Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 27.4.2013

Češi prostonali od ledna do března 44 tisíc let. Kde se marodí nejvíc?

Počet vydaných neschopenek roste, marodíme však kratší dobu, za první čtvrtletí Češi prostonali 16 milionů dnů (43 835 let). Nejdéle si doma pobyli na Zlínsku, kde se s neschopenkou marodí 45,4 dne, naopak nejvíce do práce pospíchají Pražané (29 dnů).


Post
Společnost 26.4.2013

Hasiči museli při požáru lesa zdolávat nepřístupný terén

U včerejšího požáru lesa v údolí řeky Kamenice si museli hasiči poradit se špatně přístupným terénem.


Post
Počasí 26.4.2013

Pozor! Ženou se na nás bouřky, vichr a krupobití! Pak se vrátí tropy

Meteorologové varují, že Vysočinu, Středočeský, Plzeňský, Jihočeský a Pardubický kraj zasáhnou v sobotu odpoledne silné bouřky. Hrozí i krupobití a silný vítr.


Post
Doprava 26.4.2013

Auto letělo sto metrů vzduchem, řidič zemřel

Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly ve čtvrtek večer u tragické dopravní nehody osobního vozu u Turnova.


Post
Společnost 26.4.2013

I v letošním roce Semily rozkvetou

Bohatou květinovou výzdobou v letošním roce opět rozkvetou veřejná prostranství v Semilech. Vedle kvetoucích záhonů, ostrůvků a zazeleněných ploch se Semilští budou moci potěšit i pohledem na množství rozkvetlých závěsných květináčů, které přinesou do ulic paletu barevných květů.


Post
Společnost 25.4.2013

Městu Semily možná přibudou dvě kulturní památky

Dvě osobité stavby stojící na území města Semily by se v budoucnu mohly stát novými kulturními památkami města. Jednou z nich je budova semilského krematoria, tou druhou budova Sboru Dr. Karla Farského.


Post
Společnost 25.4.2013

V Semilech připravují zřízení Domovinky pro seniory

Denní stacionář pro seniory a osoby se zdravotním postižením by měl v Semilech fungovat již o letních prázdninách. S podporou svého zřizovatele, jímž je město Semily, bude tuto službu poskytovat p.o. Sociální služby Semily.


Post
Počasí 25.4.2013

Nebezpečný ozon bude ohrožovat Česko až do poloviny příštího týdne

Dobře se mažte krémem s vysokým UV faktorem, noste čepice a klobouky a nezapomeňte na sluneční brýle. Jedině tak se vyhnete problémům, které s sebou přináší zeslabená ozonová vrstva. Ta bude trápit Česko minimálně do středy příštího týdne.


Post
Společnost 25.4.2013

Hasiči v Libereckém kraji řešili bouračky i nahlášenou bombu

Náročné pozdní odpoledne i večer měli hasiči v Libereckém kraji. Vedle několika požárů byli nepostradatelní u dopravní nehody, která se stala před pátou na komunikaci II/291 nedaleko obce Hajniště.


Post
Společnost 25.4.2013

Rada Libereckého kraje se setkala s Představenstvem Českých drah

Rada Libereckého kraje v čele s hejtmanem Martinem Půtou se dnes v sídle Libereckého kraje setkala s Představenstvem Českých drah. Podle informací generálního ředitele Českých drah je setkávání se s vládami územních celků a diskutování o místních problémech napřímo jedním z účelů cest, které každoročně podnikají představitelé Českých drah.


Post
Společnost 25.4.2013

V Rovensku pod Troskami si velkolepě připomenou paradesantní výsadek Antimony

Dva ze tří parašutistů, které 24. října 1942 vysadil letoun Halifax u Kopidlna, se 16. ledna 1943 pokusilo gestapo zatknout na plovárně v Rovensku pod Troskami. A právě hrdinství parašutistů nadporučíka Františka Závorky, velitele skupiny Antimony, a svobodníka Lubomíra Jasínka, radisty, kteří než se vzdali, spolkli tzv. tabletku „L“ (cyankali) a krátce nato zemřeli, si občané ze širokého okolí připomenou 4. května na velkolepých oslavách v městečku pod Troskami.


Post
Společnost 25.4.2013

POZOR! V Česku řádí meningitida, nejohroženější jsou batolata

Suché statistiky uvádějí, že v loňském roce onemocnělo meningitidou 64 lidí, z nichž tři zemřeli. Čísla však nemluví o tom, že nejohroženější skupinou jsou děti do 11 měsíců.


Post
Společnost 25.4.2013

Děti v České Lípě si mohou prověřit svou šikovnost v rámci městské soutěže

Procvičit se v plavání, užít si pohádku, natisknout si tričko či poznat, jak se pečuje o staré a nemocné lidi, mohou děti v České Lípě v rámci soutěže Šikulka 2013, která startuje od 2. května 2013. Tu pořádají pod záštitou starostky Hany Moudré všechny neškolské příspěvkové organizace města.


Post
Společnost 24.4.2013

Městská policie v Jablonci připravila „Týden bezpečnosti“

Během tohoto dubnového týdne na Dětském dopravním hřišti kromě pravidelné výuky dopravní výchovy navíc připravila městská policie „Týden bezpečnosti“ pro páté a šesté ročníky základních škol i širokou veřejnost. Na programu se podílejí také hasiči Červený kříž a Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje.


Post
Společnost 24.4.2013

Jak předcházet osteoporóze, cukrovce, karcinomu prsu a zubnímu kazu? Odborníci to vědí, leták napoví

Nedostatek pohybu, nadváha, špatná strava, nedostatek vápníku, to všechno jsou některé společné příčiny velmi nebezpečných civilizačních chorob, jako jsou karcinom prsu, osteoporóza, cukrovka nebo špatný chrup.


Post
Společnost 23.4.2013

Dokončení cyklostezky Varhany zpozdilo počasí

S více než měsíčním zpožděním se rozběhly stavební práce na dokončení třetího, téměř 8,5 kilometru dlouhého úseku cyklostezky Varhany z Volfartic až do Kamenického Šenova. Ještě nedávno totiž na úseku ležela souvislá vrstva sněhu. Nyní se však už staví, cyklisté na stezku budou moci vyrazit pravděpodobně v září.


Post
Počasí 23.4.2013

Pozor! V Česku se nadměrně zhoršilo UV záření. Otevřela se ozonová díra

Meteorologové dnes vydali varování: nad Českem je velmi slabá ozonová vrstva a kvůli tomu se zvýší UV index. Citliví lidé by tak měli zůstat kolem poledne doma. Za vše může oteplování z posledních dnů.


Post
Společnost 23.4.2013

Českolipští zastupitelé uklízeli s dětmi

Výjimečně bez kravat a podpatků, zato v pracovním a s rukavicemi na rukou vyrazili v pondělí 22. dubna 2013 českolipští zastupitelé oslavit Den Země. S dětmi z družiny ze ZŠ 28. října si dali sraz ve dvě hodiny odpoledne u školy a společně se zapojili do dobrovolnické úklidové akce města „Za Českou Lípu krásnější“.


Post
Doprava 23.4.2013

Oslavy Dne země pod kopcem Tlustec ve Velkém Valtinově se vydařily

Do Velkého Valtinova se po delší pauze v sobotu 20. dubna vrátily oslavy Dne Země. Akce se uskutečnila na zaplněném fotbalovém hřišti TJ Slavoj, v centru Valtinova nedaleko kostela sv. Jana Nepomuckého, mnozí vyrazili i na nedaleký kopec Tlustec, který se mediálně „proslavil“ v souvislosti s povolením či naopak bojem o nepovolení těžby čediče.


Post
Zdravotnictví 23.4.2013

Cvikovský pediatrický den se zabýval poruchami srdečního rytmu dětí

Léčebna respiračních nemocí ve Cvikově v minulém týdnu uspořádala již 19. ročník Cvikovského pediatrického dne. Letos podruhé se konference konala ve velkém sále nádherně rekonstruovaného hotelu Sever. Na konferenci se sjíždí okolo stovky dětských lékařů z bližšího i vzdálenějšího okolí, zejména z Ústecka a Liberecka.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě