Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Politika 17.5.2016

Hnutí ANO posiluje, druhá ČSSD se propadá

Aktuálně vedoucí hnutí ANO po předchozím propadu voličské přízně v květnu opět posílilo a v hypotetických volbách by získalo prvenství a podporu 22,6% voličů. Oproti dubnu si tak hnutí ANO polepšilo o 1,7 procentního bodu.


Post
Společnost 9.5.2016

V Semilech se po roce opět střílelo na Memoriálu ppor. Petra Šimonky

Tato střelecká soutěž se každoročně pořádá k připomenutí účasti našich vojáků v zahraničních misích a na počest vojáků naší armády, kteří při nasazení v zahraničních misích přišli o své životy.


Post
Společnost 9.5.2016

Liberec má svou Lidickou hrušeň. Den vítězství se nesl v duchu živé paměti a poselství naděje

Tradiční pietní akt při příležitosti Dne vítězství, který statutární město Liberec každoročně pořádá ve spolupráci s libereckými chemiky, byl letos korunován výsadbou dceřiné Lidické hrušně.


Post
Krimi 29.4.2016

Jak prožít pálení čarodějnice bez úhony

Květen je přede dveřmi a tak na mnoha místech celé země stejně jako každý rok vzplanou menší či větší ohně a vypuknou lidové veselice známé jako „pálení čarodějnic.“


Post
Doprava 22.4.2016

Jilemničtí hasiči vyprošťovali muže pod vozidlem

V pátek po půl sedmé ráno obdrželo operační středisko hasičů informace o nehodě, při které osobní automobil v Peřimově na Semilsku narazil do stromu.


Post
Společnost 18.4.2016

Česko září čistotou. O víkendu jej uklidili desetitisíce dobrovolníků

O víkendu proběhla hlavní vlna úklidů v rámci projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko. Do 1 570 místních úklidů černých skládek a pohozeného odpadu se zapojilo okolo 65 000 dobrovolníků.


Post
Krimi 13.4.2016

Horská služba v zimě zachraňovala tisíce lyžařů, paraglidistu i ztracené oslavence

Sněhové podmínky letos nebyly ideální, lyžařská sezóna se naplno rozjela až po Vánocích. I přesto však měla horská služba plné ruce práce. Počet úrazů, u kterých horští záchranáři zasahovali, oproti předchozím zimním období klesnul jen minimálně.


Post
Krimi 8.4.2016

Začíná cyklistická sezóna - kola se kradou ve velkém

V České republice zmizí dvacet kol denně. A to i těch dobře zabezpečených, zloději si dobře spočítali, že na jejich prodeji dobře vydělají, zájem o kvalitní kola neutuchá.


Post
Doprava 6.4.2016

Tři jednotky hasičů zasahovaly u dopravní nehody na Českolipsku

Tři jednotky hasičů ve středu ráno zasahovaly u vážné dopravní nehody, která se stala v katastru obce Bezděz na Českolipsku. Při nehodě došlo k čelnímu střetu dvou osobních automobilů, celkem byly zraněny 3 osoby, z toho 2 těžce.


Post
Společnost 1.4.2016

Bulovka se definitivně zbaví nelegálně navezených odpadů

V Arnolticích – Bulovce začala likvidace zbývající části nelegálně navezených odpadů. Vytěženo odsud bude 4 500 tun plastových a textilních odpadů.


Post
Zdravotnictví 30.3.2016

Liberecký kraj vyjednává o možné koupi Nemocnice Frýdlant

Liberecký kraj zahájil jednání o možné koupi Nemocnice Frýdlant. Cílem je snaha o zachování akutní zdravotní péče pro obyvatele Frýdlantského výběžku a zajištění stabilní zdravotní péče pro zdejší obyvatele.


Post
Společnost 29.3.2016

V Novém Boru proběhlo třídenní soustředění finalistek Miss Liberecký kraj

Soustředění začaly finalistky na novoborské radnici, kde se setkaly se starostou města, ve sklárně se učily foukat sklo, absolvovaly módní přehlídku na reprezentačním plesu hotelů Morris a soustředění zakončily přednáškou o rétorice a natáčením video medailonků pro závěrečné finále.


Post
Vzdělávání a školy 23.3.2016

Den učitelů slavili v Jablonci v předstihu

Den učitelů v předstihu oslavili jablonečtí pedagogové v pondělí 21. března kulturním zážitkem v podobě divadelního představení v Městském divadle v Jablonci nad Nisou.


Post
Krimi 23.3.2016

Policie ČR zvyšuje bezpečnostní opatření

Do ulic vyrazí první společné hlídky policistů a vojáků.


Post
Doprava 19.3.2016

Tragický střet tří vozidel

Tři jednotky hasičů byly v pátek odpoledne povolány k tragické dopravní nehodě na silnici I/13 v části obce Jítrava.


Post
Zdravotnictví 9.3.2016

Nová mobilní aplikace pomůže záchranářům lokalizovat místo nehody

Zdravotnická záchranná služba v České republice má od středy nového pomocníka při hledání polohy pacientů, volajících na linku 155. Je jím nová aplikace pro „chytré“ mobilní telefony.


Post
Společnost 26.2.2016

Prezident si v Harrachově vyzkoušel práci sklářů, v Tanvaldu a Semilech jej vítaly plné sály

Do Tanvaldu, Harrachova a Semil ve čtvrtek zavítal prezident republiky Miloš Zeman v rámci své třídenní návštěvy Libereckého kraje. V harrachovské sklárně, která je nejstarší v Čechách, si dokonce zkusil vyfouknout sklo.


Post
Společnost 23.2.2016

Hasiči otestovali svou techniku ve ztížených podmínkách

Výcvik probíhá většinou jednou do roka a strojníci testují, co jejich technika vydrží v extrémním terénu s nerovnostmi, bahnem, vodou. Tato zkušenost je pak cenná u zásahu, kdy vědí, kam si mohou dovolit najet a kam raději ne.


Post
Doprava 19.2.2016

Česká Lípa se pustí do oprav výtluků

Zima ještě nekončí, ale českolipská radnice už připravuje první opravy výtluků na místních komunikacích. Výběrem dodavatele, který začne opravovat komunikace technologií SILKOT, se na svém posledním jednání zabývala rada města.


Post
Společnost 15.2.2016

Veřejná sbírka města Turnov na pomoc rodinám obětí trvá do konce března

Město Turnov zřídilo veřejnou sbírku na pomoc dvěma rodinám obětí po zničujícím požáru ve firmě Agba 3. prosince 2015.


<< < 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA