Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 8.5.2013

Vodohospodářská delegace Libereckého kraje navštívila partnerský kanton St. Gallen

Liberecký kraj dlouhodobě spolupracuje se švýcarským kantonem Sankt Gallen. Prvním významným počinem současné krajské vlády v rámci této spolupráce byla pracovní cesta týmu vodohospodářů, které vedl náměstek hejtmana, pan Josef Jadrný.


Post
Společnost 8.5.2013

Liberecký kraj hodlá nahradit služební vozy Škody Superb úspornějšími automobily

Rada Libereckého kraje schválila záměr zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky „Nákup služebních motorových vozidel“ pro potřeby autoprovozu Krajského úřadu Libereckého kraje.


Post
Doprava 8.5.2013

Dvě jednotky hasičů zasahovaly u převrácené cisterny s benzinem

Dlouhotrvající zásah mají za sebou hasiči na Semilsku. V Hájích nad Jizerou se převrátila cisterna s hořlavou kapalinou I. třídy.


Post
Zdravotnictví 8.5.2013

Nejen léky z pozitivního listu VZP jsou bez doplatku, burcují lékárníci

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) začala šetřit peníze i vytvořením tzv. pozitivního listu. Jde o seznam léků, za které platí méně, protože si dohodla nižší cenu s výrobcem. Lékárníci se ale bouří a tvrdí, že i jiné léky jsou pro pacienty bez poplatku.


Post
Společnost 8.5.2013

Muž nechal fenu i se šesti štěňaty v lese. Ochránci zvířat zasáhli

Šest malých štěňat nechal v lese jejich majitel v Lučanech nad Nisou na Jablonecku. Fenka mláďata porodila asi před 10 dny. Včera na místě zasáhla Liga na ochranu zvířat. Chovatel slíbil nápravu a štěňata teď budou pod přísnou kontrolou.


Post
Počasí 8.5.2013

Českem se přehnaly první silné bouřky. Dnes by mělo být ještě hůř

Zdá se, že aprílové počasí ještě neskončilo. Meteorologové varují před silnými bouřkami, které se na Česko valí od jihu. Podle radarových snímků už první bouřky udeřily v úterý večer na jihu a západě Čech.


Post
Společnost 7.5.2013

Na stanici hasičů soutěžili mladí zdravotníci

Dnes ožila stanice jabloneckých profesionálů HZS Libereckého kraje dětmi z 1. a. 2. stupňů základních škol z celého okolí, neboť se zde konal již desátý ročník soutěže Hlídky mladých zdravotníků 2013.


Post
Společnost 7.5.2013

Památku válečných obětí uctili v Jablonci nad Nisou už dnes

U Památníku obětem 2. světové války v jabloneckých Rýnovicích se dnes konal vzpomínkový akt k 68. výročí ukončení 2. světové války. Kromě členů vedení města se památce válečných obětí přišli poklonit také někteří zastupitelé, zástupci Policie ČR i Hasičského záchranného sboru, studenti a ostatní veřejnost.


Post
Společnost 7.5.2013

Celkem 15 obcí Libereckého kraje soutěží o titul Vesnice roku 2013

Téměř dva měsíce měly obce na to, aby poslaly přihlášku do soutěže o titul Vesnice roku 2013 a začaly se tak připravovat na návštěvu krajské hodnotitelské komise. Z Libereckého kraje tak učinilo 15 obcí.


Post
Společnost 7.5.2013

V České Lípě proběhnou tradiční oslavy Dne vítězství

U příležitosti Dne vítězství pořádá město Česká Lípa ve spolupráci s místním Klubem přátel muzea, Československou obcí legionářskou a Klubem vojenské historie Česká Lípa ve středu 8. května tradiční pietní akt.


Post
Doprava 7.5.2013

Děti se dozvědí, jak bezpečně přecházet

Českolipské dětské dopravní hřiště bude v provozu i během květnového státního svátku Dne vítězství.


Post
Krimi 7.5.2013

Nový trik podvodníků. Vydávají se za prodejce elektřiny, oberou vás o peníze

Podvodníci začali používat novou fintu, kterou se vetřou do bytu seniorů. Využívají toho, že v poslední době přibylo podomních prodejců elektřiny a plynu a tahají z důvěřivých stařečků tisíce.


Post
Zdravotnictví 7.5.2013

Očkování proti rakovině děložního čípku láká

Příspěvek na očkování proti rakovině děložního čípku patří k těm, o něž mají pojištěnci České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) stabilní zájem. Třetí největší zdravotní pojišťovna v ČR ho každoročně proplácí až několika stovkám žadatelů.


Post
Vzdělávání a školy 6.5.2013

Kde vaše děti maturitu nesloží? Podívejte se na nejméně úspěšné odborné střední školy

Je vůbec možné, že maturitu složil pouze jeden student? Ano, tuhle situaci si prožili vloni na jednom zemědělskémm oboru na střední škole v Ústeckém kraji. Tento vzdělávací ústav nebyl osamocený, podobných škol je v Česku celá řada. Podívejte se na seznam nejméně úspěšných odborných středních škol.


Post
Počasí 6.5.2013

Počasí jako na houpačce: Ve středu bude až 25 °C, o den později jen 15 °C

Až do středy se můžeme těšit na poměrně teplé počasí, i když místy bude i pršet. Od čtvrtka se ale počasí zkazí a výrazně se ochladí, na některých místech by mohla rtuť teploměru spadnout až o 10 stupňů.


Post
Společnost 6.5.2013

Umíte správně třídit neobvyklý odpad?

Většina z nás již dokáže běžný odpad roztřídit bez zaváhání. Do zelených kontejnerů patří sklo, modrým náleží starý papír a do žlutých odnášíme plast. Občas se však v domácnosti najdou neobvyklé odpady.


Post
Politika 5.5.2013

Zveřejní Zeman tvůrce amnestie? Důkazy o autorství jsou už na podatelně Hradu

Bývalý právní poradce někdejšího prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf předal kanceláři prezidenta Zemana důkazy o autorství amnestie.


Post
Politika 5.5.2013

Za sKarty nesou zodpovědnost ti, kdo ji zruší, šokoval Drábek

Náklady na případné zrušení sKaret by měli nést ti, kteří odhlasují konec projektu. V nedělním pořadu Partie televize Prima Family to řekl bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09)


Post
Společnost 5.5.2013

Josef Klíma věnuje důchod chudým! Karel Gott se k němu přidá

Publicista Josef Klíma (62), který o víkendu získal diváckou anketu TýTý, se rozhodl, že pomůže potřebným. Nebude dělat koncert nebo sbírku, ale pošle peníze rovnou ze své kapsy!


Post
Společnost 3.5.2013

Semilští zastupitelé zastavili přípravu geotermální elektrárny s výtopnou

O zastavení dalších jednání vedoucích k výstavbě geotermální elektrárny s výtopnou na území města Semily rozhodli zastupitelé města Semily v pondělí 29. dubna. Zároveň s tím zastupitelstvo rozhodlo o pořízení změny Územního plánu Semily, jež zamezí výstavbě geotermální elektrárny v katastru města Semily.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě