Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 10.4.2013

Osvětlené přechody uleví chodcům i řidičům

Na přechodech pro chodce loni zahynulo 35 lidí. Kvalitní osvětlení může snížit počet těchto úmrtí na třetinu. Společnost ČEZ se proto rozhodla instalovat na nebezpečné přechody osvětlení. O tom, které přechody je potřeba osvětlit, rozhodne veřejnost v projektu Vaše volba 2013.


Post
Společnost 9.4.2013

Česko a Německo podepsaly smlouvu o přeshraniční spolupráci záchranných služeb, má velký význam pro lidi žijící v Trojzemí

Česká republika a Německo podpisem ministrů zdravotnictví Leoše Hegera a Daniela Bahra definitivně schválili první mezinárodní smlouvu v oblasti zdravotnictví mezi oběma státy. Dohoda má zlepšit spolupráci mezi českými a německými zdravotnickými záchrannými službami.


Post
Kauzy, soudy a právo 9.4.2013

Za upálení stařenky dostal viník 30 let vězení

Krajský soud v Liberci dnes rozhodnul o trestu pro Fadila Dávida. Cizince, který měl podle obžaloby upálit starou ženu v jejím vlastním domě. Před tím ji ještě připravil o majetek pomocí falešné závěti. Dnes dostal výjimečný trest 30 let vězení.


Post
Vzdělávání a školy 9.4.2013

V Liberci se Stáže ve firmách nabízely těm, kdo chtějí získat praxi a dále se vzdělávat

Není žádnou novinkou, že se absolventi škol potýkají s tím, že chodí od jednoho pohovoru k druhému a všude jen slyší, jak by měli nabídnout více praxe v oboru. Ale jak ji získat?


Post
Společnost 9.4.2013

Při požáru maringotky explodovala propan-butanová láhev

Včera před osmou hodinou večerní dostali hasiči zprávu o požáru maringotky v části obce Odolenovice. V maringotce explodovala 2kilová propan-butanová láhev.


Post
Společnost 9.4.2013

V nákupní galerii Liberec Plaza proběhne Závod batolat 2013

V nákupní galerii Liberec Plaza je na tuto sobotu 13. dubna od 15 hodin připraven Závod batolat 2013. Nejrychlejší batolata a jejich rodiče získají věcné ceny. Odpoledním programem určeným nejen pro děti ale i pro dospělé provede slovenský moderátor a bavič Richard Vrablec.


Post
Počasí 8.4.2013

Vyměníme už konečně oblečení v šatníku? Oteplí se, bude až 15 °C

Dlouhá zima už nejspíš konečně skončí, slibují to alespoň meteorologové, kteří očekávají, že v průběhu tohoto týdne se pořádně oteplí. Na konci týdne budou teploty okolo 15 °C, na některých místech by se pak teploty mohly vyšplhat až k 18°C.


Post
Vzdělávání a školy 8.4.2013

Podívejte se na gymnázia, kde maturanti pohořeli

Bývalý šéf centra Cermat Pavel Zelený, který měl na starosti státní maturity, zveřejnil, jak dopadli v loňském roce maturanti ve všech gymnáziích v republice. Podívejte se, kam byste vaše dítě raději posílat neměli.


Post
Společnost 7.4.2013

Když si někdo občanku nechá ukrást, tak ať platí, říká Kalousek

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) schvaluje návrh novely zákona, který v minulém týdnu podpořila vláda, který zvýší poplatky za nepovinné změny v občanském průkaze.


Post
Doprava 7.4.2013

Lanovka na Ještěd příští týden nepojede, České dráhy provedou pravidelnou revizi

Od pondělí 8. dubna bude mimo provoz lanovka na Ještěd. Po pravidelné revizi se lanová dráha znovu rozjede o týden později, v pondělí 15. dubna ráno. Lanová dráha z Liberce na Ještěd je jedinou lanovkou Českých drah.


Post
Společnost 5.4.2013

V Jabloneci vyhlásili nejlepší strážníky loňského roku

V obřadní síni jablonecké radnice dnes proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších strážníků loňského roku. Strážníkem roku 2012 se stal strážník dopravní a hlídkové služby Petr Stránský. Ten si odnesl ještě zvláštní ocenění primátora města a poděkování Českého červeného kříže za aktivní přístup při záchraně lidského života. Druhý oceněný byl okrskář Bronislav Novák a třetím strážníkem roku byl vyhlášen vedoucí operačního střediska Luboš Hušek.


Post
Společnost 5.4.2013

Kvůli požáru evakuovali oddělení tanvaldské nemocnice. Cvičně!

Ke včerejšímu požáru v tanvaldské nemocnici se dostavily jednotky z druhého stupně požárního poplachu. Požár ve třetím nadzemním podlaží jim byl ohlášen v 16:09 hodin.


Post
Společnost 5.4.2013

Středisko osobní hygieny v Jablonci nabízí nově i perličkovou koupel

Kvalita sociálních služeb poskytovaných v Jablonci nad Nisou se opět zvýšila díky otevření zrekonstruovaných prostor Střediska osobní hygieny v domě se zvláštním určením v ulici Palackého.


Post
Vzdělávání a školy 5.4.2013

Ministr školství odměnil vynikající pracovníky Medailí MŠMT, také Věru Provazníkovou ze Semil

Za vynikající či dlouhodobě vynikající práci obdrželo na sklonku března 45 pracovníků resortu školství z celé ČR Medaile MŠMT prvního a druhého stupně.


Post
Společnost 5.4.2013

K požáru chaty vyjely 4 jednotky

Čtyři jednotky hasičů dnes v časných ranních hodinách zasahovaly u požáru trvale obývané zahradní chatky v části obce Panenská Hůrka nedaleko Bílého Kostela nad Nisou.


Post
Doprava 5.4.2013

Policie v Libereckém kraji bude kontrolovat alkohol za volantem

Problematika alkoholu za volantem je významným problémem nejen na území Libereckého kraje, ale v celé ČR. Od roku 1993 až do konce loňského roku přišlo při dopravních nehodách o život v důsledku vlivu alkoholu v ČR 2 386 osob.


Post
Společnost 4.4.2013

Hasiči pomáhali Bonetě na nohy

Profesionální hasiči z Tanvaldu a Jablonce nad Nisou pomáhali se záchranou koně, který zůstal ležet ve stáji v tanvaldské Polní ulici a nemohl se postavit.


Post
Počasí 4.4.2013

Jaro už konečně klepe na dveře, příští týden se oteplí

Tak se konečně dočkáme jara. Teplotně podprůměrnému počasí by mělo odzvonit a v průběhu příštího týdne očekávají meteorologové oteplení až k 15 °C. Tento víkend však bude v Čechách stále zatažený s teplotami, které nepřesáhnou 7 °C, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.


Post
Krimi 4.4.2013

Muž obtěžoval a okradl ženu, strážníci ho chytili

Včera v půl desáté večer vyjížděli dvě hlídky městských strážníků do Tyršova parku, kde mělo dojít k obtěžování a pokusu o znásilnění.


Post
Zdravotnictví 4.4.2013

Stavba onkologie v Jablonci pokračuje i v zimě

Stavba Onkologie v jablonecké nemocnici zdárně pokračuje. I když mrazivá zima stavbařům komplikuje situaci, v září by mělo dojít k otevření oddělení podle plánu.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA