Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 25.4.2013

POZOR! V Česku řádí meningitida, nejohroženější jsou batolata

Suché statistiky uvádějí, že v loňském roce onemocnělo meningitidou 64 lidí, z nichž tři zemřeli. Čísla však nemluví o tom, že nejohroženější skupinou jsou děti do 11 měsíců.


Post
Společnost 25.4.2013

Děti v České Lípě si mohou prověřit svou šikovnost v rámci městské soutěže

Procvičit se v plavání, užít si pohádku, natisknout si tričko či poznat, jak se pečuje o staré a nemocné lidi, mohou děti v České Lípě v rámci soutěže Šikulka 2013, která startuje od 2. května 2013. Tu pořádají pod záštitou starostky Hany Moudré všechny neškolské příspěvkové organizace města.


Post
Společnost 24.4.2013

Městská policie v Jablonci připravila „Týden bezpečnosti“

Během tohoto dubnového týdne na Dětském dopravním hřišti kromě pravidelné výuky dopravní výchovy navíc připravila městská policie „Týden bezpečnosti“ pro páté a šesté ročníky základních škol i širokou veřejnost. Na programu se podílejí také hasiči Červený kříž a Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje.


Post
Společnost 24.4.2013

Jak předcházet osteoporóze, cukrovce, karcinomu prsu a zubnímu kazu? Odborníci to vědí, leták napoví

Nedostatek pohybu, nadváha, špatná strava, nedostatek vápníku, to všechno jsou některé společné příčiny velmi nebezpečných civilizačních chorob, jako jsou karcinom prsu, osteoporóza, cukrovka nebo špatný chrup.


Post
Společnost 23.4.2013

Dokončení cyklostezky Varhany zpozdilo počasí

S více než měsíčním zpožděním se rozběhly stavební práce na dokončení třetího, téměř 8,5 kilometru dlouhého úseku cyklostezky Varhany z Volfartic až do Kamenického Šenova. Ještě nedávno totiž na úseku ležela souvislá vrstva sněhu. Nyní se však už staví, cyklisté na stezku budou moci vyrazit pravděpodobně v září.


Post
Počasí 23.4.2013

Pozor! V Česku se nadměrně zhoršilo UV záření. Otevřela se ozonová díra

Meteorologové dnes vydali varování: nad Českem je velmi slabá ozonová vrstva a kvůli tomu se zvýší UV index. Citliví lidé by tak měli zůstat kolem poledne doma. Za vše může oteplování z posledních dnů.


Post
Společnost 23.4.2013

Českolipští zastupitelé uklízeli s dětmi

Výjimečně bez kravat a podpatků, zato v pracovním a s rukavicemi na rukou vyrazili v pondělí 22. dubna 2013 českolipští zastupitelé oslavit Den Země. S dětmi z družiny ze ZŠ 28. října si dali sraz ve dvě hodiny odpoledne u školy a společně se zapojili do dobrovolnické úklidové akce města „Za Českou Lípu krásnější“.


Post
Doprava 23.4.2013

Oslavy Dne země pod kopcem Tlustec ve Velkém Valtinově se vydařily

Do Velkého Valtinova se po delší pauze v sobotu 20. dubna vrátily oslavy Dne Země. Akce se uskutečnila na zaplněném fotbalovém hřišti TJ Slavoj, v centru Valtinova nedaleko kostela sv. Jana Nepomuckého, mnozí vyrazili i na nedaleký kopec Tlustec, který se mediálně „proslavil“ v souvislosti s povolením či naopak bojem o nepovolení těžby čediče.


Post
Zdravotnictví 23.4.2013

Cvikovský pediatrický den se zabýval poruchami srdečního rytmu dětí

Léčebna respiračních nemocí ve Cvikově v minulém týdnu uspořádala již 19. ročník Cvikovského pediatrického dne. Letos podruhé se konference konala ve velkém sále nádherně rekonstruovaného hotelu Sever. Na konferenci se sjíždí okolo stovky dětských lékařů z bližšího i vzdálenějšího okolí, zejména z Ústecka a Liberecka.


Post
Společnost 23.4.2013

Na besedu s ředitelem Oblastní galerie v Liberci naváže prohlídka stavby

V Krajské vědecké knihovně, Rumjancevově ulici, v Liberci beseda se 23. dubna od 16. 30 hodin koná beseda se současným ředitelem Oblastní galerie v Liberci Janem Randáčkem.


Post
Doprava 23.4.2013

Motorkář zemřel poté, co skončil v korytu Jizery

Už i v Libereckém kraji mají první oběť začínající motorkářské sezony. V neděli večer u Poniklé na Semilsku zemřel řidič motorky, který tvrdě dopadl do koryta řeky Jizery.


Post
Zdravotnictví 23.4.2013

Očkování zachrání 500 životů ročně, Češi by měli více dbát na prevenci hlavně u chřipky

Češi jsou jedním z nejvíce proočkovaných národů v Evropě. Ač píchnutí injekce asi nikdo nemiluje, tyto "včeličky" statisticky ročně zachrání 500 lidských životů a zabrání vzniku až 150 tisícům infekčních onemocnění. A mohlo by to být i více! Stačilo by nepodceňovat očkování proti chřipce.


Post
Zdravotnictví 22.4.2013

Oddělení semilské chirurgie má nového primáře

Chirurgické oddělení semilské nemocnice má od března t.r. nového primáře. Na základě výběrového řízení byl do čela chirurgického týmu jmenován MUDr. Lukáš Kohoutek, který ve funkci vystřídal dosavadního primáře MUDr. Pavla Hladíka, Ph.D.


Post
Vzdělávání a školy 22.4.2013

Jablonecká ZUŠ opět slaví úspěch

V sobotu 20. dubna se v Liberci konalo Ústřední kolo celostátní soutěže v komorní hře. Své želízko v ohni měla také jablonecká ZUŠ. Bylo jím skvělé klarinetové duo ve složení Aleš Tvrdík a Nikola Vindyšová.


Post
Krimi 22.4.2013

Neuvěřitelné! Ženu v Liberci zbil do krve její přítel, už je ve vazbě

Liberečtí kriminalisté již zadrželi a obvinili muže, který minulý týden surově napadl čtyřicetiletou ženu, která bojuje v nemocnici o život.


Post
Počasí 22.4.2013

Místo jara přišlo léto. V pátek bude 27 stupňů

Zimní bundu a možná i jarní kabát můžete schovat ve skříni. Příští týden se budou teploty pohybovat kolem dvaceti stupňů a ochladí se až o víkendu.


Post
Společnost 21.4.2013

Liberečtí hasiči zdolali 39 pater berlínského hotelu, mají stříbro!

Fyzicky extrémně náročný závod mají za sebou dva profesionální hasiči HZS Libereckého kraje sloužící na stanici v Liberci.


Post
Společnost 20.4.2013

Hasiči pomáhali se záchranou vodáka

Dnes přibližně hodinu po poledni bylo hasičům přes linku 112 ohlášeno, že na tanvaldské Kamenici zřejmě došlo k utonutí vodáka. Muž jel se skupinou lidí na raftu, který se převrhl v peřejích pod Návarovem.


Post
Kauzy, soudy a právo 20.4.2013

Doživotní tresty nejsou v Česku výjimkou, za posledních 20 let jich padla celá řada

Nejtvrdší z výjimečných trestů, tedy rozsudek vězení do konce života, si v Česku od roku 1993 vyslechlo 58 zločinců. I jejich samotných pobyt ve vězení je ale specifický, platí pro ně totiž jiná pravidla než pro ostatní.


Post
Politika 20.4.2013

Poslanci od státu nedostanou ani korunu, tak už o fotbálek nemají zájem!

Poslanecká fotbalová reprezentace ještě ani nestihla oficiálně kopnout do míče a už se začíná rozpadat. Vše je zřejmě důsledkem ostudy, kterou si uřízly před pár dny, když oznámili, že se zúčasní fotbalového turnaji v ruském Soči a od státu žádají 650 tisíc korun!


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA