Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 3.5.2013

Vévodu vítali tancem, chlebem a solí

Vévoda Albrecht z Valdštejna přijel pozvat jablonecké seniory na Valdštejnské slavnosti, které se uskuteční ve Frýdlantě o třetím květnovém víkendu. Vévodu a slavného vojevůdce, kterého na jeho cestě doprovázel starosta města Frýdlantu Dan Ramzer, přišlo do Spolkového domu přivítat několik desítek lidí.


Post
Vzdělávání a školy 2.5.2013

Jablonec přispívá na příměstské tábory pro předškoláky

O prázdninové aktivity pro předškolní děti je v Jablonci nad Nisou každoročně velký zájem. Město i letos poskytne finanční podporu ve výši 100 korun na dítě a den, pokud rodiče využijí služby některého z registrovaných subjektů, které nabízejí prázdninovou péči.


Post
Společnost 2.5.2013

Semily výhodně vysoutěžily úvěr na investice

Za velmi výhodných podmínek vysoutěžilo město Semily sedm milionů na investiční akce plánované pro rok 2013. Vítězem veřejné zakázky na poskytnutí investičního úvěru se s nejvýhodnější nabídkou stala Česká spořitelna, když při splnění všech podmínek schválených zastupitelstvem nabídla městu úvěr s pevnou úrokovou sazbou ve výši 1,96 %.


Post
Vzdělávání a školy 2.5.2013

Sto tisíc lidí míří k maturitě. Přečtěte si, co se v písemkách z češtiny a cizího jazyka hodnotí

Téměř sto tisíc studentů v těchto dnech skládá svou "zkoušku dospělosti". Téměř dvě třetiny si přitom zvolili, že předvedou i své schopnosti v cizím jazyce.


Post
Počasí 2.5.2013

Bez deštníku ani ránu. Hrozí i povodně

Špatná zpráva. Děštníky a pláštěnky se nám budou hodit zřejmě ještě celý květen. A rozhodně je neodkládejte ani dnes, ani zítra a raději ani o víkendu. Bude zkrátka každou chvíli pršet. Přinášíme velkou předpověď počasí s výhledem na celý měsíc.


Post
Společnost 2.5.2013

Členové lezeckého družstva zachránili muže, který spadl do Nisy

Prvního května krátce po poledni došlo v centru města Liberec k pádu osoby do koryta řeky Nisy. Muže zachránio lezecké družstvo ze stanice Liberec.


Post
Společnost 2.5.2013

Květen plný změn: Přehled zásadních změn, které musíte znát

Máj, lásky čas, je tu! Kromě líbání pod rozkvetlou třešní a státních svátků přináší letošní květen i několik změn. Abyste je nemuseli složitě hledat, přinášíme jejich přehled.


Post
Počasí 1.5.2013

Pozor: Ve čtvrtek přijdou vydatné deště a silné bouřky!

Počasí se mění jako na houpačce. Po tropech z minulého týdne a současném chladu, nás teď čekají pořádné deště. Meteorologové vydali ve středu varování před vydatným deštěm a silnými bouřkami.


Post
Společnost 1.5.2013

Startuje druhý ročník Zlatého oříšku Libereckého kraje

Talentované děti od 6 do 14 let vyhledává po celé republice soutěž Zlatý oříšek. Jeho krajské předkolo, tedy Zlatý oříšek Libereckého kraje, se letos uskuteční v našem regionu již podruhé.


Post
Společnost 1.5.2013

Už 537 lidí přišlo letos o nemocenskou, nejvíce simulují Středočeši

Za letošní první čtvrtletí provedli pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) skoro 35 tisíc kontrol na dodržování neschopenek. Výsledkem je 537 zkrácených nebo odebraných nemocenských.


Post
Společnost 30.4.2013

Počasí Den Země v Oldřichově v Hájích nezkazilo

V Ekocentru Oldřichov v Hájích se uplynulá sobota nesla ve znamení řemeslného trhu. Regionální výrobky Jizerských hor byly totiž tématem letošního Dne Země.


Post
Počasí 30.4.2013

Jak bude na prvního máje? Budeme se líbat za deště nebo sluníčka?

Už zítra nás čeká volno a spousta z nás využije volný den na to, aby vyrazila do přírodu a svoji partnerku či svého partnera políbil pod rozkvetlou třeští. Ale jak bude?


Post
Zdravotnictví 30.4.2013

Rozvíjení principů kontinuálního zvyšování kvality péče a bezpečí pacientů v Hamzově léčebně

Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé uspořádala 24. 4. 2013 odbornou konferenci na téma "Kvalita a bezpečí v následné péči".


Post
Společnost 29.4.2013

Hasiči zachránili chlapce z hluboké studny

V Košťálově na Semilsku spadlo dítě do studny. Ta sice byla bez vody, ale její hloubka dosahovala zhruba deseti metrů.


Post
Společnost 29.4.2013

Občany Semilska zajímaly silnice i pošty, libereckocentrismus nehrozí

Stav komunikací, školství, zdravotní a sociální péče, ROP, ale i ekologická výchova dětí, geotermální energetická koncepce kraje či estetika semilského Riegrova náměstí, to byla některá témata pravidelného setkání hejtmana LK Martina Půty s veřejností a zastupiteli města, které se konalo minulý týden v Semilech.


Post
Společnost 29.4.2013

Rady od hasičů: Jak prožít pálení čarodějnic bez úhony

Květen je přede dveřmi a tak na mnoha místech celé země stejně jako každý rok vzplanou menší či větší ohně a vypuknou lidové veselice známé jako „pálení čarodějnic.“ Hasiči pak každoročně vyjíždějí ke zvýšenému počtu požárů, ke kterým v důsledku těchto oslav dojde.


Post
Společnost 29.4.2013

Kronika české školy v Osečné po 75. letech nalezena

Město Osečná získalo kroniku české školy v Osečné. Ta zachycuje podrobné události od vzniku české školy v Osečné v roce 1925 až do příchodu německého vojska v září 1938.


Post
Společnost 29.4.2013

Dobrovolníci vysázeli tři sta stromů a seznámili se s dobrým hospodařením v lese

Občanské sdružení Altus o víkendu 27. a 28. dubna 2013 uspořádalo i přes odstrašující předpověď počasí odbornou exkursi do Nového Pralesa na Liberecku. Tam vysázeli účastníci tři sta stromků.


Post
Počasí 28.4.2013

Česko zasáhly první silné jarní bouřky! Jak bude dál?

Po včerejším rekordně teplém dni dnes Českou republiku zasáhly místní silné bouřky a meteorologové dokonce varují před přívalovými dešti a kroupami.


Post
Společnost 28.4.2013

Škody za řádení kormoránů by měl zaplatit stát

Mnohamilionové škody, které mají chovatelé ryb kvůli řádění kormoránů, by měl zaplatit stát. Právě on totiž zavinil, že zvíře bylo dlouho a velmi rozsáhle chráněné, takže se druh přemnožil, myslí si poslanci ODS, TOP 09, ČSSD a KSČM.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě