasičům jeřáb

Dvě jednotky hasičů zasahovaly u dopravní nehody v části obce Nedvězí na Semilsku. Osobní auto Citroën Berlingo zde vyjel mimo komunikaci a převrátil se na střechu.


Post
Společnost 17.4.2013

Vodáci letos dvakrát odemkli řeku Jizeru

Na Malé Skále se o minulých dvou víkendech tradičně odemykala řeka Jizera. A vodáci ji otevřeli hned dvakrát - nejprve vodáci kolem půjčovny Lodě Koza, o týden později ponořil klíč do chladných vod u Žluté plovárny starosta Malé Skály Michal Rezler.


Post
Kauzy, soudy a právo 17.4.2013

S velkou institucí se v Česku soudí ročně kolem 50 tisíc lidí. Spor vyhraje jen deset procent z nich

Dopravní podnik, poskytovatelé energií nebo mobilní operátoři – to jsou instituce, se kterými občané České republiky vedou nejčastěji soudní spor. Na úspěch má ale šanci jen kolem deseti procent z nich.


Post
Zdravotnictví 16.4.2013

Oddělení následné ústavní péče vrací pacienty do života

Oddělení následné ústavní péče v Nemocnici v Semilech má za sebou již 3 roky úspěšného fungování. Pod vedením primáře MUDr. Pavla Kraťuka zde nyní začaly fungovat dva nové projekty, které pomáhají pacientům s návratem do života – léčebný program Ergoterapie a poskytování duchovních služeb.


Post
Vzdělávání a školy 16.4.2013

Chybí techničtí absolventi. Do 10 let to ohrozí konkurenceschopnost české ekonomiky

V horizontu deseti let dosáhne nedostatek absolventů technických škol míry, která přímo ohrozí konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky. Na základě své analýzy o tom v pondělí informovala Hospodářská komora České republiky (HK ČR).


Post
Společnost 16.4.2013

Oslavy Dne země budou i pod kopcem Tlustec ve Velkém Valtinově

Do Velkého Valtinova se po delší pauze v sobotu 20. dubna ve 13 hodin opět vrátí oslavy Dne Země.


Post
Společnost 16.4.2013

Mladá překladatelka Daniela Ottová z jilemnického gymnázia převzala vítěznou cenu v Bruselu

Studentka Gymnázia a SOŠ v Jilemnici Daniela Ottová (septima) zvítězila za Českou republiku v prestižní mezinárodní soutěži Juvenes Translatores 2012.


Post
Krimi 16.4.2013

Strach v Liberci: Loni tam taxikáře zabili, dnes se jednoho pokusili uškrtit

Policisté v Liberci vyšetřují další napadení taxikáře. Zákazník za jízdy začal řidiče škrtit. Ten se naštěstí ubránil a ještě stihl vysílačkou zavolat o pomoc. Taxikáři na Liberecku přitom mají stále ještě v paměti loňský útok na svého kolegu, kterého ubodali dva mladíci.


Post
Zdravotnictví 16.4.2013

Na protitetanovku znovu až po 20 letech. Doporučila to komise

Národní imunizační komise doporučila v úterý změnu vyhlášky, kterou by se měla prodloužit doba na přeočkování proti tetanu u dospělých až na 20 let. Zároveň odborníci přemýšlí o fixním čase přeočkování, například o 25 a 45 letech života.


Post
Počasí 15.4.2013

V týdnu bude až 23 °C. O víkendu se ale ochladí a bude i sněžit

Tento týden se konečně ohřejeme. Bude až 23 °C. O víkendu si ale teplého jarního počasí moc neužijeme. Výrazně se totiž ochladí a má i sněžit! Přečtěte si předpověď počasí do konce týdne.


Post
Zdravotnictví 15.4.2013

Mezi nejčastější nemoci patří Alzheimer. V Česku jím trpí 300 tisíc lidí

Jaká choroba patří mezi nejobávanější a současně nejčastější nemoci? Demence, jejímž projevem je například Alzheimerova choroba. V Česku jí trpí zhruba 300 tisíc lidí a každý rok přibývá kolem třiceti tisíc nových případů.


Post
Krimi 15.4.2013

Kdo dá úplatek, už nebude trestaný

Korupčníci si v budoucnu budou zřejmě muset dát pořádný pozor na to, komu si o úplatek řeknou. Ani když ho dostanou, nebudou mít jistotu, že je uplatitel "neudá", aby se vyhnul vlastnímu trestnímu stíhání


Post
Vzdělávání a školy 14.4.2013

Nejlepší odborné školy v republice: tady je jejich seznam

Termíny přijímacích zkoušek se blíží. Rozhodujete se, kam pošlete své dítě na střední školu a chcete vědět, jak dopadly odborné školy v loňských maturitách?


Post
Doprava 14.4.2013

Silnice jsou plné děr. Tady jsou ty nejhorší! A jak žádat náhradu škody

Roztátým sněhem práce pro silničáře nekončí. Právě naopak. Na silnicích se objevily výmoly, které zůstávaly celou zimu schované. Podívejte se, kde si zničíte podvozek a jak požadovat náhradu.


Post
Politika 14.4.2013

Víme, kolik utratí poslanci za telefon. Ušetří díky novým tarifům?

Mobilní operátoři snižují ceny tarifů a ušetřit by měli i poslanci a senátoři. Ti ročně provolají miliony korun. Například Jiří Paroubek nebo Radek John si nechají ročně proplatit 84 tisíc korun.


Post
Společnost 14.4.2013

Divokých prasat je už půl milionu! Decimují úrodu

Divoká prasata se několikanásobně přemnožila a devastují zemědělskou půdu. Škody jsou za poslední rok podle odborníků až dvě miliardy korun.


Post
Krimi 13.4.2013

Chlapeček (3) vypadl z okna ve Cvikově! Chytil ho muž, který šel okolo

Život tříletého chlapce z Cvikova u České Lípy dnes zachránil 31letý muž. Chlapeček spadl z parapetu ve třetím patře, muž ho chytil do rukou a zachránil mu tak život.


Post
Počasí 13.4.2013

Nejtepleji bude ve čtvrtek, na víkend se zase ochladí

Pokud si chcete užít slunečních paprsků a teplot kolem dvacítky, tak až do příštího čtvrtka máte šanci. Pak zase přijde do Česka "sprcha" ve formě ochlazení, slibně pak nevypadá ani výhled na další měsíc.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě