Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 13.5.2013

V kostele Nalezení sv. Kříže v Liberci začíná unikátní listovací výstava středověkých rukopisů

V kostele Nalezení sv. Kříže v Liberci, na Malém náměstí, bude v úterý 14. května v 16 hodin slavnostně otevřena listovací výstava bezmála 20 faksimiliemi z doby středověku v původním provedení včetně obrazového materiálu.


Post
Společnost 13.5.2013

Dřevosochání v Desné vyneslo dětem přes sedmdesát tisíc korun

Sobotní aukce soch, které vytvořili umělci v Desné během minulého týdne při dvanáctém ročníku SYMPOZIA DESNÁ 2013 – dřevosochání motorovými pilami, vynesla Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí , o.s. – Klub Jablonec nad Nisou celkem 73.290,- korun.


Post
Společnost 13.5.2013

Jablonecký primátor ani letos nezapomněl na maminky

Ke Dni matek přišel o druhé květnové neděli novopečeným maminkám v jablonecké porodnici popřát a předat malý dárek primátor města Petr Beitl.


Post
Společnost 13.5.2013

V Liberci letos poprvé bude Noc literatury, čte se i na terase krajského úřadu

Na 4 vybraných místech v Liberci si ve středu 15. května 2013 můžete běžně s literaturou nespojovaných nebo veřejnosti nepřístupných, v podání herců libereckých divadel poslechnout ukázky z novinek evropské literatury v čerstvých českých překladech.


Post
Politika 12.5.2013

Většina Čechů se domnívá, že je ÚSTR zbytečnou institucí

Většina Čechů se domnívá, že je Ústav pro studium totalitních režimů zbytečnou institucí a měl by být zrušen.


Post
Společnost 12.5.2013

Nová zábava: Kluci si lehají na koleje a přejíždí přes ně vlak!

Velmi nebezpečnou adrenalinovou hrou se baví teenageři napříč celou republikou. Její princip je v tom, že si lehají na koleje a čekají, až nad nimi projede vlak. Videi se pak chlubí na internetu.


Post
Krimi 10.5.2013

Policisté dopadli nepoučitelného pachatele

Takřka filmová policejní honička se odehrála ve čtvrtek 9. května odpoledne v Jabloneckých Pasekách. Výsledkem byl zadržený hříšník a poškozené auto městské policie.


Post
Společnost 10.5.2013

K budově Krajského úřadu Libereckého kraje vede deset modelových mostů

Studenti prvního ročníku liberecké Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci dostali za úkol vypracovat semestrální práci na téma lávka - most přes Nisu před budovou Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu, v Liberci.


Post
Společnost 10.5.2013

Dva noční požáry aut zaměstnaly liberecké hasiče

Dva požáry dopravních prostředků museli v průběhu večera likvidovat liberečtí profesionální hasiči.


Post
Společnost 10.5.2013

V Doksech zahájí turistickou sezonu tradičním odemknutím Máchova jezera

Město Doksy ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Doksy zve občany a návštěvníky v sobotu 18. května od 13 hodin na Hlavní pláž Máchova jezera na tradiční Otvírání jezera.


Post
Společnost 10.5.2013

Na nově otevřeném úseku Zelené cyklomagistrály Ploučnice se už jelo

Dne 3. května 2013 uspořádal Mikroregion Podralsko tradiční propagační cyklojízdu tentokrát po nově otevřeném úseku Zelené cyklomagistrály Ploučnice, úseku Osečná – Noviny pod Ralskem.


Post
Společnost 10.5.2013

V Suchých skalách spadl horolezec

Dvě jednotky hasičů byly včera odpoledne vyslány do Suchých skal, kde spadl horolezec. Na místo vyrazili turnovští profesionálové a semilská lezecká skupina.


Post
Zdravotnictví 10.5.2013

Čtvrtina nemocnic prodělává

Zatímco většina nemocnic skončila na konci roku v černých číslech a mohly si připsat celkově plus 400 milionů korun, ztrátu vykázala více než čtvrtina (29 procent). Téměř třetina z nich byla v minusu do pěti milionů, vyplývá z aktuálních údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).


Post
Společnost 10.5.2013

Ze západu se na nás přiřítily lijáky

Nezapomeňte si deštníky, dnes u nás bude totiž vydatně pršet. Jen na Moravě se mohou smát, protože tam déšť příliš řádit nebude.


Post
Doprava 10.5.2013

Řidič MHD v Liberci zabránil nehodě, pasažéři si mysleli, že je opilý

Pořádně horké chvilky zažil šofér a stovka cestujících v autobusu MHD v Liberci. Kloubovému spoji totiž selhala vzduchotechnika a začal si to na silnici šněrovat ze strany na stranu.


Post
Vzdělávání a školy 9.5.2013

Vítězové Zlaté včely budou reprezentovat kraj v celostátním finále

Vítězové oblastního kola celostátní soutěže Zlatá včela budou reprezentovat Liberecký a Ústecký kraj v celostátním finále.


Post
Společnost 9.5.2013

Hasiči trénovali Tyrolský traverz

Lezecká skupina libereckých profesionálních hasičů je neustále v akci. A když zrovna nezasahují, věnují čas tréninku. Jeden z takových absolvovali v rámci odborné přípravy během včerejšího svátku na lezeckém trenažéru Jakub v Liberci.


Post
Společnost 9.5.2013

Hlídky mladých zdravotníků vyhráli Kokonínští

Jubilejní desátý ročník soutěže Hlídky mladých zdravotníků zahájil v úterý 7. května v areálu Hasičského záchranného sboru v Jablonci nad Nisou primátor města Petr Beitl.


Post
Počasí 9.5.2013

Odpoledne udeří silné bouřky, pak se prudce ochladí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami, které mohou doprovázet kroupy a přívalové srážky. Varování platí od dnešních 13 hodin pro 7 krajů.


Post
Doprava 9.5.2013

V květnu šlapou Do práce na kole čtyři tisíce lidí v jedenácti městech

Třetí ročník kampaně Do práce na kole přilákal téměř čtyři tisíce soutěžících z tisíce firem. Do konce května budou soutěžit o pravidelnost dojížďky a sbírat zelené kilometry.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě