Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 30.9.2016

Osmým držitelem Medaile města Liberec se stal emeritní ředitel liberecké zoo Josef Janeček

Primátor Tibor Batthyány udělil v obřadní síni liberecké radnice za přítomnosti členů vedení města a zastupitelů Medaili města emeritnímu řediteli Zoologické zahrady Liberec RNDr. Josefu Janečkovi, který letos oslavil jubilejní 80. narozeniny.


Post
Společnost 29.9.2016

Poctu hejtmana Libereckého krajeobdrželo šest osobností kraje, další tři získaly zvláštní ocenění

Devíti osobnostem rozdal v Den české státnosti, 28. září, hejtman Libereckého kraje Martin Půta významné ocenění. Poctu hejtmana pro rok 2016 obdrželo šest z nich, tři získaly zvláštní cenu.


Post
Kauzy, soudy a právo 29.9.2016

Teplárna prohrála soud, musí zveřejnit smlouvu

Jakub Macek vyhrál soud s Jabloneckou energetickou, která už rok odmítá zveřejnit smlouvu o směnečném programu na financování revitalizace CZT.


Post
Krimi 29.9.2016

Prostřednictvím liberecké 112 byl zachráněn muž v rumunských Karpatech

Operátoři tísňové linky 112 Krajského operačního a informačního střediska HZS Libereckého kraje přispěli k záchraně Čecha, který havaroval s offroadem ve špatně přístupném terénu v rumunských Karpatech.


Post
Doprava 29.9.2016

Tři jednotky u střetu motocyklu s autem

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu v odpoledních hodinách u dopravní nehody, kdy došlo na silnici I/10 před Železným Brodem ke střetu motorkáře s osobním automobilem.


Post
Společnost 26.9.2016

Lidé budou debatovat o změnách na sídlišti Šumava

Jak by se mělo změnit sídliště Šumava, na to se budou ve čtvrtek 29. září ptát projektanti v jídelně ZŠ Šumava. Začátek je v 17 hodin.


Post
Krimi 22.9.2016

Požár zahradní chaty ve Svijanech

Požár zahradní chatky ve Svijanech zaměstnal ve čtvrtek tři jednotky hasičů. Požár byl ohlášen v 11:54 hodin s tím, že je chata celá v plamenech.


Post
Krimi 22.9.2016

Simulovaný požár v tanvaldské nemocnici

Ve středu odpoledne se uskutečnilo taktické cvičení v Nemocnici Tanvald, kde byl simulován požár na rentgenovém oddělení. Cvičení mělo prověřit součinnost jednotek zařazených v I. poplachovém stupni a také zásah hasičů v nemocničním zařízení.


Post
Krimi 22.9.2016

Za dva dny 2 požáry aut na Jablonecku

Poslední dva dny přinesly hasičům na Jablonecku požáry osobních automobilů.


Post
Vzdělávání a školy 22.9.2016

Nezisková organizace EDULAB otevřela v Mateřské škole v České Lípě Metodické centrum pro předškolní vzdělávání

Podpora v oblasti integrace nových metodických postupů a progresivních metod do edukačního procesu, praktické ověřování didaktických možností a propojování inovativních a klasických postupů v prostředí mateřské školy a rozvoj digitálních kompetencí učitelů, to vše je posláním Metodického centra pro předškolní vzdělávání, které bylo 21. září otevřeno v Mateřské škole Arbesova, v České Lípě.


Post
Politika 20.9.2016

Kandidáti do zastupitelstva Libereckého kraje se v televizní debatě dopustili faktických přešlapů

Lídři devíti politických stran a hnutí Libereckého kraje řešili klíčová témata letošních voleb. Ani jeden z devíti ověřených politiků Libereckého kraje se přitom nedržel čistě pravdivých informací.


Post
Vzdělávání a školy 14.9.2016

Mateřské školy letos umístily všechny tříleté děti z Liberce a mají ještě volná místa

Všechny tříleté děti s trvalým bydlištěm v Liberci, jejichž rodiče o to projevili zájem, letos bez problémů našly místo v některé z 31 mateřských škol, které zřizuje statutární město Liberec.


Post
Společnost 13.9.2016

Polské skleníky už zářit nemají. Nové zaclonění spustí koncem září

Oslnivé světlo ze skleníků v polském Turówě – Bogatyni už do okolí zářit nebude. Společnost Citronex, vlastník skleníků pro pěstování rajčat, nechala vybudovat zastiňovací systém, jehož provoz spustí koncem září.


Post
Doprava 13.9.2016

Modernizace svodidel omezuje provoz na silnici z Liberce do Hodkovic

Kvůli rekonstrukci zádržných systémů musí řidiči zpomalit a počítat s dopravním omezením na silnici I/35 v úseku Liberec, Doubí – Hodkovice nad Mohelkou. Částečná uzavírka probíhá ve dvou etapách, skončí nejpozději 27. listopadu.


Post
Krimi 9.9.2016

Žena po chirurgickém zákroku silně krvácela, strážníci jí pomohli

Po ošetření na chirurgii, v době, kdy byla už doma, začala z oblasti břicha silně krvácet osmašedesátiletá žena. Marně se snažila krvácení zastavit. Naštěstí zůstala při vědomí a vytočila první tísňovou linku, která jí přišla na mysl.


Post
Společnost 6.9.2016

Pravidelná zkouška sirén

Ve středu 7. září 2016 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut.


Post
Krimi 2.9.2016

Hasiči z devíti jednotek zasahovali u požáru přečerpávací stanice mazutu

Třináct cisternových automobilových stříkaček se v pátek odpoledne sjelo k požáru přečerpávací stanice mazutu, která patřila k průmyslovému objektu bývalé textilní továrny Kolora v Semilech.


Post
Krimi 25.8.2016

Užovku pustili zpátky do přírody

Had přímo v domě vyděsil starší obyvatelku paneláku na Severu. Zavolala proto na tísňovou linku 156 a požádala o pomoc. Vystrašená žena nedokázala hada popsat, a tak se výjezdová hlídka musela připravit i na možnost, že jde o jedovatého plaza, který utekl některému z chovatelů.


Post
Krimi 25.8.2016

Podomní prodejci neuspěli

Podomní prodejci stále zkoušejí štěstí. Tentokrát se pokusili marně. V jednom z domů na sídlišti Špičák dva muži nabízeli levnější energie.


Post
Politika 23.8.2016

Volební preference v srpnu

Hnutí ANO po oslabování v předchozích měsících opět posiluje a zvyšuje náskok nad druhou ČSSD. Aktuálně nejsilnější vedoucí hnutí ANO oproti minulému měsíci posílilo o 1,1 procentního bodu a v srpnu by v hypotetických sněmovních volbách získalo podporu 23,9 % voličů.


<< < 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě