Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Zdravotnictví 23.4.2013

Očkování zachrání 500 životů ročně, Češi by měli více dbát na prevenci hlavně u chřipky

Češi jsou jedním z nejvíce proočkovaných národů v Evropě. Ač píchnutí injekce asi nikdo nemiluje, tyto "včeličky" statisticky ročně zachrání 500 lidských životů a zabrání vzniku až 150 tisícům infekčních onemocnění. A mohlo by to být i více! Stačilo by nepodceňovat očkování proti chřipce.


Post
Zdravotnictví 22.4.2013

Oddělení semilské chirurgie má nového primáře

Chirurgické oddělení semilské nemocnice má od března t.r. nového primáře. Na základě výběrového řízení byl do čela chirurgického týmu jmenován MUDr. Lukáš Kohoutek, který ve funkci vystřídal dosavadního primáře MUDr. Pavla Hladíka, Ph.D.


Post
Vzdělávání a školy 22.4.2013

Jablonecká ZUŠ opět slaví úspěch

V sobotu 20. dubna se v Liberci konalo Ústřední kolo celostátní soutěže v komorní hře. Své želízko v ohni měla také jablonecká ZUŠ. Bylo jím skvělé klarinetové duo ve složení Aleš Tvrdík a Nikola Vindyšová.


Post
Krimi 22.4.2013

Neuvěřitelné! Ženu v Liberci zbil do krve její přítel, už je ve vazbě

Liberečtí kriminalisté již zadrželi a obvinili muže, který minulý týden surově napadl čtyřicetiletou ženu, která bojuje v nemocnici o život.


Post
Počasí 22.4.2013

Místo jara přišlo léto. V pátek bude 27 stupňů

Zimní bundu a možná i jarní kabát můžete schovat ve skříni. Příští týden se budou teploty pohybovat kolem dvaceti stupňů a ochladí se až o víkendu.


Post
Společnost 21.4.2013

Liberečtí hasiči zdolali 39 pater berlínského hotelu, mají stříbro!

Fyzicky extrémně náročný závod mají za sebou dva profesionální hasiči HZS Libereckého kraje sloužící na stanici v Liberci.


Post
Společnost 20.4.2013

Hasiči pomáhali se záchranou vodáka

Dnes přibližně hodinu po poledni bylo hasičům přes linku 112 ohlášeno, že na tanvaldské Kamenici zřejmě došlo k utonutí vodáka. Muž jel se skupinou lidí na raftu, který se převrhl v peřejích pod Návarovem.


Post
Kauzy, soudy a právo 20.4.2013

Doživotní tresty nejsou v Česku výjimkou, za posledních 20 let jich padla celá řada

Nejtvrdší z výjimečných trestů, tedy rozsudek vězení do konce života, si v Česku od roku 1993 vyslechlo 58 zločinců. I jejich samotných pobyt ve vězení je ale specifický, platí pro ně totiž jiná pravidla než pro ostatní.


Post
Politika 20.4.2013

Poslanci od státu nedostanou ani korunu, tak už o fotbálek nemají zájem!

Poslanecká fotbalová reprezentace ještě ani nestihla oficiálně kopnout do míče a už se začíná rozpadat. Vše je zřejmě důsledkem ostudy, kterou si uřízly před pár dny, když oznámili, že se zúčasní fotbalového turnaji v ruském Soči a od státu žádají 650 tisíc korun!


Post
Doprava 20.4.2013

Silnice kolem Souše je nadále pod hlubokým sněhem

Stav pokrývky sněhu na silnici II/290 podél vodní nádrže Souš je nadále vysoký a neumožňuje silnici otevřít pro běžný provoz.


Post
Počasí 19.4.2013

Jaro bude, škarohlídské předpovědi neplatí

Když vydržíme a přežijeme sobotu ve znamení občasného deště, zamračené oblohy a denních teplot v rozmezí 9 až 13 °C, v neděli už si zase budeme užívat jaro. Teploty vyskočí mezi 13 až 17 °C a obloha se bude vyjasňovat.


Post
Krimi 19.4.2013

Přítel našel partnerku dobitou do krve. Policie tápe

Zbitou a v bezvědomí našel včera v Liberci svou čtyřicetiletou partnerku muž nedaleko centra. Bezvládná žena ležela v místech, kde přebývají bezdomovci. Zatím není jasné, co se stalo.


Post
Vzdělávání a školy 19.4.2013

K letošnímu zápisu do mateřských škol v Jablonci přišlo 668 dětí

Ve středu 17. dubna se konal zápis do mateřských škol zřizovaných statutárním městem Jablonec nad Nisou. "Očekáváme, že umístíme všechny děti, které se dostavily k zápisu a do 31. srpna 2013 dovrší věk tří let,“ ubezpečuje rodiče náměstkyně primátora Soňa Paukrtová.


Post
Společnost 19.4.2013

Jarní úklid Jablonce byl zahájen

Jarní úklid města probíhá v několika úrovních. Uklízí se komunikace i veřejná zeleň. Úklid komunikací – chodníků a ulic, který provádějí Technické služby byl zahájen 14. dubna 2013.


Post
Kauzy, soudy a právo 19.4.2013

Smrt pustil přes internet. Za vraždu Johanky dostal 26 let, z vězení už asi nevyjde

Milan Torák, který ubodal v Liberci svou dvanáctiletou dceru Johanu, dostal od soudu 26 let. Což je vzhledem k jeho věku vlastně doživotí. Vraždu pustil matce ubodané dívky přes internet.


Post
Společnost 19.4.2013

Přes 60 hasičů pomáhalo hledat ztracené turisty ve skalním bludišti

Čtyřiašedesát hasičů z jedenácti jednotek se včera odpoledne zúčastnilo taktického cvičení na záchranu pohřešovaných osob na Turnovsku ve skalním bludišti Kalich - Chléviště.


Post
Společnost 18.4.2013

V Granátové ulici v Turnově našli granát, evakuováno bylo 120 lidí

V jednom z bytů panelových domů v ulici Granátová v Turnově byl nalezen vystřelený, ale nevybuchlý protipancéřový granát. Blok panelových domů o pěti vchodech tak bylo třeba evakuovat.


Post
Společnost 18.4.2013

Kreslíř Petr Urban a umělečtí sprejeři podpořili na happeningu v Liberci Mezinárodní den rolníků

Jak upozornit na celosvětový problém a zároveň se bavit? Ideální představu o tom mají studenti jablonecké Střední uměleckoprůmyslové školy. Unikátním pouličním happeningem upozornili 17. dubna, tedy na Mezinárodní den rolníků, na světový trend, který se týká každého.


Post
Počasí 18.4.2013

Bundy ještě neodkládejte. Teploty klesnou až na 10 °C

Teplé a slunečné počasí jako by si naschvál o víkendu vzalo volno. Už v pátek teploty klesnou o patnáct stupňů. Oteplovat se pomalu začne zase až v neděli.


Post
Společnost 18.4.2013

Zastupitelé České Lípy se zapojí do dobrovolnické úklidové akce

Přesně na Den Země, tedy 22. dubna 2013 ve 14 hodin, se českolipští zastupitelé zapojí do každoroční dobrovolnické úklidové akce „Za Českou Lípu krásnější“. Společně s dětmi z největší českolipské základní školy ZŠ 28. října uklidí prostranství okolo školy. Nepořádku chtějí zbavit také parčík u Mariánského kostela.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě