Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 27.11.2015

Liberečtí profesionální hasiči oslavili 70 let

Pátek byl pro hasiče HZS Libereckého kraje významný nejen kvůli ukončení realizace Krajského standardizovaného projektu, ale byl také připomenutím 70. výročí profesionálních hasičů v Liberci.


Post
Krimi 23.11.2015

V Česku padl první alternativní trest za softwarové pirátství

Jakub F. pod přezdívkou vystupoval na fórech, kde nahrával odkazy ke stažení populárních komerčních softwarových titulů.


Post
Krimi 18.11.2015

Vítr navýšil hasičům počty zásahů

Od časného rána do dnešní deváté hodiny vyjížděli hasiči v Libereckém kraji v souvislosti s počasím k osmi událostem. Kvůli silnému nárazovému větru popadaly na několika místech kraje stromy a zatarasily komunikace.


Post
Vzdělávání a školy 17.11.2015

Nejoblíbenější fyzikářka získala pro děti Oranžovou učebnu

Jana Czuchová ze Základní školy T. G. Masaryka v Hrádku nad Nisou získala letos na jaře titul nejoblíbenější fyzikářky v soutěži Zlatý Ámos 2015. Jako jednu z hlavních cen díky svým žákům vybojovala pro svou školu moderní technickou učebnu od Nadace ČEZ, která slouží žákům od pondělí 16. listopadu.


Post
Společnost 16.11.2015

Jablonec uctil památku 17. listopadu i pařížských událostí

V pondělí se v Jablonci nad Nisou u Pomníku bojovníků za svobodu a demokracii a obětem bezpráví v parku Generála Mrázka konal pietní akt u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii.


Post
Doprava 16.11.2015

Silničáři mají za sebou první ostré výjezdy v letošní zimní sezoně

Silničáři museli v průběhu uplynulého víkendu poprvé v letošní zimní sezoně vyrazit do terénu.


Post
Doprava 16.11.2015

Poslední povodňová stavba z roku 2010 je dokončena

Liberecký kraj dokončil poslední povodňovou stavbu z roku 2010. Slavnostního přestřižení pásky se dočká II. etapa obnovené silnice II/592 vedoucí od Chrastavy přes Novou Ves do Mníšku.


Post
Krimi 16.11.2015

Policie plánuje vyšší počet hlídek bude na místech s větší koncentrací lidí

Policie ČR připravuje bezpečnostní opatření na 17. listopad 2015. Opatření budou v souvislosti s pátečními útoky ve Francii zvýšená.


Post
Vzdělávání a školy 16.11.2015

Poptávka po absolventech s titulem klesá, sháňka je naopak po řemeslnících

Nevíte, kam poslat vaše dítě na studia? Chcete mu zaručit skvělou kariéru a zároveň ho nechcete nutit do sáhodlouhých studií?


Post
Zdravotnictví 13.11.2015

Českolipská nemocnice se připojí k Mezinárodnímu dni výživy

K NutritionDay, neboli k mezinárodnímu dni výživy, který v letošním roce připadá na 19. listopadu, se v letošním roce chce připojit také Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.


Post
Společnost 11.11.2015

Svijany hostily významného islandského archeologa Adolfa Fridrikssona

Ředitel islandského archeologického institutu Adolf Fridriksson je zkušeným archeologem. V průběhu své kariéry se podílel na archeologických vykopávkách ve své vlasti i na mezinárodní půdě - namátkou jmenujme Velkou Británii, Itálii nebo Norsko.


Post
Vzdělávání a školy 9.11.2015

Turnovskou burzu škol navštívilo přes sedm stovek zájemců

Kterou ze středních škol si vybrat k dalšímu studiu a jak se mezi nimi zorientovat? Nejenom na tyto otázky dostali žáci základních škol odpověď na 21. Burze středních škol v Turnově.


Post
Společnost 8.11.2015

11. listopad vzpomene na válečné veterány

Hned na třech místech v Liberci si vojáci ve středu 11. listopadu připomenou památku válečných veteránů.


Post
Vzdělávání a školy 7.11.2015

Harrachovské děti se zapojily do ochrany pralesů

Harrachovská základní škola se zapojila do dvouletého záchranného programu PRALES DĚTEM – DĚTI PRALESŮM ve školním roce 2015 – 2017.


Post
Vzdělávání a školy 6.11.2015

Liberecký kraj ocenil talentované žáky

Talentovaným žákům středních a základních škol patřil ve středu 4. listopadu multimediální sál v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje.


Post
Společnost 6.11.2015

Úpravy parků navrhují sami Liberečané

Obnovu zanedbaných parčíků chystá na příští rok liberecká radnice. Zatím vytipovala dvě plochy, kde uspořádala setkání s místními občany. Ti mohou přímo ovlivnit, jak bude park po úpravě vypadat.


Post
Společnost 6.11.2015

Miss Liberecký kraj mění název a nabídne hodnotnější ceny pro vítězky

Po dvou ročnících, kdy se soutěž jmenovala Miss Liberec OPEN, mění organizátoři název soutěže na Miss Liberecký kraj. Slavnostní večer proběhne v Domě kultury v Liberci.


Post
Společnost 5.11.2015

Pomozte spolu s Katalyzátorem na svět knize Vzpomínky na Ještěd

Ještěd není jen unikátní, obdivuhodná a obdivovaná stavba, Ještěd jsou také lidé, kterým vstoupil do života a oni mu věnovali svůj um, talent a schopnosti.


Post
Společnost 5.11.2015

Vánoční strom přijede letos do Prahy z Českolipska

Praha našla svůj strom pro Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Do hlavního města letos zamíří z České Lípy, kde vyrostl na pozemku soukromé firmy.


Post
Vzdělávání a školy 5.11.2015

Řada škol a školních jídelen v Liberci již udělala velké změny

Některé základní a mateřské školy, zřizované statutárním městem Liberec, již uvedly v život zdravé stravování ve školních jídelnách, které je jednou z priorit rezortu školství ve volebním období 2014 – 2018.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA