Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 8.2.2016

Pyramida v Kokoníně se bude opravovat

Město Jablonec nad Nisou plánuje opravu pomníku a válečného hrobu tzv. Pyramidy v Rychnovské ulici v Kokoníně. Jedná se o památník na prusku-rakouskou válku v roce 1866, jejíž 150. výročí připadá právě na letošní rok.


Post
Doprava 6.2.2016

Osobní automobil sjel do náhonu řeky Jizery

V pátek večer byla hasičům ohlášená dopravní nehoda v Železném Brodě, kde sjel osobní automobil do náhonu řeky Jizery. V ohlášení zazněla informace, že se uvnitř mohou nacházet osoby.


Post
Společnost 5.2.2016

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta navštívil město Semily

Již více jak třicet Hejtmanských dnů, při nichž cestuje po městech a obcích Libereckého kraje, má za sebou jeho hejtman Martin Půta. Ten třiatřicátý strávil v uplynulém týdnu v Semilech a jeho první kroky vedly na semilskou radnici.


Post
Společnost 5.2.2016

V nových domovech budou žít postižení podobně jako zdraví lidé

Unifikované ústavní prostředí zanedlouho vymění za bydlení rodinného typu v malých bytech zdravotně postižené ženy z domova v Mařenicích na Českolipsku.


Post
Krimi 5.2.2016

Hasiči v Liberci při požáru zachránili ženu v bezvědomí

Kouř vycházející z okna ve čtvrtém nadzemním podlaží panelového domu na Volgogradské ulici v Liberci byl ohlášen hasičům ve čtvrtek po dvaadvacáté hodině.


Post
Krimi 4.2.2016

Požár kiosku na břehu Máchova jezera způsobil škodu 350.000 Kč

Požár kiosku s občerstvením na břehu Máchova jezera napáchal škodu za 350.000 Kč, hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě 500.000 Kč.


Post
Doprava 27.1.2016

Na silnicích Libereckého kraje bylo v roce 2015 méně usmrcených

V loňském roce zemřelo na silnicích Libereckého kraje 23 osob. O pět méně než v roce předchozím .Zvýšil se však počet nehod vyšetřovaných Policií ČR, rovněž přibylo těžce i lehce zraněných.


Post
Společnost 21.1.2016

V případě Turówa je potřeba rychle jednat, říká hejtman a starostové

V souvislosti se záměrem rozšíření a prohloubení polského uhelného dolu Turów se ve středu uskutečnilo v sídle kraje další jednání.


Post
Společnost 20.1.2016

Stále více se rozmáhají veřejné sbírky, které porušují zákon

Stále častěji dochází při vyhlašování veřejných sbírek k zásadní chybě a tím porušení zákona. Jenom transparentní účet není veřejná sbírka. Podle zákona musí být každá veřejná sbírka ohlášena na krajském úřadě, který vydává pro danou sbírku osvědčení.


Post
Doprava 16.1.2016

Silnice II. třídy v Osečné září novotou

Rekonstrukce krajských silnic II/278 a II/592 v Osečné jsou dokončeny. Slavnostní otevření stavby se uskuteční v úterý 19. ledna v 12:30 hodin na náměstí v Osečné.


Post
Doprava 16.1.2016

Převrácené auto hrozilo pádem na chalupu

Tři jednotky hasičů v pátek odpoledne zasahovaly u dopravní nehody ve Zlaté Olešnici na Jablonecku. Osobní automobil se zde převrátil na střechu a hrozilo, že sjede po stráni a poškodí chalupu.


Post
Krimi 14.1.2016

Detektivové České pojišťovny loni odhalili pojistné podvody v rekordní výši 464 milionů korun

V loňském roce odhalili detektivové České pojišťovny pojistné podvody za 464 milionů korun. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o nárůst ve výši 2,2 milionů korun.


Post
Krimi 14.1.2016

Požár vánočního stromku kuriózně po Vánocích

Během Vánoc se nestal v Libereckém kraji jediný požár vánočního stromku. Kuriózně k takové události vyjížděli hasiči až ve středu odpoledne, kdy byli v 16:14 hodin voláni do Liberce, ulice 5. května.


Post
Politika 13.1.2016

Volební preference: ANO stále ve vedení, druhá ČSSD posiluje

Na aktuálně vedoucí hnutí ANO (23,7%) ztrácí v lednu druhá ČSSD (20,2%) 3,5 procentního bodu. V prosinci minulého roku přitom ztráceli sociální demokraté na hnutí ANO 4,1 procentního bodu.


Post
Doprava 13.1.2016

V Jablonci upravili režim v pěší zóně v centru

Od 1. ledna letošního roku se změnil dopravní režim v pěší zóně v centru Jablonce nad Nisou. Zásobování v obchodech je nově možné po celý den bez časového omezení.


Post
Doprava 12.1.2016

Tři zranění při nehodě osobního auta a dodávky v Mníšku

V úterý před polednem vyjeli profesionální hasiči z Liberce k nehodě osobního auta Škoda Felicia a dodávky na silnici I/13 v Mníšku.


Post
Krimi 10.1.2016

Požár chaty si vyžádal lidský život

Při požáru chaty v chatové oblasti Stvolínky na Českolipsku zemřel člověk.


Post
Kauzy, soudy a právo 5.1.2016

Úraz na chodníku? Náhradu škody žádejte po obci

Poškozený, kterému vznikla újma na zdraví nebo věcná škoda v důsledku závady ve schůdnosti chodníku, má nárok na odškodnění ze strany jeho vlastníka, kterým je zpravidla obec.


Post
Doprava 2.1.2016

Podceňované nebezpečí zimních vozovek: Nezajištěný náklad

Nákladní vozy bourají podle Policie ČR nejčastěji kvůli špatně jištěnému nákladu. V zimě se riziko ještě zvyšuje: k pádu nákladu dochází nejčastěji při brzdění či náhlé změně směru jízdy, a tyto úkony se na námraze či sněhu zvládají mnohem obtížněji než za sucha.


Post
Společnost 1.1.2016

Již pošestnácté se koná celostátní Tříkrálová sbírka

Do ulic našich obcí a měst v lednu opět vyjdou charitní koledníci, aby u prahů domácností, na chodnících a náměstích předali poselství o narození Božího syna.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA