Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 20.4.2013

Silnice kolem Souše je nadále pod hlubokým sněhem

Stav pokrývky sněhu na silnici II/290 podél vodní nádrže Souš je nadále vysoký a neumožňuje silnici otevřít pro běžný provoz.


Post
Počasí 19.4.2013

Jaro bude, škarohlídské předpovědi neplatí

Když vydržíme a přežijeme sobotu ve znamení občasného deště, zamračené oblohy a denních teplot v rozmezí 9 až 13 °C, v neděli už si zase budeme užívat jaro. Teploty vyskočí mezi 13 až 17 °C a obloha se bude vyjasňovat.


Post
Krimi 19.4.2013

Přítel našel partnerku dobitou do krve. Policie tápe

Zbitou a v bezvědomí našel včera v Liberci svou čtyřicetiletou partnerku muž nedaleko centra. Bezvládná žena ležela v místech, kde přebývají bezdomovci. Zatím není jasné, co se stalo.


Post
Vzdělávání a školy 19.4.2013

K letošnímu zápisu do mateřských škol v Jablonci přišlo 668 dětí

Ve středu 17. dubna se konal zápis do mateřských škol zřizovaných statutárním městem Jablonec nad Nisou. "Očekáváme, že umístíme všechny děti, které se dostavily k zápisu a do 31. srpna 2013 dovrší věk tří let,“ ubezpečuje rodiče náměstkyně primátora Soňa Paukrtová.


Post
Společnost 19.4.2013

Jarní úklid Jablonce byl zahájen

Jarní úklid města probíhá v několika úrovních. Uklízí se komunikace i veřejná zeleň. Úklid komunikací – chodníků a ulic, který provádějí Technické služby byl zahájen 14. dubna 2013.


Post
Kauzy, soudy a právo 19.4.2013

Smrt pustil přes internet. Za vraždu Johanky dostal 26 let, z vězení už asi nevyjde

Milan Torák, který ubodal v Liberci svou dvanáctiletou dceru Johanu, dostal od soudu 26 let. Což je vzhledem k jeho věku vlastně doživotí. Vraždu pustil matce ubodané dívky přes internet.


Post
Společnost 19.4.2013

Přes 60 hasičů pomáhalo hledat ztracené turisty ve skalním bludišti

Čtyřiašedesát hasičů z jedenácti jednotek se včera odpoledne zúčastnilo taktického cvičení na záchranu pohřešovaných osob na Turnovsku ve skalním bludišti Kalich - Chléviště.


Post
Společnost 18.4.2013

V Granátové ulici v Turnově našli granát, evakuováno bylo 120 lidí

V jednom z bytů panelových domů v ulici Granátová v Turnově byl nalezen vystřelený, ale nevybuchlý protipancéřový granát. Blok panelových domů o pěti vchodech tak bylo třeba evakuovat.


Post
Společnost 18.4.2013

Kreslíř Petr Urban a umělečtí sprejeři podpořili na happeningu v Liberci Mezinárodní den rolníků

Jak upozornit na celosvětový problém a zároveň se bavit? Ideální představu o tom mají studenti jablonecké Střední uměleckoprůmyslové školy. Unikátním pouličním happeningem upozornili 17. dubna, tedy na Mezinárodní den rolníků, na světový trend, který se týká každého.


Post
Počasí 18.4.2013

Bundy ještě neodkládejte. Teploty klesnou až na 10 °C

Teplé a slunečné počasí jako by si naschvál o víkendu vzalo volno. Už v pátek teploty klesnou o patnáct stupňů. Oteplovat se pomalu začne zase až v neděli.


Post
Společnost 18.4.2013

Zastupitelé České Lípy se zapojí do dobrovolnické úklidové akce

Přesně na Den Země, tedy 22. dubna 2013 ve 14 hodin, se českolipští zastupitelé zapojí do každoroční dobrovolnické úklidové akce „Za Českou Lípu krásnější“. Společně s dětmi z největší českolipské základní školy ZŠ 28. října uklidí prostranství okolo školy. Nepořádku chtějí zbavit také parčík u Mariánského kostela.


Post
Kauzy, soudy a právo 18.4.2013

Proč jsem zabil Johanku a matce to pustil přes internet? Nic vám neřeknu, uvedl otec před soudem

Liberecký krajský soud dnes ráno začal projednávat případ vraždy Johanky Torákové. Otec ji ubodal a matka se na vraždu dívala prostřednictvím internetu v přímém přenosu.


Post
Doprava 18.4.2013

Na Plzeňsku a Liberecku se bude testovat zrychlení na 110 km/h, zpomalí se R4 a R7

Nové pojetí dálniční sítě, v němž ministerstvo dopravy pod vedením Zbyňka Stanjury (ODS) počítá s možností, aby se po některých silnicích I. třídy mohlo jezdit rychlostí až 110 km/h, odklepli ministři Nečasovy vlády. Tento provoz chce testovat na Plzeňsku, nejspíš se ale zpomalí rychlost na R4 a R7.


Post
Doprava 17.4.2013

Při vyproštění auta pomáhal hasičům jeřáb

Dvě jednotky hasičů zasahovaly u dopravní nehody v části obce Nedvězí na Semilsku. Osobní auto Citroën Berlingo zde vyjel mimo komunikaci a převrátil se na střechu.


Post
Společnost 17.4.2013

Vodáci letos dvakrát odemkli řeku Jizeru

Na Malé Skále se o minulých dvou víkendech tradičně odemykala řeka Jizera. A vodáci ji otevřeli hned dvakrát - nejprve vodáci kolem půjčovny Lodě Koza, o týden později ponořil klíč do chladných vod u Žluté plovárny starosta Malé Skály Michal Rezler.


Post
Kauzy, soudy a právo 17.4.2013

S velkou institucí se v Česku soudí ročně kolem 50 tisíc lidí. Spor vyhraje jen deset procent z nich

Dopravní podnik, poskytovatelé energií nebo mobilní operátoři – to jsou instituce, se kterými občané České republiky vedou nejčastěji soudní spor. Na úspěch má ale šanci jen kolem deseti procent z nich.


Post
Zdravotnictví 16.4.2013

Oddělení následné ústavní péče vrací pacienty do života

Oddělení následné ústavní péče v Nemocnici v Semilech má za sebou již 3 roky úspěšného fungování. Pod vedením primáře MUDr. Pavla Kraťuka zde nyní začaly fungovat dva nové projekty, které pomáhají pacientům s návratem do života – léčebný program Ergoterapie a poskytování duchovních služeb.


Post
Vzdělávání a školy 16.4.2013

Chybí techničtí absolventi. Do 10 let to ohrozí konkurenceschopnost české ekonomiky

V horizontu deseti let dosáhne nedostatek absolventů technických škol míry, která přímo ohrozí konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky. Na základě své analýzy o tom v pondělí informovala Hospodářská komora České republiky (HK ČR).


Post
Společnost 16.4.2013

Oslavy Dne země budou i pod kopcem Tlustec ve Velkém Valtinově

Do Velkého Valtinova se po delší pauze v sobotu 20. dubna ve 13 hodin opět vrátí oslavy Dne Země.


Post
Společnost 16.4.2013

Mladá překladatelka Daniela Ottová z jilemnického gymnázia převzala vítěznou cenu v Bruselu

Studentka Gymnázia a SOŠ v Jilemnici Daniela Ottová (septima) zvítězila za Českou republiku v prestižní mezinárodní soutěži Juvenes Translatores 2012.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA