Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Krimi 15.4.2013

Kdo dá úplatek, už nebude trestaný

Korupčníci si v budoucnu budou zřejmě muset dát pořádný pozor na to, komu si o úplatek řeknou. Ani když ho dostanou, nebudou mít jistotu, že je uplatitel "neudá", aby se vyhnul vlastnímu trestnímu stíhání


Post
Vzdělávání a školy 14.4.2013

Nejlepší odborné školy v republice: tady je jejich seznam

Termíny přijímacích zkoušek se blíží. Rozhodujete se, kam pošlete své dítě na střední školu a chcete vědět, jak dopadly odborné školy v loňských maturitách?


Post
Doprava 14.4.2013

Silnice jsou plné děr. Tady jsou ty nejhorší! A jak žádat náhradu škody

Roztátým sněhem práce pro silničáře nekončí. Právě naopak. Na silnicích se objevily výmoly, které zůstávaly celou zimu schované. Podívejte se, kde si zničíte podvozek a jak požadovat náhradu.


Post
Politika 14.4.2013

Víme, kolik utratí poslanci za telefon. Ušetří díky novým tarifům?

Mobilní operátoři snižují ceny tarifů a ušetřit by měli i poslanci a senátoři. Ti ročně provolají miliony korun. Například Jiří Paroubek nebo Radek John si nechají ročně proplatit 84 tisíc korun.


Post
Společnost 14.4.2013

Divokých prasat je už půl milionu! Decimují úrodu

Divoká prasata se několikanásobně přemnožila a devastují zemědělskou půdu. Škody jsou za poslední rok podle odborníků až dvě miliardy korun.


Post
Krimi 13.4.2013

Chlapeček (3) vypadl z okna ve Cvikově! Chytil ho muž, který šel okolo

Život tříletého chlapce z Cvikova u České Lípy dnes zachránil 31letý muž. Chlapeček spadl z parapetu ve třetím patře, muž ho chytil do rukou a zachránil mu tak život.


Post
Počasí 13.4.2013

Nejtepleji bude ve čtvrtek, na víkend se zase ochladí

Pokud si chcete užít slunečních paprsků a teplot kolem dvacítky, tak až do příštího čtvrtka máte šanci. Pak zase přijde do Česka "sprcha" ve formě ochlazení, slibně pak nevypadá ani výhled na další měsíc.


Post
Společnost 13.4.2013

Jak motivovat děti k třídění odpadu

Správným tříděním odpadů zajišťujeme sobě i svým dětem čistší životní prostředí, redukujeme množství odpadů na skládkách a umožňujeme jejich opětovné využití.


Post
Zdravotnictví 13.4.2013

Existují učiliště, kde vloni maturitu nezvládl ani jeden student

Zda se to neuvěřitelné, ale při loňských státních maturitách se objevily i takové školy, kde zkoušku dospělosti nezvládl ani jediný ze závěrečného ročníku. Na naprostém dně se ocitly Střední škola umělecká a řemeslná v Praze 5 a Střední odborné učiliště v Kadani.


Post
Vzdělávání a školy 13.4.2013

Stále více Čechů si pořizuje evropský počítačový řidičák

Tisíce Čechů si ročně pořizují tzv. evropský počítačový řidičský průkaz (zkratka ECDL), který uživatelům potvrzuje znalosti a dovednosti v oblasti výpočetní techniky. Výstupy z testování jsou pak celosvětově uznávány a Čechům výrazně pomáhají při shánění práce v zahraničí nebo u nadnárodních firem a institucí.


Post
Společnost 13.4.2013

Hasiči ročně likvidují stovky požárů způsobených vypalováním trávy

I když zima ještě úplně neskončila, téměř jarní počasí láká k „úklidu“ zahrady a s tím i spojené nešvary, které zaměstnávají hasiče: vypalování trávy a spalování odpadu. Každoročně tyto požáry způsobují škody za miliony korun, desítky osob jsou zraněny a dochází i ke ztrátám na životech.


Post
Krimi 13.4.2013

Zloději se loni činili: Vykradli 4634 chat, nejvíce přitom řádili ve Středočeském kraji

Pořídit si chatu někde na samotě u lesa, kam by si rodina přes letní měsíce jezdila odpočinout od ruchu města, je v Česku hazard. Obzvláště, pokud si ji lidé koupí či postaví ve Středočeském kraji, kde byl v loňském roce počet vloupání do rekreačních objektů čtyřikrát vyšší než v jiných krajích.


Post
Společnost 12.4.2013

U hasičů v Libereckém kraji zaparkovala nová technika

Dvě nové posily v požární technice mají profesionální hasiči v Libereckém kraji. Před několika dny dorazil do Liberce velitelský automobil VEA L2V Ford Transit a technický automobil TA L1R Iveco Daily.


Post
Společnost 12.4.2013

V Desné shořela bývalá porcelánka

Dnes dopoledne probíhá došetření večerního požáru v Desné. Tam včera zasahovaly jednotky z druhého stupně požárního poplachu u požáru bývalé porcelánky.


Post
Doprava 12.4.2013

Alkohol zabil vloni na silnicích Libereckého kraje 9 lidí, policisté se společně s krajem zaměří na kontroly řidičů

Problematika alkoholu za volantem je významným problémem nejen na území Libereckého kraje, ale v celé ČR. Nyní se Policie ČR společně s Libereckým krajem zaměří na kontroly řidičů.


Post
Vzdělávání a školy 12.4.2013

Strážníci městské policie v Jablonci přednášeli školákům

Strážníci a preventisté Městské policie Jablonec nad Nisou ukončili v těchto dnech další sérii přednášek a besed určených žákům sedmých ročníků základních škol. Tak jako v předchozích letech se přednášky uskutečnily ve všech dvanácti základních i speciálních školách a zúčastnilo se jich více než 350 žáků.


Post
Doprava 12.4.2013

Těmto městům se raději vyhněte, je tu nejvíce vážných dopravních nehod

Vždycky vás zajímalo, kde je nejvíce silničních pirátů? Podívejte se, na velký přehled měst, kde je z hlediska dopravy nejbezpečněji, a naopak, jakým městům byste se raději měli vyhnout!.


Post
Vzdělávání a školy 11.4.2013

Liberecký kraj má vítěze olympiády v českém jazyce

Krajského kola Olympiády v českém jazyce I. a II. věkové kategorie se v sídle Libereckého kraje v Liberci zúčastnilo 23 finalistů okresních kol. Vítězi krajské olympiády v českém jazyce jsou Markéta Urbanová ze ZŠ Studenec a Michal Stehlík z liberecké průmyslovky.


Post
Společnost 11.4.2013

K požáru bývalého vepřína vyjelo osm jednotek hasičů

Dnes měli hasiči na Českolipsku náročnou noc. V části obce Zátyní nedaleko Dubé zasahovali u požáru bývalého vepřína.


Post
Společnost 10.4.2013

Příští víkend se koná v Lomnici jarmark a Miniveletrh cestovního ruchu

Jubilejní 10. ročník Miniveletrhu cestovního ruchu, který se po několika letech vrátí do prostor zrekonstruovaného zámku, a prověří tak jeho možnosti při pořádání podobných typů akcí, se uskuteční od pátku 12. do soboty 13. dubna v Lomnici nad Popelkou.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA